Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emlekmas

    tag

    válasz nubreed #5002 üzenetére

    Ahogy a tapasztalatokat, visszajelzéseket nézem, igazából mindenki a garanciális szervízt ekézi. Valahogy a normál szervízről nem nagyon olvastam itt negatív véleményt (leginkább semmilyet sem) ...vagy legalább is nem rémlik. És a bolttal sincs nagyon probléma. A vásárláskor rendesen jön az sms, e-mail, hogy mikor lehet menni a cuccért. A vásárlós felület meg jól áttekinthető, és jól lehet követni a termékeket. Furcs módon a vásárlós rész ketyeg rendesen.

    Ebben ott a buktató, hogy a vásárló szerintem a garanciális szervízt inkább a kereskedelemhez társítja (legalább is én biztosan), hiszen kifizetett valamit, amiért valaki vállalta a felelősséget, hogy az adott időtartamon belül az eszközt gond nélkül használni tudja. Ehhez képest ugye itt már az is probléma, hogy probléma van a termékkel, ami zavart okoz, hiszen nem tudja az ügyfél használni a terméket, és még szaladgálnia is kell az ügyintézés miatt, meg szerelgetni ki-be a cuccot...időkiesés, plusz telefonok, plusz szervezés, stb...ami nehezen bocsátható meg.
    A sima szervíznél meg mindenki tisztában van vele, hogy ami oda bekerül, arra már semmi garancia, hogy javítható és a jövőben használható lenne (cégek már régen leírták értékvesztéssel, az egyszerű polgár meg reménykedik, hogy talán még minimál javítással hosszabbítható az élettartama olcsón, és nem kell újat vennie), tehát mindenki tudja, hogy csak a jószerencse faktorban lehet bízni. Talán ezért is kevésbé zavaró a tökölés a normál esetben, mert benne van a pakliban, hogy a cucc nem menthető, és az ügyfél kénytelen lesz újat venni úgyis. (nem azt mondom, hogy egy sima szervíznél el lehet engedni a gyeplőt, de annyira nem égető a helyzet. Ott főleg a versenytárs szervízeknél kell jobbnak lenni, hogy termelődjön a bevétel.)

    És ezért is fura számomra, hogy Iponék pont a garanciális szervíz-tevékenységet adják ki külső szervíznek, és hagyják, hogy ennyire nyögvenyelősen működjön. Amikor a garancia kérdéskör felmerül, ott helyből dupla presztízsveszteség lehetőségéről van szó. Egyrészt a termék gyártója irányába, merthát ugye mégiscsak az ő gyárából jött ki az a hibásnak tűnő(!) eszköz, másrészt a kereskedelmet bonyolító cég irányába, merthogy eladták a gázos cuccot.
    Ha mérlegelni kellene, hogy mi adja az Ipon névnek az értékét, akkor szerintem igazából a kereskedelem és a garancia erősen együtt határozza ezt meg. Én legalább is sokkal komolyabban venném ezt a kérdést. Még akkor is, ha éppen erőforrás problémával küzd is a cég, a garanciális szervízháttérnek nagyobb prioritásúnak kellene lennie. Ehhez a külső céggel sokkal komolyabb és feszesebb együttműködési folyamatot kellene kiépíteni a gyorsabb és megbízhatóbb ügyintézés érdekében. Értem ezalatt az óramű pontossággal ketyegő eszközszállítást oda-vissza, illetve akár a fix időközönként AUTOMATIKUS tájékoztatást az ügyfélnek, hogy hogyan halad a termék bevizsgálása. Mondjuk e-mailt 3 naponta, hogy mi van a termék munkalapján. Ez egyértelműen motiválná a külső szervízcéget is, hogy ne üljön a terméken fölöslegesen (mert úgyis mindenki látja, ha csak a töküket vakarják), hanem minél gyorsabban alakítsa ki a szakvéleményét. Adott esetben a motiváció növeléséhez és a határidők betartásához akár kötbért is életbe lehet léptetni (mondjuk 14 nap után naponta a termék eredeti árának 3%-a, ha nincs szakvélemény, - ex-has -) ha már mindenképpen külső céggel akarnak dolgoztatni.
    Az átfutási idő szigorúan alacsonyan tartása meg azért (lenne) fontos, mert ha nagyon hagyják elnyúlni, akkor azokat is elkezdi zavarni, akik egyébként nyugodtan kivárnák a két hetet, amíg méregetik-nézegetik-forgatják a visszavitt terméket. Így fölöslegesen kezdenek az emberek érdeklődni, a kérdéseik megválaszolása miatti folyamat erőforrást köt le, aki innentől nem a szervízzel foglalkozik -> még lassabban haladnak -> még több kérdés -> még több magyarázkodás -> még több feszültség a szervíz és az ügyfél oldaláról is -> ördögi kör, aminek soha nem jó a vége.
    Ha meg belső emberekkel intézik a garanciális szervízt, akkor is meg lehet azt szervezni korrektül, hogy tényleg ügyfélközpontú legyen és óramű pontossággal ketyegjen. Nyilván akkor más módon, más eszközökkel, de azt is meg lehet oldani.
    Én azért szurkolok a cégnek, hogy ne induljanak el a lejtőn azzal, hogy bizalmatlanság és elégedetlenség lengi őket körül a garancia miatt. Sajnos láttam már ilyet, ők a hatodik cég, akiktől rendszeresen hosszabb vásárolok. A korábbi ötből gyakorlatilag egy vegetál még úgy-ahogy.

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

Új hozzászólás Aktív témák