Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Papagyerek

    friss újonc

    Sziasztok! APC-UPS CS 350 PC tápom egyre jobban kattog, eleinte heti néhány kattanástól eljutottunk a napi 5-10 alkalommal történő, alkalmankénti 10-20, vagy attól is több kattanásig. Főleg este, tíz körül, de akár nap közben is, és még éjszaka is, hosszan, amikor egyébként ki van kapcsolva minden fogyasztó a tápon. Egy éve volt akku csere, a kattogáson kívül egyébként más probléma nincs vele. Ilyenkor zöldről sárgára vált a led, néha 2-4 másodpercig, aztán vissza, de néha ettől idegesebben. Kivettem az akkut, leválasztottam a hálózatról, és hosszan nyomtam a szürke gombot elöl, azt mondták így kell resetelni. Semmi sem változott. Az üzemmódváltási küszöbfeszültség szabályozással átállítottam a program szerinti egyes opcióra, itt az alsó üzemmódváltási küszöbfeszültség a táblázat szerint 160 V váltakozó, ez a legalacsonyabb beállítható érték. Semmi sem változott. Fölraktam fixre a táp hálózati csatijára egy noném kis mérőkét, folyamatos üzemben, két hétig néztem sokszor, sokáig, hát amikor a gép előtt ültem, mindig előttem volt, ha kattant, ránéztem, így értem. A mérőke szerint ez alatt az idő alatt a hálózati feszültség 216, és 236 között mozgott. Egyszer volt 216, a legtöbbször 218-219, és 227-229 között tartózkodott valahol, egyszer-kétszer volt 236 körül. Bárhol is volt, ott 1-3 karakter eltéréssel stabilan tartotta azt az értéket, amin volt, pld, 224, akkor 223-tól 225-ig változott lassan, de olyan soha sem volt, hogy bármilyen értékről egyszerre 10-15 értéket ugrott volna lefelé, vagy felfelé. Nem tudtam rajta kapni, hogy mikor váltott, mert csak időnként néztem folyamatosan. Volt, hogy hosszan bámultam, és pont akkor elkezdett kattogni, a kijelzőn a szám semmit sem változott, később abba hagyta a kattogást, és azután sem változott. Vagy nem ingadozik a feszültség, vagy rosszul mérek. Az utcában kb. 5 éve egy új trafó szerűséget raktak fel, tized akkora, mint a régi, csilli-villi, űrkorszak, biztosan szuper kütyük ketyegnek benne, nem tudom van-e összefüggés, de ha van is, ez van. Sok a napelem visszatáplálás is az utcában, azokat is kapcsolgatja az EON, ha túlterhelt a hálózat, szóval nem egyszerű a helyzet, sok kavarc van. A kérdésem az lenne, hogy az elmondottak alapján a témában tapasztalt topic tagok szerint meg lehet-e mondani, hogy mi lehet a baj, mi az okozója, mi az, aminek ezek közül nincs köze az egészhez, és van-e remény arra, hogy ezt a tápot rendbe lehet hozni, végül is mit lehet tenni objektíve ennek érdekében? Köszönettel V.F.

Új hozzászólás Aktív témák