Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    Sziasztok!
    Pár hónapja vihar közben becsapott a villám, gép leállt, nagy para, de szerencsére az ijedtségen kívül semmi probléma nem lépett fel.Ekkor fogalmazódott meg bennem a gondolat, hogy ettől meg kell védeni a gépemet.Előre szólok, hogy ez a szünetmentes táp és túlfeszültségvédelem teljesen új nekem, (ma kezdtem olvasgatni csak, mert lassan összejön a pénz egy komolyabb darabra, úgy gondolom megéri a befektetés ha a jövőben akár 200-250k-t védhet meg nekem...)ilyenkor "kicsit" láma kérdésekkel is szoktam bombázni a hozzáértőket, ezért előre elnézést kérek!
    Keresgélés után ezt a leírást találtam a legérthetőbbnek ami magyarul van.Ott kezdeném hogy mi is a különbség a szünetmentes táp és a túlfesz védelem között?Feltételezésem szerint utóbbi "csak" az ingadozástól védi meg a gépet míg előbbi ezen felül x ideig ellátja a gépet szuflával.Tehát ha veszek egy szünetmentes tápot, akkor külön túlfeszültség elleni védelem már nem kell?!
    A másik kérdés a működés.Vegyük példának ezt a típust!Leírná valaki pontosan hogy is csatlakozik a gép, a monitor ebbe a csodába és ez a hálózatba?(egy ábra lenne az igazi, vizuális típus vagyok, emellett ilyen műszaki dolgokban teljesen járatlan)Én úgy képzeltem el hogy ezt a masinát simán csatlakoztatom a hálózatba, majd ebbe beledugom a fogyasztókat, mint egy mezei elosztóba.De láthatóan nem így van, van itt USB bemenet meg minden ami engem összezavar.
    Szóval egy kis felvilágosítást szívesen vennék(előre is köszönöm!), elnézést a nagyon bugyuta kérdések miatt!

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák