Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz szpeti40 #15882 üzenetére

    A vegyes vezérlés nem tudom, hogy oldható meg ezeken jellemzően van egy USB port és az azon keresztül csatlakoztatott gépet (ha arra telepítve van a vezérlőszofver) tudja irányítani leállítani ébreszteni stb.
    A CyberPower-nek van Linux szoftvere.

    Az APC premium családjában a " SMART" szériában van hálózati vezérlési lehetőség és ott akár több eszközzel is megoldható de nem értek hozzá. de ezek 140k körüli cuccok. Ha pl. az ACP ügyfélszolgálatának megírod, hogy mit szetnél és melyik eszközük képes erre és milyen módon akkor válaszolnak.

    Amúgy ezek jók lehetnek előre a CyberPower-eket tettem a Linux program miatt:
    - CyberPower UT1500E 1500VA 38k kvázi szinusz
    - CyberPower CP1300EPFCLCD 1300VA 74k TISZTA szinusz (ezért ennyi az ára)
    - CyberPower CP1500EPFCLCD 1500VA 90k TISZTA szinusz
    - Legrand Keor SP 1500VA 39k-s és 43k-s (az olcsóbb IEC csatis a drágább normál Schuko konnektoros az IEC-s változathoz kell átalakító kb. 700 ft.)

    A LEGRAND Keor SP UPS-ekhez is van LInux szoftver

    A párhuzaoms vezérléshez nem tudom, hogyan oldható meg.

    A komplett fogyasztást - az adatlapodon lévő konfigból számolva kb. max 600W lehet, 300W a PC, 50W a monitor, 40W az egyéb, 200W a server

    Persze jó lenne egy konnektoros mérés de ha pörög valami játék akkor simán ehet 500W felett minden. Ezért egy 1500VA körüli legalább 700W tartásra képes UPS-eket néztem.

    Amúgy az is megy megoldás, hogy 2 db UPS-t veszel egyet a PC-nek (PC, router, monitor apróságok) ehhez egy 1000VA-es cucc is elég. A linuxos szerverhez pedig egy 600-850VA-es is elég.
    pl. Eaton 5E 850i USB DIN 22k vagy Legrand Keor SP 1000 27k vagy 31k

    A server-nek: 15k körül 600VA pl.: [link] [link]

    kb. hasonló áron lenne a 2 kisebb mint az egy nagyobb 40k körül, persze csak a kvázi szinuszos modellek, de a mai modernebb PC-k és modernebb kvázi szinuszos UPS-ek jól megférnek egymás mellett
    Ami problémás lehet: extra gagyi régi PC tápegység és nagyon régi UPS

Új hozzászólás Aktív témák