Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ladybug

    őstag

    válasz Robar #86 üzenetére

    Ez nem azért van, mert a nagyi vagy ti más nevelési módszert követtek, hanem azért, mert a gyerek annak fogad éppen szót, akivel van. És ezt írtad te is. Ha ti megjelentek, akkor a nagyinak sem fogad szót a gyerek.
    Egyszerűen arról van szó, hogy keresi a maximális figyelmét annak, aki éppen aktuálisan vele van, legyen ez a nagyi vagy ti.

    Egyébkéntvalószínűnek tartom, hogy hasonló nevelési módszereitek vannak, mint a nagyinak, mert a tiétekről nem írtál.

    Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

  • Cy-clone

    csendes tag

    válasz Robar #86 üzenetére

    Óó ez ismerős:)
    Ezt én a "furdal-a-lelkiismeret-nehogyaztgondold-hogy-a-nagyit-jobban-szeretem" szindrómának hívtam anno :))
    Egyszerűen arról van szó hogy a gyerek úgy érzi mindenképpen "választania" kell: és persze hogy a szülő!!! (na persze jó szülő-gyerek kapcsolatban)
    Ilyenkor mi a mamival mindig különlegesen kedvesen bántunk (akkor meg pláne ha a kicsi bumfordian viselkedett vele), éreztettük vele hogy a mamit szeretni kell és igenis a mami mindig számít!
    Persze a gyerek nagyon hamar kiismeri ám hogy kivel mit lehet..." mami úgyis beköti a cipőnket, nem kell fáradnunk (bár neki szegénynek majd letörik a dereka ha lehajol), mami felcikkelyezi az almát és behozza a tévé elé - ja, anyával ezt már nem lehet, anyának harapom az almát és kimegyek a konyhába enni (na jó, nem mindig :B )"

    Szóval van eszük, nem kell őket félteni... :N
    Csak nekünk szülőknek kell résen lennünk:)

    Az hogy a mai gyerekek nem olyanok mint mi voltunk, nem feltétlenül jelenti ám hogy rosszabbak - csak mások.
    Szerintem sokkal tájékozottabbak, talpraesettebbek - és tudják mondani hogy:szeretlek :DD

    "Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

Új hozzászólás Aktív témák