Új hozzászólás Aktív témák

  • Robar

    csendes tag

    válasz Cy-clone #82 üzenetére

    Szia.

    Teljes mértékben egyetértek veled. És ott lehet a legjobban észrevenni a nevelési módszerek milyenségét, ahol nagyszülő is van a gyermek közelében és részt is vesz a nevelésben. Össze szoktam hasonlítani gondolatban a nagymama módszereit az enyémekkel. Meg is szoktuk beszélni a feleségemmel ezeket. Nagy a külömbség. A nagyi a régi jól bevált módszer szerint irányítja a gyermeket, ahogy annak idején őt nevelték, katonásan-fegyelemmel, tisztességre és becsületre. Ez működik is addig, amíg a feleségem vagy én haza nem érünk. Akkor a gyermek teljesen átalakul, nem fogad szót a nagyinak és velünk tartózkodik javarészt a nap hátralevő részében. Másnap megint egy metamorfózis, a gyermek szófogadó, megy rendesen oviba a nagyival és utána megint átalakulás. Mindenkihez alkalmazkodik de ugyanakkor ki is használja a gyengéinket, és sokszor teszteli a tűrőképességünket. Vissza is élne vele, ha nem "látnék át a szitán" és nem tudnám, hogy mire is megy ki a játék.
    Teljesen mások a mai gyermekek. Mi, a mi időnkben ilyeneket nem mertünk volna megengedni magunknak. Jobban tiszteltük szüleinket, nagyszüleinket és azt hiszem, hogy jobban oda is figyeltünk arra, amit mondani akartak nekünk.
    Más lett a világ, mások a környezeti ráhatások, szabadabbá vált minden, és sajnos nem a jó irányba szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

Új hozzászólás Aktív témák