Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz martonx #81465 üzenetére

    Ez így dirty teszt elég rendesen. Benne volt már a VS a memóriában és becachelve indítottad vírusirtó nélkül.
    A kettő közt kellett volna egy teljes (oprendszer) újraindítás.

    Az értékek a feladatkezelőben mindig baromságok szoktak lenni, egyedül a százalék érdekes, ha 99%, akkor blokkol a meghajtó lényegében.
    Az erőforrás figyelő kicsit pontosabb ennél.

    A másik, hogy még mindig egy SSD-d van. Az jobban bírja a kis fileokat is meg a párhuzamos feldolgozást is. Egy HDD feje viszont nem, nagyon nem. Ott ez úgy nézne ki, hogy lemez 99%-on van, defender ugyanúgy pár százalék (CPU) te meg vársz vársz és vársz.

    Hogyha olyan összehasonlítást akarsz, aminél rendesen mellbevág, akkor mondom, tegyél be egy SATA HDD-t, klónozz át mindent, és használd pár napig defenderrel, majd anélkül, vagy fordítva.

    És ha visszaolvasod én még mindig nem a defendert fikázom ezerrel, vagy hogy azt használod. Énnekem azzal van a bajom, hogy "mivel beépített, bízol benne, hogy a leggyorsabb, legstabilabb". Stabil éppen még csak lehet, de a gyorsasága az sereghajtó minden teszten.
    Más kérdés hogy a te gépeden te ezt megengedheted magadnak, más meg esetleg nem.

    5400-es notivinyón még durvábban kijönne a különbség.

    De én már azzal is megelégszem hogyha abbahagyjuk a bizonygatást.

    Géped tényleg nem csúcs, de van egy elég komoly procid, RAM itt most mindegy, és van egy feltehetően nem ősrégi SSD-d. Ebből az én gépem (i5-3470+8GB RAM + GTX750Ti) a SATA HDD-ben különbözik lényegesen. De azért a CPU meg a RAM-membusz is jobb nálad sokkal.

    [ Szerkesztve ]

  • SirRasor

    őstag

    válasz martonx #81465 üzenetére

    Memből indítás miatt inkább másra kezdtem figyelni: mi a nyavaját csinál a system.exe-d 1-3%-al? Az enyém 0.1-0.4% között mozog :U (Mondjuk ez LTSB-s) Nem szeretem, amikor önállóan tevékenykedik a win....egyedül ez fáj a 10-esnél: a 7-esnél elég szépen parkolópályára lehetett tenni a rendszert. Ja számít? Nem, mert nem érzem lassabbnak, sőt :D Csak mondom..

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák