Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    válasz fecus #98578 üzenetére

    A fázissínhez ragaszkodnék, de 16 amperes xbs kismegszakítót nem kaptam, csak 13C-set, az elég a 2.8kW-hoz ? Csak akkor vihető tovább a fázissín ha az összes kismegszakító azonos gyártmány. A szabálytalan előszobai lámpákra azt mondta ez a szerelő hogy a 90'-es években amikor divat volt az előtér kihozatal akkor nem vágták el a betápot hanem megblankolták a szigetelést és a plusz lámpák kábeleit egyszerűen rácsavarták a betápra, majd beszigszalagozták, főleg emiatt addógom, hogy a folyamatos 3000w felmelegíti a betápot és ha ki nem is gyullad de elszenesedik az alu betáp a sérült részeken és elmegy az áram az egész lakásban, és akkor aztán SOS lehet hívni a démász partnert hogy cseréljen betápot. A szerelő szerint a megblankolt betáp és a köré csavart rézkábel nem gond a tűzhely terhelése szempontjából, hát ebben kételkedek. Az óránál bővíteni nem kell, ha jól emlékszem 24 amperes kismegszakító van fenn, ha a klímát nem járatjuk a sütővel együtt akkor papíron el kell bírja. Nincs valami hatósági eljárás aminek keretében SOS cseréltetni tudom a betáp kábelt és majd később részletekben kifizetem ? A katasztrófavédelemnél nem lehet valami eljárást kezdeményezni erre ? A nevemen van a villany, apám nevén volt(de már rég elköltözött), ezért átírattam a sajátomra. Viszont a lakás anyám tulajdona. Valami hatósági eljárással kényszeríthetem hogy eggyezzen bele a mért fővezeték cseréjébe ?

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák