Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz A_ScHuLcZ #31034 üzenetére

    És nincs 12-15 betű az ABC-ben, mondjuk a C,D,E,stb.-n kívül? :) Nekem a munkahelyen majdnem az összes betű le van foglalva a helyi meghajtók, a NAS, és egyéb hálózati megosztások miatt. Szépen megvan mindennek a helye, és így jól lehet kezelni a jogosultságokat is.

    Esetleg még azon el lehet gondolkodni, hogy a ritkán használt megosztott mappákat nem veszed fel meghajtóként, hanem csak simán a hálózatról tallózod be, amikor szükség van rájuk.

    (#31036) A_ScHuLcZ: Pedig ha külön akarod kezelni őket, akkor muszáj lesz külön is létrehozni. De attól még megoldás lehet a második bekezdés is.

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • Madwe

    nagyúr

    válasz A_ScHuLcZ #31034 üzenetére

    Nem értem a kérdésed. Mappaszinten is tudsz jogosultágokat kiosztani mind user mind group szinten, nem csak megosztott mappa szinten :D Innentől kezdve mehet nálad minden ebből a szempontból akár 1 megosztási mappába is, azon belül meg beállítod a jogosultságokat kényed kedved szerint. Miben egyszerübb egy megosztási mappára jogosultságot kezelni? Az, h valakinek nem csatolod fel az adott mappát, de a jogait nem bizergálod, azzal még nem zártad ki, ha akarja eléri az adott megosztási mappát is. Ha meg beállítasz jogosultságot, akkor meg minden ugyanaz. Csak kevesebb meghajtót kell felcsatolnod :D

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz A_ScHuLcZ #31034 üzenetére

    Én otthon úgy szoktam, hogy fel vannak csatolva meghajtónak mindenkinek az alap mappák:
    V : Filmek
    M: Zenék
    P: Képek (ez nam a saját DS-es photo azt nem használom)
    U: Felhasználó saját
    Ezekre a család többi tagjának különbözőek az engedélyei mindenki egy saját usert kapott. Még én se használok csak egy sima usert erre.

    Van még egy mentes és van egy backup user ezek különböző szoftverekben vannak beállítva és különböző feladatokat látnak el ezek is különböző mappához férnek hozzá amihez csak az admin fér még hozzá DE még azzal is csak úgy ha előbb vissza adom neki az engedélyt .
    Van még egy USB-s keretben rajta egy HDD amire a torrent megy és amire rss-en át a DS tölt le és ezek a könyvtárak be vannak mountolva a megfelelő könyvtárakba.(Így össze tudsz vonni te is gyökér könyvtárakat is akár)
    Vannak még ugyan a távoli elérést kapó csak olvasási joggal rendelkezők mint szülők, barátok de nekik ugye nem kell saját mappa ...

    Rruuer: én a helyedbe lehet csak felcsatolnám fixen amik kellenek és utána nem is foglalkoznék vele. Ha eléred így akkor amikor kell lehet nem is kell nekiállni vadászni a megoldást.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák