Új hozzászólás Aktív témák

  • urban racer

    senior tag

    válasz zsamiatt #78705 üzenetére

    Látom nehezen emészthető, tessék:
    Földszint
    NAPPALI TV alatti gyűjtődoboz: 4x cat6, 2x cat5e
    NAPPALI kanapé mellett: 1x cat6, 1x cat5e
    NAPPALI Unifi: 1x cat6, 1x cat5e
    Szülői hálószoba(TV mögött): 2x cat6
    Folyosó Unifi: 1x cat6, 1x cat5e
    Kaputelefon beltéri egység: 1x cat6
    Kamera a bejárat mellett: 1x cat5e
    Terasz kamera: 1x cat5e
    Átriumkamera: 1x cat5e
    Garázs feletti kamera: 1x cat5e
    Előkert(2 kamera, 1 kaputelefon, 1 tartalék): 4x cat6

    Emelet
    Erkély kamera: 1x cat5e
    Erkély mikrohullám: 1x cat6
    Bal gyerekszoba: 2x cat6
    Jobb gyerekszoba: 2x cat6
    Dolgozószoba: 8x cat6, 8xOM3
    Folyosó unifi: 1x cat6

    Összesen 38 rezes végpont, a melléképületet nem számoltam, hisz az külön rackszekrény. Szerintem ez a legkevésbé sem túlzás. Minden vezeték symalen csőbe húzva, akármikor lehet cserélni. Ezen kívül vannak még tartalékok itt-ott. Egyedül amit sajnálok, hogy a főépület és a melléképület között nem húztam le optikát vagy legalább egy üres csövet... :(

    Borisz76 nézetét abszolút adom. Nekem 104 konnektor van összesen. Elosztó egyedül a dolgozószobámban van, egy 5-ös elosztóra fixen be van kötve a duplamonitor, pc, dokkoló, hangfal. Kikúrtam az összes gagyi kínai fehér elosztót. Az összes aljzat 2,5-essel van lehúzva, világítás 1,5-essel. Nincs pislákoló lámpa porszívózáskor.

    cat5e és cat6 vezetéket nem számoltam, excelt beszer áron vettem, nem kellett nagyon spórolnom. Ha jól emlékszem 3 teli (305 méteres) meg némi apró doboz ment el a fő és melléképületre összesen.

    Újonnan építettem a házat, nem 5 évre terveztem, de azért már látok rajt itt-ott hiányosságokat.

    "Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

Új hozzászólás Aktív témák