Új hozzászólás Aktív témák

  • bozsozso

    őstag

    Sziasztok,

    Igaz többször nekifutottam már a kérdésnek, de még nem teljesen tiszta, hogy szükségem van-e erősebb vasra. Most jutottam el addig, hogy megveszem valamelyik 416-ost , de nem tiszta melyiket. Egy eddig jól működő dlink 320l-t váltana(2*2Tb már kevés 3Tb egyben és 500Gb raid-ben).

    Amire kell:
    -filmek tárolása, majd ezekkel kiszolgálni médialejátszókat full HD esetleg később 4k videókkal(egyszerre max.4 eszköz)
    -családi fotók tárolása, nézegetése távolról is(max.ez is 4eszköz)
    -zenék tárolása, megosztása akár távolról is
    -kodi közös adatbázis a médialejátszókhoz
    -egyelőre torrent nem menne róla, de a későbbiekben nem kizárt
    -lemezek SHR-ben lennének először 2*4Tb majd később menne mellé a többi
    -a képek biztonsági mentése menne a régi nas-ra ami a szülőkhöz kerülne így otthon elérnék a képeket nem is kellene az enyémhez hozzáférniük csak ha nem otthonról szeretnék nézegetni.
    -bár azt gondolom használat közben megjöhet még az étvágy egyéb felhasználásra is

    A nas-on hogy kell elképzelni a torrentezést vagy inkább hogy használjátok? Duplán van a film a nason vagy ahova töltitek onnan játszátok le? Ha onnan játszátok le ahonnan vissza is osszátok a kodinál nem kavar be? Már akkor bekerül a médiatárba amikor még le sincs töltve. Bocs a hülye kérdésért, de nem használtam még így. Eddig gépre letöltöttem majd ha kész volt akkor nas-ra felmásoltam a megfelelő helyre, a gépről meg min. a letöltött adatmennyiségig seedeltem, de inkább tovább.

    ds416j(104k) vagy ds416(127k) vagy ds416play(137k)?

    Inkább a fő kérdés, hogy 416j elég-e, mert ott van jelentősebb árkülönbség.(23k illetve 33k)

Új hozzászólás Aktív témák