Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TommyY2

    tag

    válasz TommyY2 #50530 üzenetére

    Közben megtaláltam, valóban privátba ment.

    Én nem vagyok olaj szaki, de sajnos a legtöbb márkaszerviz se az.

    Renault Scenic 1.6: 10 évig vittem márkaszervizbe, volt, hogy 10W-40 olaj lett beletéve (elvileg ELF volt a gyári olaja, idei évtől már a Castrol az).

    Gyári ajánlás:

    Suzuki Splash 1.2: 8 évesen vettük, de szervizkönyv szerint volt, hogy 10W-40 olaj volt beletéve a márkaszervizben (akkor még elvileg a Shell volt a gyári olaja).

    Gyári ajánlás:

    Azért érdekes, hogy a Shell is 5W-40 olajat ajánlott bele (egyébként sok helyen láttam már, hogy a nem gyári olajból egy kicsit mindig sűrűbb volt az ajánlás).

    A volt szerelőnk, akihez az utóbbi 8 évben vittük az autókat, azt mondta, hogy szívó motorba csak 5W-40 való (8 évig mindegyikben az is került). Akoriban az Eneos olajra esküdött, de a 0W-20-ról neki se volt jó véleménye (nem a motorért van, hanem a környezetért).

    Most, hogy kicsit beleástam magam az autó témába, ezentúl mindegyik autónkba csak 5W-30 olaj fog kerülni, annál is inkább, mivel az még szerepel a gyári ajánlásban is.

    Egyébként nálunk a helyi Suzuki márkaszerviz is beletette volna az 1.4T S-Cross autómba a 0W-20 olajat (vagy a 0W-16-osat), ha engedtem volna.

    TommyY

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák