Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjen

    félisten

    válasz 2ozzmexy #47600 üzenetére

    Én már bontottam ilyen Asia centerest pont azért mert a szomszéd autóját nem bírtuk vele bebikáznl.Szinte nem is volt benne drót.Egyébként nem muszáj se krimpelő se páka.A csipesznek elég hosszú hüvely része van.Egy kombi fogóval rászorítod,kéthelyen megütöd egy életlen csavarhúzóval.Ezerszer jobb lesz mint kinai rokona.

  • válasz 2ozzmexy #47600 üzenetére

    "motorolaj, szélvédőmosó, izzókészlet, bikakábel, defektjavítókészlet, rendes pótkerék, vontatókötél, ék, emelő, kerékkulcs, vonószem, fékfolyadék, pumpa meg egy nyócastizesvillás legyen már"

    Átlag embernek ilyenek otthon sincsenek, nemhogy az autóban.. :DDD
    szélvédőmosó - ha kifogy, első benzinkúton veszel egyet.. tud kellemetlen lenni, de azért nem életveszély. Pont tegnap reggel fogyott ki, ha nagyon sürgős lett volna, 13 km alatt volt 2 benzinkút, 3 bevásárlóközpont és két önkiszolgáló mosó.

    Suzukiban a motorolaj a motorban van, nem a csomagtartóban ;]
    nyilván ha tudja az ember, hogy fogyasztja az autó, akkor érdemes, de egyébként minek? Pláne új autóban.. ha végtelenül sürgős, akkor az első kúton kapsz azonos viszkozitású literest.. Havonta-kéthavonta (futástól függően) rá kell nézni, egyébként szintén csak a helyet foglalja..

    Bikakábel-kötél ok, nem foglal szinte semmi helyet, bármikor ki lehet vele segíteni magunkat/valakit;
    a gyári emelő-kulcs szettel egy kereket azért le lehet cserélni, az benne szokott lenni minden kocsiban (persze az user úgysem merne nekiállni kereket cserélni, de az más kérdés)

    Pumpa - kb minden kúton van, havi nyomásellenőrzés mellé (vagy ugye a TPMS világában) minek?

    Fékfolyadék? Szintén rá kell nézni néha a szintre, kúton szerintem ez is kapható ha SOS..

    Biztosíték - 2005 Swiftben a biztosítéktábla levehető tetejében ott van 3 vagy 4 tartalék. Egyébként egy izzókészlet meg pár biztosíték szerintem alap kellene, hogy legyen. Nyilván EÜ doboz alap.

    +/- csavarhúzó vagy egy kis bitkészlet még belefér, 1-2 villás- vagy egyszerűbb dugókulcs, de szerintem felesleges ennél jobban túltolni.. Egy Swift csomagtartójának a felét elfoglalná az a mennyiségű cucc amit leírtál.. Nem kisteherautó :N :D

    "... and I hope you have a great day!"

  • tboldi

    nagyúr

    válasz 2ozzmexy #47600 üzenetére

    A felsoroltakból nálam csak a szélvédőmosó és a fékfolyadék hiányzik, viszont van egy liter hűtőfolyadék.

    Tényleg, azt miért nem soroltad fel? :P

    szerk.: Ja, meg van egy tűzoltófáklyám is.
    Amúgy a Jazz-ben egy ~40 literes, összecsukható láda tartalma elfér a pótkerék körül. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák