Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 2ozzmexy

    aktív tag

    válasz dethroner #46543 üzenetére

    90-es szakaszon 55-60 között az nem a forgalom akadályozása? Mármint ha mindenki megelőz (vagy csak szeretne, de nem mer/tud előzni) az nem a forgalomakadályozása? Főleg ha előtte ment a "convoy" 100-110 között km-eken keresztül majd felkanyarodott a "főútra a safety car" (esetenként úgy hogy az egész sor kétlábbal ugrik a fékbe) és hirtelen mindenki beáll mögé és senki sem meri megelőzni? Hanem nekem kell a sor végéről megindulni? A KRESZ-ben ez egy "gumiszabály", mert nincsen rendesen megfogalmazva mit nevezünk a "forgalom akadályozásának" ilyen esetben... plusz az autópályán/autóúton kívül nincsen minimális sebesség meghatározva tudtommal...

    Amúgy ebben igazad van hogy nem kényszeríthtem előzésre vagy nem követelhetem h menjen gyorsabban, ezzel nincs is baj, de hogy nem enged vissza a sávomba amikor mellé érek és indexelek jobbra???
    Azért belátható h ekkora menetoszlop előzésére kishazánkban nem igazán sok alkalom adódik... (a biztonsági kockázattól most tekintsünk el, mivel ez egy nagyon veszélyes manőver) arra hamarabb h előrébb menj 2-3 autóval majd megint, tehát több részletben előzd meg őket... csak ugye ehhez az kellene h be is engedjenek maguk közé, de ezt nem teszik meg soha... inkább belegyorsítanak/közelebb mennek az előttük haladóhoz... sőt, akadt olyan is aki inkább rámhúzta a kormányt, de az sem ritka h kiugrik elém index minden nélkül valaki h akkor ő is ha én is vagy beáll mögém és elkezd tolni, az a legjobb... főleg ha még villog is meg dudál...
    Szóval alapvető gondok vannak itt közelekdési kultúra kapcsán, ezért is döntöttem annó úgy hogy nem veszek alapmotoros autót többet. ;]

    "...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Új hozzászólás Aktív témák