Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doze

    aktív tag

    válasz Kornel #12439 üzenetére

    Az ignist vagy 3 évig hajtottuk, 45e vettük és 85e km-el adtuk el. Nálunk ilyen hiba nem volt, csak egy szinkrongyűrű rakoncátlankodott, 1-ből, 2-be nem lehetett hirtelen váltani mert recsegett, de ha lassan húztad semmi baj nem volt.

    Egyébként a robbantott ábrákat nézegetve, 1.3 vs. 1.5 az 1.3-ban sok a "bisz-basz :DDD " ellenben az 1.5 sokkal egyszerűbb szerkezet.

    [ Szerkesztve ]

  • karakpecze21

    senior tag

    válasz Kornel #12439 üzenetére

    Hát lehetséges nekem is sajnos ilyesmi váltóhibám van.
    Már jó ideje hallok valami hülye hangot, azt hittem futóműből jön.Mostanára nagyon felerősödött és az a furcsa, hogy csak reggel csinálja.Most vagy azért csinálja reggel mert hüvösebb az idő vagy sokat áll, nem tudom.Gyorsításnál hülye klattyogó-hupogó hangot hallok a motortér felől.Olyan, mint ha egy régi visszaváltható kólásüveg alját csapkodnák valaminek.Baromira idegesítő.

    2 szerelőné is jártam, az egyik márkaszervíz volt.Alánéztek a kocsinak, feszegették basztatták, még rázópadon is volt, minden a helyén van. Természetesen ott nem adta a hangot mert mire odaértem bemelegedett.Viszont a hülye hang megvan.Felvettem a zajt telóvel és egy harmadik szaki azt mondta lehet váltóhiba lesz.
    Általában 1 és 2. sebességben csinálta, de ott erősen, de ma már 3. sebességben is hallottam kicsit.
    Ezt akkor csinálja amikor elkezdek gyorsítani és akkor amikor hideg a motor.Ha délután a melegben megyek az autóval kicsit huzamosabb ideig, akkor a hiba szinte teljesen eltűnik, akármennyire rúgom neki.

    Valakinek ötlet?Ha tényleg váltó, akkor arra a gatyám is rámegy gondolom.Amúgy gyönyörűen veszi a sebességet, ilyen gond nincs vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák