Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PrinceHerceg

    őstag

    válasz Kr/\toS #10004 üzenetére

    Sziasztok ! :)

    Ezen a téren még nincs tapasztalatom, ezért nem is értek annyit hozzá ! :B

    Egyébként hallható a difi vagy vájtfül is kell hozzá a jó hangszetten kívül, tehát lényegében érdemes fejesztésbe bocsájtkozni eme új HD hangfolyamokért ?

    :))

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Kr/\toS #10004 üzenetére

    Ez az, amit nem egészen értek... Szóval, amiket írtok hangkarik, azok azért speckók, mert HDMI-n ki tudják küldeni a hangot. De ennek mi köze ahhoz, hogy mit tudnak kitolni analógon? :F Ennek a DTS-HDMA-nak elvileg (wikipedia szerint) annyi az okossága, hogy a DTS mellett ott az "eredeti", veszteségmentes adatfolyam. Tehát, mintha egy FLAC lenne, sokcsatornán, gondolom, legalább 24bit/48khz-en. Szval amit nem értek, hogyha megvan a szoftveres dekóder, ami után a kártyának már csak ki kell küldeni a kimenetre, akkor minek ilyen speckó kari? Tehát elvileg egy alaplapinak is meg kéne tudnia szólaltatni, igaz, nyilván nem olyan minőségben, hogy halld a difit.
    Az én X-fim is tud bitstreamelni, de akkor se egyből a tömörített (mp3, dts vagy ami éppen megy) adatfolyamot kapja. :)

    Amúgy csak az a szutyok PDVD tudja lejátszani ezt a fajta hangot? Van egy BD lemezem elvileg DTS-HDMA hanggal, csak nem tudom, azt játssza-e.... ;] VLC sima BD-LPCM-nek írja, MPC-HC meg DTS-HDMA-t ír, de 1500kbit/sec-et, ami elvileg sima DTS... :F

    (#10005) PrinceHerceg: Ezt viszont csak te tudod eldönteni... :U Van aki elvan az alaplapi hangkari+mp3 kombóval minden extra igény nélkül a jobbra... :)) Hallottam én már millió fölötti hangcucc/erősítő kombót szóni, szó se róla, állati szépen szólt (komolyzenével!) mégse vennék olyat annyiért, mert amennyit hallgatnám, inkább költöm másra, ami több örömet okoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák