Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokixy

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nem nagyon értek a témához, de szeretnék venni egy hangprojektort.
    Minél több videót nézek/véleményt olvasok, annál zavarosabb a dolog.
    Mennyire lőhetek mellé egy HW-Q800T+SWA-9000S kombóval? Mondjuk eredetileg nem terveztem ennyit költeni rá, de talán még belefér a keretbe, ha rámondjátok az áment.
    Némi zenehallgatásra (Spotify) lenne használva, de főleg inkább 5.1-ben filmezésre (Netflix, Plex), és előbb-utóbb játékra PS5-ön.
    A neten keresgélve mindegyik típusról találni nagyon jó és nagyon rossz véleményeket is, még a 2x ennyibe kerülő rendszerek esetében is. Pl. a mélyláda zúg/gyenge, csak dísznek van, elnyomja a beszédhangot a többi hang, megszakadozik a bluetooth kapcsolat a hangszórókkal, túl halkan szólnak a hátsó hangszórók, nem lehet állítani a hangerejüket külön, a levehető hangszórók (JBL 5.1, 9.1) aksija tönkremegy egy idő után, stb.
    Esetleg az még nem tudom számít-e, hogy a tévén csak HDMI ARC csatlakozó van, eARC nincs. Ettől még működhet a dolog?
    Előre is köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • kokixy

    csendes tag

    válasz gertitorpe #9881 üzenetére

    Hát, a Q90R és a Q950T is tetszene, de nem is nagyon lehet kapni őket, és sajnos jóval drágábbak is. Az általam kinézett kombináció most kb. 250ezerből kijönne, amit már szintén sokallok, a Q950T pedig a duplájába kerülne. :(
    Ezzel a lip sync dologgal viszont eléggé elbizonytalanítottál. Nem nagyon kalkuláltam bele még egy újabb eszközt a rendszerbe (Netflix és Plex a TV appjával menne). Meg olyasmit olvastam most erről a neten, hogy ha a soundbar kapja meg először a jelet, akkor pedig a tévé képfeldolgozásának az esetleges lassúsága miatt csúszhat el a dolog. Persze valamennyire korrigálható, de azért na.
    Nem egyszerű így okosan dönteni.

  • kokixy

    csendes tag

    válasz NoX #10004 üzenetére

    Én is pont ezzel a két soundbarral szemeztem/szemezek. Már majdnem meg is rendeltem akciósan az Extreme Digitalnál a HW-Q800T-t, mert AttiMM nemrégiben nagyon jókat írt róla, de hetek óta akárhol is nézem az SWA-9000S-t, sehol sincs. Több helyen olvastam (külföldi fórumokban is), hogy senki se tudja beszerezni, így "hiába" vett soundbart, nem tudja 5.1-re kiegészíteni a rendszerét. Írtam a Samsung magyar ügyfélszolgálatának, hogy megszűnt-e, vagy mi a helyzet, átirányítottak a sestore-hoz, hogy ők az illetékesek, de ők meg már nem is válaszoltak. 1x láttam felbukkanni Alzán, de mivel elég rossz a hírük (nincs is valós készlet, néha csak előre fizetéssel enged rendelni, aztán vagy megkapod, vagy hetekig küzdhetsz a pénzedért, a beígért szállítás egyre későbbre és későbbre csúszik, az esetleges gariztatás rémálom), így nem rendeltem meg onnan.
    A JBL Bar 9.1 esetében sem jobb a helyzet, mindenhol csak előrendelhető, vagy majd egyszer érkezik. Kivéve Alza, ott most is mutat 3db-ot, de lásd fentebb. Amúgy olvastam róla 1-2 véleményt, engem aggasztottak egy kicsit azok a vélemények, hogy a levehető hangfalak aksija már kezdetben sem hozza a 10 órás üzemidőt, inkább csak 3-4, ami idővel aztán még kevesebb lesz. Persze tapasztalatom nincs vele, így sajnos nem tudom, hogy mennyire valós probléma ez, mert közben meg ott van egy rakás 5*-os értékelés is.
    Hát, mindezzel gondolom nem sokat segítettem, de legalább kiírtam magamból a bánatomat. :)

Új hozzászólás Aktív témák