Új hozzászólás Aktív témák

  • NoX

    senior tag

    Samsung Q90T-hez szeretnék minőségi Dolby Atmos képességű (minimum 5.1.2) soundbar-t venni.
    18 nm-es a nappali, de sajnos nem teljesen négyzet alakú és annak sem a közepén helyezkedik el a TV; amerikai konyha az egyik szélén, illetve a bútor is körbe öleli, valahogy így:

    (az enyém szélesebb, egy 65"-os simán elfér benne és még van hely oldalra, akár egy 75"-osnak is a jövőben)

    Éppen ezért gondolom, hogy sajnos a Samsung HW-Q900T / HW-Q950T nem opció a teljesen oldalra irányuló hangszórók miatt, mert egyből bútorlapba ütközik. És még room correction sincs benne.

    Így a következő opciókat találtam:
    - Samsung HW-Q800T + Samsung SWA-9000S - 5.1.2 ~ 250.000 Ft
    - JBL Bar 9.1 - 5.1.4 ~ 320.000 Ft

    Láttam az rtings.com összehasonlítást, és ott a JBL nyert, de lehet főképp csak a hátsó surround miatt. Viszont a Q800T kiegészítve surround-al is lehet jó gondolom. Igaz azok nem sugároznak felfelé is, mint a JBL-é.

    Mit gondoltok? Van esetleg még másik opcióm?

    Hagyományos házimozit nem szeretnék, mert ott durva árak vannak az Atmos képességűek terén, illetve szűk keresztmetszet lehet az erősítő, ami sokszor csak 4K/60hz, holott ez a TV már 4K/120hz-es.
    Egyébként az Onkyo HT-S5915 5.1.2 -vel szemeztem korábban, amivel lehet az első csatornák jobban kijönnének, mert messzebb rakhatóak egymástól.

Új hozzászólás Aktív témák