Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokixy

    csendes tag

    válasz NoX #10004 üzenetére

    Én is pont ezzel a két soundbarral szemeztem/szemezek. Már majdnem meg is rendeltem akciósan az Extreme Digitalnál a HW-Q800T-t, mert AttiMM nemrégiben nagyon jókat írt róla, de hetek óta akárhol is nézem az SWA-9000S-t, sehol sincs. Több helyen olvastam (külföldi fórumokban is), hogy senki se tudja beszerezni, így "hiába" vett soundbart, nem tudja 5.1-re kiegészíteni a rendszerét. Írtam a Samsung magyar ügyfélszolgálatának, hogy megszűnt-e, vagy mi a helyzet, átirányítottak a sestore-hoz, hogy ők az illetékesek, de ők meg már nem is válaszoltak. 1x láttam felbukkanni Alzán, de mivel elég rossz a hírük (nincs is valós készlet, néha csak előre fizetéssel enged rendelni, aztán vagy megkapod, vagy hetekig küzdhetsz a pénzedért, a beígért szállítás egyre későbbre és későbbre csúszik, az esetleges gariztatás rémálom), így nem rendeltem meg onnan.
    A JBL Bar 9.1 esetében sem jobb a helyzet, mindenhol csak előrendelhető, vagy majd egyszer érkezik. Kivéve Alza, ott most is mutat 3db-ot, de lásd fentebb. Amúgy olvastam róla 1-2 véleményt, engem aggasztottak egy kicsit azok a vélemények, hogy a levehető hangfalak aksija már kezdetben sem hozza a 10 órás üzemidőt, inkább csak 3-4, ami idővel aztán még kevesebb lesz. Persze tapasztalatom nincs vele, így sajnos nem tudom, hogy mennyire valós probléma ez, mert közben meg ott van egy rakás 5*-os értékelés is.
    Hát, mindezzel gondolom nem sokat segítettem, de legalább kiírtam magamból a bánatomat. :)

  • Gino20

    őstag

    válasz NoX #10004 üzenetére

    Jelenleg még Q90R hangprojektor tulajdonosként (az abszolút szubjektív véleményem): Jópofa ez a pattogós atmos, de azért nem egy csoda, ahogy más gyártó ugyan ilyen megoldású atmosa sem. Tényleg képes kicsit vertikálisan is nyújtani a teret és pár havonta :D (pedig ennél több saját forrásból származó atmost nézek) olyan mintha tényleg fentről jött volna egy-egy bivaly erős atmos effekt, szóval ha ez nem egy pl akciós csomag tartalma, akkor nem különösebben mozgatna (mármint a pattogós atmos :) ). Az oldalsó hangszórók hasonló. Először is ehhez kellene egy akusztikailag baromi jó helyiség.

    Ha polcsugárzót el tudsz helyezni és Onkyo esetén a hátsóknak a kábelezés is megoldható, akkor pl ebből [link] 4db 100e Ft. Lehet bemutató volt, de ilyen üzlet esetén ez nem komoly hátrány (legalább be van járatva ;] ) továbbá ehhez egy ilyen [link] 50e és meg is van az 5.0. Ehhez ha nem is fér bele a Dali SUB 150-200ért, akkor is jó lehet egy ,,olcsóbb" SUB (ami nem valószínű, hogy kevesebbet nyújtana, mint egy hangprojektornál alkalmazott SUB, sőt) pl [link] plusz egy olcsóbb erölködő [link] Atmost ugyan nem tud, de 8K 60Hz és 4K 120Hz-et tud ha igény. Ha nem túl nagyok a szakaszaid, akkor egy kicsit olcsóbb kábelből 1-2e Ft/m-es áron ~400-420e Ft környékén meg tudod akár állítani. Persze tudom ez meghaladja még a BAR 9.1 320-at is, de szerintem egy ilyen nagy részben pl Dali szett klasszisokkal jobb élményt tudna nyújtani minden téren, mint egy ~300e Ft-os hangprojektor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák