Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gertitorpe

    tag

    válasz kokixy #9880 üzenetére

    Én a 950T-t választanám, ha már ennyi pénzt elköltesz. Nekem Q90R-em van és nem bántam meg hogy egy szettben vettem meg az összes hangfalat.
    A hangminőség fantasztikus zenehallgatásra és filmezésre is. Nem a milliós hangrendszerekkel versenyzik de soundbarok között talán a legjobban kiegyensúlyozott termék ami ma létezik.

    A mélynyomót én mindig leveszem, hogy kíméljem a szomszédokat, a beszéd kristálytiszta (LG soundbaroknál tipikus probléma ez), a hátsó hangfalak hangerejét a Q90R-en pár hónapja patchelte a Samsung mert ha nem Dolby Atmos a forrás volt akkor valóban halkak voltak (vagy pont fordítva?...). A bluetoth megakadhat, de egyrészt ennek a kapcsolatna hangminősége amúgy sem túl magas másrészt függ attól is hogy milyen eszközről streameled a zenét.
    Az idei Samsung soundbarokban egyébként már Airplay 2 is van, ami nagyon hasznos ha zenét streamelnél jobb minőségben mint a meglehetősen gyenge Bluetooth codec amit a bar ismer

    ARC a TV-n: működik ha sima TV adást nézel. A TV-s stream app is működik csak az ARC-nak viszonylag alacsony a sávszélessége ezért a TV-d átkonvertálhatja a többsávos hangot aminek két következménye is lehet, az utóbbi különösen bosszantó, tele vele az internet:
    - gyengébb hangminőség
    - kisebb-nagyobb csúszás a kép és a hang között (lip sync issue)

    Ebből a szempontból jobb ha a jel egy laptopról vagy médialejátszóbol először 'bemegy' a soundbarba, és onnan a TV-be

  • AttiMM

    csendes tag

    válasz kokixy #9882 üzenetére

    A leírt igényeid szinte teljesen pontosan megegyeznek az mi igényeinkkel, és nálunk a választott készülék éppen az általad is említett SAMSUNG HW-Q800T + SWA-9000S lett.
    A magam részéről csak pozitív tapasztalataim vannak a szettel.
    Itt írtam az 1. havi tapasztalataimról
    Az azóta eltelt 2 hónapban csak megerősödött az akkori véleményem: továbbra is teljesen meg vagyunk elégedve a termékkel. Mi is többnyire a tévé beépített Netflix és HBO GO alkalmazásokkal nézünk filmeket, ezen kívül laptopról lejátszva (wifin), szintén a tévé médialejátszójával - tehát minden esetben a tévé felől érkezik a jel a soundbarba.
    Elcsúszást, szinkronizálási problémákat nem tapasztaltunk (vagy annyira kevés lehetett, hogy nem tűnt fel sosem)
    A hátsó kis hangszórókat elég hangosra fel lehet venni. Csodálkoztam, hogy néhányan úgy tapasztalták, hogy annyira halk, hogy nem is érdemes erre beruházni. Én az elején még csak az 5.1-es filmeknél érzékeltem a hátsó hangokat, ezeknél nekem elég volt +2-re felvennem (+7 a max), így is kielégítő volt. Akkor azt mondtam, hogy a nem 5.1-es filmeknél valóban szinte nem is hallani a hátsókat, de az nem zavar, mert hát mi szóljon rajtuk, ha eleve csak sztereo a forrás. Azután egyszer kipróbáltam és felvettem a hátsókat +7-re, és kiderült, hogy a nem 5.1-es filmeknél is megjelentek a hátsó hangok, mégpedig értelmesen, amiknek hátul kell szólnia, vagy a zajok, lövések, stb. ezeknél a filmeknél is érzékelhetően hátul szólnak. Nem is tudom, hogy csinálja.
    Mondjuk ide tartozik, hogy én a hátsókat úgy forgattam, hogy kifejezetten a fül felé "nézzenek", vagyis sugározzanak, és nincsenek is nagyon messze. Tettem fel képet is ebben a posztomban, ránagyítva jól látható.
    Hátha tudtam segíteni.
    A.

  • Gino20

    őstag

    válasz kokixy #10006 üzenetére

    SWA-8500S kapható Emagon, igaz ez egy picit kisebb méretű és teljesítményű, de elenyésző a különbség. A lényegre ugyan úgy képes, vagyis létrehozza a valós térhangzást. Ha a kompatibilitás a para, akkor szinte 100%, hogy működne a Q800T-vel (hiába látsz a samu oldalán swa9000-et), de ha emag, akkor az úgy is online rendelés, vagyis 14 napig (náluk ha jól emlékszem ez 30 nap) problémamentesen vissza tudod küldeni és, ahogy hozta a futár úgy el is viszi.

Új hozzászólás Aktív témák