Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz DaeMonS #689 üzenetére

    Szerintem nagy újdonságot nem fogok mondani, alapvetően azt tudom alátámasztani, amit eddig angolul olvashattunk:
    Teljesen nyitva 1,8-on meglepően éles. Persze nem az a borotva éles, de jóval élesebb az elterjedt 1,8-as nyitott lágy képű obiktól. Portrézni szerintem már lehet 1,8-on is vele, ha nem a kép extrém sarkára komponálod a témát. Az f2 és 2,2 esetében nem sokat javul a kép, ami nem ezen rekeszeket minősíti le, hanem az 1,8-at dícséri. Általánosan f2,5-től adja azt a képminőséget, ami már bátran vállalható és a dof is elég ahhoz, hogy ne azon kelljen izgulni, hogy véletlen 1cm-t előre dőlt a tested a fotó készítése közben, ezért elmászik az éles rész. 2,8-on már határozottan éles a képe, míg 5,6-on produkálja a legtöbb képrészletet és addig a vignettálás is lecsökken.

    Az optikai stabi nagyon jó, hogy van benne, sokat javít a használhatóságon. Amit a bokeh-ben jelentkező CA-ra hoznak fel optikai hibát az igaz. Az élességi sík előtt lilás, mögötte meg zöldes a CA, ha fényes, fémes stb.. téma van a képen.

    A boltban kérdeztem, hogy hány darab érkezett, azt mondták 2-t kaptak csak én voltam az egyik nyertes lévén már január végén rendeltem. :DDD
    Aki tapizni akarja az a szombati sony rendezvényen megteheti, ott lesz a hivatalos magyar bemutatója az obinak.

Új hozzászólás Aktív témák