Új hozzászólás Aktív témák

  • kovsol

    titán

    válasz krmcz #26590 üzenetére

    Annyira nem vagyok tapasztalt, de az átlagnál azért többet foglalkoztam a dologgal.

    Lesből fotózva már 150-300mm is elég ha ilyen 3-4m -re vannak a madarak. pl: [link][link]
    Ez kb 25-30m távolságra lévő nagyobb testű madár 400mm egy pici crop: [link]
    50-60m távolság nagy madárhoz már erős crop kellett 400milin, de még mindig értékelhető: [link] itt már az 525 mellett is kisebb vágás kellhet.

    Cinegét, meg verebet sikerült már úgy mászkálva is fotózni 400mm-en is nagyobb óvatosság nélkül is, de a legtöbb madár félős, így nagyon-nagyon óvatosan kell becserkészni, vagy megállni és várni hátha közelebb repül. Legjobb esélyed akkor lehet ha találsz egy fészket, és várod a visszatérő felnőtteket.

    Múltkor kiszúrtam egy fán egy fakopácsot, és szépen elkezdtem becserkészni. Elöszőr még crop módban is épp hogy látszott a képen, de szépen elkezdtem egyre közelebb menni, de nem közvetlen felé, hanem ilyen cikk-cakkban. Mikor már kellően közel voltam akkor meg szépen vártam hosszú perceket mire úgy mozgott a madár, hogy jó legyen. Érdemes lehet közeledés közben is csinálni pár képet, mert lehet elrepül mire az ideális távolságba érsz.
    Ez egyébként izgalmas is tud lenni, meg egyben bosszantó is, mert sokszor megijednek a madarak.

    Legideálisabb a téli időszak egyébként madár fotózásra. Kiraksz nekik egy ágat valahova, és raksz rá szotyit, kukoricát, és ezt ha rendszeresen megismétled simán oda tudod szoktatni őket.

    Vagy ha találsz egy helyet ahol rendszeresen isznak akkor reggel kimész napfelkeltekor és ott várni őket.

    Gyurgyalagot tudsz úgy is fotózni, hogy kiszúrsz egy botot valahol ahol látod, hogy röpködnek költési időszakban.
    Vissza mész 1-2 nappal később, és megnézed van-e a bot alatt madár piszok.
    Ha igen, akkor azt jelenit arról a botról lesve indulnak vadászni, így neked nincs más hátra, mint egy bokor mellől vagy valami les háló alól lesve várni őket.
    Ezt meg lehet játszani jégmadárral is egyébként, mert azok is szeretnek ilyen bot tetejéről lesni a halakra.

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

Új hozzászólás Aktív témák