Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz wrathchild #54382 üzenetére

    "Megkérdezném, a Te priorításaidat figyelembe véve (kontraszt, fekete) mi az, ami miatt nem felel meg az XG95?"

    Tisztelettel megjegyzem, hogy én az általad idézett hozzászólásomban is éppen azt írtam, hogy az XG9505-öt tartom jobb vételnek. :)

    Tehát ez a kérdés helyesen feltéve úgy kell hangozzon, "mi az, ami miatt nem felel meg az XH95"?

    A válasz továbbra is az, amit ott írtam. Annyira kicsi a különbség tudásban a kettő között, hogy a nagy árkülönbség miatt a tavalyi modell jobb vétel szerintem.

    És közben felmerült még egy aspektus: "rainbow effect". A bal felső sarokban tessék nézni ettől a résztől...

    Számomra baromi zavaró! Ez bizony nappal, napsütéses szobában, vagy villanyfénynél több szögből nagyon látszik.

    Egy fórumtársunk a Samsung Q90T tévéjéről küldött nekem fotót erről a jelenségről. Borzalmas, nézhetetlen volt a tévé. Vissza is küldte. (Én pedig megértem.)

    Őszintén szólva kiábrándító, hogy a sok, "VA panel" és "kis betekintési szög" miatt rinyáló User-nek felültek a gyártók, és belerakták az új felső kategóriás tévéjükbe ezeket az "Ultra Wide Viewing angle" rétegeket...

    Ez az eredménye. Meg a harmad/negyed akkora kontraszt, és fekete szint, mint a 2-3 évvel ezelőtti "előd" modellekben.

    Az "XG9505" az elérhető info-k alapján nem ugyanezt a réteget kapta, ezért azon nem jelentkezik a "szivárványosodás".

    Az "XH9505" esetében viszont sajnos minden méretben!

    Én egyébként lassan ott tartok, hogy annyira tele lett a hócipőm a gyártókkal, a gyenge minőségű OLED panelekből, a fentebb említett, elcseszett prémium LCD-kből, hogy megunom, aztán veszek egy ilyen tévét: Hisense H65U8B

    Valószínű, hogy az újabb modellek, és az U8QF miatt ezt már senki nem veszi, mert folyamatosan megy lefelé az ára. Ennyiért lassan már a "bargain sale" kategóriában van.

    VIncent Teoh tesztelte... az alapján az egyetlen említhető probléma vele a nem tökéletes színhűség, és színpaletta.
    A mozgásmegjelenítés remek, a kontraszt remek, a fekete szint remek. Mi kell még? :)

    Ha tényleg nem lesz miből választani a prémium vonalon idén, vagy tavasszal, akkor marad ez. Pár évig megvan a minden HDR szabványt ismerő, 4K tévé, olcsón...

    Közben kijönnek az új "Mini LED" háttérvilágítású tévék, remélhetőleg a SONY is összekapja magát, a Samsung sem butítja tovább a QLED szériáját, és efelejtik ezeket az elcseszet bevonatokat, és még a TCL és Hisense vonalon is megérkezik, amit vártunk...

    Aztán lehet tovább váltani új, 75-85-100 colos Dual Cell, Mini LED, QD-OLED tévére, kinek-kinek belátása, pénztárcája és ízlése szerint. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák