Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz Spirál #1 üzenetére

    Hát..első upp: tanulj! akkor nem kerülhetsz ilyen helyzetbe. ha tényleg van olyan 3 hetesjogszabály, akkor kapaszkodhatsz abba, esetleg megnézheted, hogy milyen szabálytalanságok vannak a suliban(papír törlőkendő hiánya, lejárt tűzoltópalack, esetleg komolyabbak), utána ezt elmondod a tanárnak, aki rájön, hogyha megbuktat, akkor az állásával játszik...

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • EQMontoya

    veterán

    válasz Spirál #1 üzenetére

    szerintem már az átlagot figyelembe nem vevő buktatás is elég necces körülménynek mondható. Majd az éjjel guglizok vmit a témában.

    Same rules apply!

  • Oliverda

    félisten

    válasz Spirál #1 üzenetére

    Milyen tantárgy?

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Nimrod

    addikt

    válasz Spirál #1 üzenetére

    Nocsak, hát ezt is megéltük. Nos, én tudom, hogy milyen az amikor egy (vagy több) tanár pofára osztályoz, volt benne részem, köszönöm.
    Javaslataim. Jó lenne tudni, hogy milyen tantárgyról is van szó, bár valójában lényegtelen. Első kör, beszélj a tanárral, négyszemközt. Ne nyalj. Ha kell kérj korrepetálást, akármit, mutasd a jelét, hogy nem akarsz megbukni. Lehetsz picit erőszakos.
    Második kör, osztályfőnök. Ha a kettő ugyanaz akkor diri.
    Ez csak akkor működik, ha tényleg egy tantárgyról van szó. Ha több tárgyból is rezeg a léc akkor talán nem is a tanárnál van a hiba...

  • Jégkokó

    veterán

    válasz Spirál #1 üzenetére

    Én is buktam már meg év végén, igaz nem volt vmi kellemes érzés, de sikerült átmennem a pótvizsgán.De sajnos nagyon sok tanár van aki pofára osztályoz.Amugy meg nem az egész évet szokták nézni év végén, hanem a félévi osztályzatot meg a többi jegyet amit a második félévben szereztél.Legalábbis nálunk annó igy volt.

    A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

  • Oliverda

    félisten

    válasz Spirál #1 üzenetére

    Sajnos a mi sulinkban nincs korlátozás az átlag alapján való osztályozásra, így ebbe nem kapaszkodhatok - Tehát elvileg ilyen esetben ha a tanárnak nem vagy szimpi és nem lép közbe senki akkor akár meghúzhat 4.6-os átlagnál is? :F

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • rien

    senior tag

    válasz Spirál #1 üzenetére

    Imádkozz remélem nem jársz úgy ahogy én:
    Én se álltam matekból bukásra harmadikban és úgy kb. az utolsó hét lehetett mikor írták a dogát a bukásra állók.....nekünk közben tesióra, hívat a matektanár, hogy menjek dogát írni, mert mert ez fogja eldönteni 1 vagy 2 leszek:Y Már átöltözve vártam a tesiórát, öltözz vissza, rohanj, írj felkészülés nélkül dogát. Megírtam 3-ra, ez ugye még feljebb húzta az átlagom és megbuktattak wazzeg (az igazgatónő, dühből, hogy mennyi xar matekos van az osztályban, első voltam a névsorban, beíratatta az egyest és elviharzott és mindenki más átment matekból aki valóban bukásra állt). A többi tanár mondta el, hogy törtnét a buktatásom. A matektanárnak annyit kellett volna mondania, hogy ez a lány nem elégtelen, főleg azok után, hogy megírtam neki a javító dolgozatot 3-ra amire esélyt nem adott, hogy készülhessek rá, meghát a jegyeim se olyanok voltak de nem tette mert rezgett a léc alatta, kiállt a szénája a szemétnek. Előző suliból is kirúgták, nem véletlenül.
    Bementem az igazgatónőhöz (mint aki nem tudja mi történt), hogy nézze már meg az osztályzataimat én nem állok bukásra, nem érdekelte mit mondok, elkezdett faggatni, hogy áruljam már el mit csinál a tanár, hogy tanít meg ilyenek :Y
    Megírtam a pótvizsgát, mehettem is haza, nem kellett szóbeliznem, meggyőző volt a 98%.
    Én ezek után emberszámba nem vettem és mindezt ki is mutattam nem gyengén negyedikben.
    Azt sajnálom, hogy mindezt benyeltem és nem hurcoltam meg a tanárt, a sulit azt kellett volna csinálni, hogy ilyen meg hasonló egy jódarabig ne történhessen meg még a környéken se.

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

  • gézu

    őstag

    válasz Spirál #1 üzenetére

    Utánakérdeztem és a gyakorlat az, hogy tanártól függ, mikor értesít a buktatásról, valamint a tanárnak a felelőssége az osztályzat kialakítása függetlenül ! az elért átlagosztályzattól.
    A jogszabályi hátteret nem tudom, mely esetben valósult meg jogsértés, de a tanárt jogsérelem esetén az iskolát működtető önkormányzat közoktatási osztályán kell feljelenteni.
    A jogi vonatkozását megítélni az ügynek pedig készséggel segít az oktatási jogok biztosa
    tel: 0614737097 / 0614737096

    If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  • jerry311

    nagyúr

    válasz Spirál #1 üzenetére

    Nos, nem középiskola, de...
    Idézet az egyik nagy magyar egyetem tanulmányi és vizsgaszabályzatából (röviden és tömören, nem szó szerint):
    ''A hallgató a vizsgán vagy félévben megszerzett jegy ellen nem fellebezhet, jogorvoslatnak helye nincs.''

    Ergo ha a tanár buktat, akkor a diák bukott. Vagy megbeszélik a nézeteltéréseket a tanárral vagy következő évben (félévben) másik tanárnál tanul. Nincs olyan (vigyázat sarkított példa!!!), hogy egy végzett jogász elmegy mondjuk orvosnak vagy mérnöknek tanulni és minimális tanulással meg sok pereskedéssel orvos vagy mérnök lesz.

    A fair play azt diktálja, hogy szépen menj el a pótvizsgára augusztusban és szerezz egy hármast. Ha a félévi 1.2-es átlagodból 2.4-et csináltál év végére, akkor azért mégiscsak lehet abban valami, hogy nemcsak utál, de nem is tanultál rendesen. És abban is lehet valami, hogy augusztus végére meglesz a 3-as vagy jobb. Nincs veszve a világ.

    Másik lehetőség, mondjuk arra előre kell jelentkezni, hogy osztályzó vizsgát teszel. Ha jól tudom, akkor ebben az esetben a félévközi teljesítményed lényegtelen, azt osztályozzák amit félévkor és év végén egyetlen vizsgán teljesítesz. Kinek mi a jó, maga döntse el.

    UI: nálunk volt olyan tanár, akinél előre lehetett tudni mi vár: ''A félévi és az év végi osztályzatok a félévben, illetve az évben szerzett jegyek matematikai átlagai, a kerekítés szabályai szerint egészre kerekítve. Ez alól egyetlen kivétel van, akinek 2.00 alatt van az átlaga, az megbukott.'' sic!

    [Szerkesztve]

  • sasa311

    veterán

    válasz Spirál #1 üzenetére

    Nincs 2.0 átlagod nem sokat tehetsz.
    A tanárok nem szívesen vonják kétségbe egymás döntéseit osztályozó vizsgán, így hacsak nincs valami nagyon puszi pajtásod a tanári karban (feltételezem 10-es létedre nincs) akkor IJ.
    Mi (mint ex DöK vezető) belevetettük a házirendbe, hogy X.0 átlagnál meg kell adni a jegyet (egész éves átlag, minden jegy 1 jegy - vagyis dolgozat = felelet, stb.. - tehát 2.0tól volt kötelező 2est adni).

    Pótvizsgára készülj. Azzal úgyse jársz jól, hogyha ''minden háttér'' nélkül kezdesz el pattogni pl. az igazgató előtt, valószínűleg ő a tanárt jobban bírja (tiszteli, nem akar munkahelyi konfliktust) minthogy érdekelje, hogy te megbuksz-e.

    mod:
    Értesíteni kell a diákot az osztályzatairól (tehát nem arról, hogy hanyasra kívánja a tanár lezárni félévkor / év végén).
    Azt a 3 hetet meg nem tudom, hogy honnan vetted.
    A diákot és a diák szüleit kérésre az osztályfőnök felvilágosítja a naplóban található érdemjegyeiről. Ennyi

    Bármilyen elkobozott cuccot a szülő átvehet személyesen az iskolában.. de néha a diák is jobban örül, ha nem kerül erre sor.

    Dohányozni - meg mint tudjuk - a közintézményekben tilos (a személyzetnek is)

    [Szerkesztve]

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Új hozzászólás Aktív témák