Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kammu

    csendes tag

    válasz #09634560 #1949 üzenetére

    Ingyenesség dolgot akkor értem - erre nem gondoltam.

    Abszolút nem foglalkoztam ilyesmivel, elnézést ha tök alap dolgot nem tudok/értek.

    Nem vagyok valami nagy szakértő, de akkor ezek az alapok:
    Van a VHF tartomány 1-12 csatorna (47-430Mhz) az UHF 21-69 (470-890)

    A kábel szolgáltató fogja és ezekre a csatikra rákeveri a különböző adókat. Ezeket egy kábelen eljuttatja hozzád a tv-d mint egy sima antennáról jövő jelet feldolgozza.

    Kirakok egy antennát ami fogja a levegőben keringő jeleket ezeket direktbe beadom a tv-nek.

    A két jelet egy egyszerű UHF-UHF egyesítővel össze tudnám rakni de ha 2 azonos frekin jövő jel kicsit ingadozik akkor a két jel összekeveredik aztán lesz abból minden csak normális kép nem.

    Ez amit írsz, megtaláltam máshol is. A samsung tv elvileg nem ad ki 5V-t így kell hozzá a külső táp, bár ezt lehetne az USB-ről is venni ;)
    A működését nem egészen értem... van két jel azonos tartományból... mondjuk a kábelen jön az RTL klubb a 21-es UHF csatormán amit én mondjuk az 1 programhelyre teszek. A légi antennáról meg jön a TV2 szintén a 21-es UHF-en ezt a 2-esre raknám. Hogy a bánatban tudja ha én az 1-es gombot nyomom meg akkor a kábelről jövő 21-est tegye oda, míg ha a 2 gombot akkor meg a légit.

Új hozzászólás Aktív témák