Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kammu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tavaly december óta szemezek a samsung 40650B-vel már majdnem megvettem csak elfogyott akkor, most megint aktuális lett a dolog. Most már a 40650C-t venném, megnéztem a tudása elég, tetszik is a képe meg minden. Egy dolog nem a piros káva :( várható hogy az 1W design helyett ebből is lesz 2T vagy olyan ami nem piros/bordó?
    Mert akkor inkább várok rá pár hetet/hónapot.

    A kalocsai céget hívtam, nagyon kedvesek most még akció is van a tv-n, ha nem várható más design akkor megpróbálok megbarátkozni a bordóval ;)

    Üdv,
    Tamás.

  • kammu

    csendes tag

    válasz durkonorbi #1823 üzenetére

    Lehetséges :) már totál bele vagyok kavarodva... 650, 6500 1W, 3W 2T, 1L normlisan a samsung oldalon sem látom mi a különbség tudásban :( az összehasonlítás is érdekes dolgokat hoz.
    A kérdés lesz nem rózsa fekete (rose black) LEC65XXX. tv?

  • kammu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Megvettem én is a C650-et, alig látszik az a kis bordóság - mám már tetszik is ;)
    Mostmár értem mi ez a nagy HD örület, ég és föld a sima DVD és akár egy FULL HD film. Iszonyú a különbség.

    A kalocsai cégtől rendeltem, rendben volt minden másnapra hozták, pedig későn értem haza (19:30) és igazodtak hozzám. Igaz ajándék pendrive nem volt a szállítónál mert elfogyott nekik, mondta majd postára dobják.

    Kérdéseim akadtak:
    Firmware - A TV azt írja internetes frissítésre nem talál új firmeware-t holott még "csak" a 10-es van rajta (április 2) az oldalon meg 13-as most jött ki 05.31-el. Jó majd kidobom USB-re de hát akkor is ;) Meg lehet valahol nézni mit javítottak vagy a samunál nincs ilyen changelog.

    Index widget: Most ez van vagy nincs? Én nem találom.

    Ha a földi ingyenes 6-7 HD adást szeretném nézni azt hogy: (egyáltalán érdemes vele próbálkozni?)
    Felrakok egy antennát a tetőre és csak simán bekötöm a TV-be, bár most az antenna ajzatba a kábeltv van dugva - van valami elosztó vagy ilyesmi mer átdugdosni nem szeretném. Majd azért utánna nézek a T-home -Digi adásainak is. - eleve nem értem miért nem keverik rá a HD adásokat is a kábelre.

  • kammu

    csendes tag

    válasz tothbe #1943 üzenetére

    Index: Hát nem kinálja fel... van minden mit a bucsúban vagy 50 féle játék, facebook, twitter meg minden de index nincs.

    Youtube: Egyszerű vannak alap filmek amikbe az új videókat egyből megtalálod, de kereshetsz saját magad is csak hát olyan a billentyűzet mint a telefonon, vagyis a keresendő dolgot úgy írod be mintha sms-t gépelnél. Egy kellően hosszú címet macerás, de végül is megoldható. Igaz még a felbontásváltást nem találtam meg, de annyit nem nyomkodtam. Megnéztem pár klippet meg a "bikicsunájt"

    Én inkább a C650-et venném helyedben 10K a különbség, de tudásban jobb.
    B-s széria, nem játsza DTS hangot, nem lehet mkv-ben hangsávot, felíratot válltani. egyik haver mutatta neki a b650 szaggatva játszott le egy mkv-t mert valahogy macerássan volt tömörítve és nem elég erős a proci a megjelenítéshez. Nekem a C650 ezt simán gond nélkül játszotta. De ha nem használod ilyenekre akkor mindegy.

    Ezt a 5V nem értem :( jön az oszlopról egy kábel ezen jön a kábeltv ez van bedugva az antenna helyére (RF) szerzek egy antennát annak koax és RF dugó a vége, ha a két RF csatlakozót valahogy összehozom az miért nem jó? Nincs valami ami egymásra keveri a jeleket? - bár ez így elég gány megoldás.

  • kammu

    csendes tag

    válasz tothbe #1946 üzenetére

    Köszi, nézegettem.

    Tényleg nem értem ezt miért nem keverik rá a digitális adásokat a kábeltévére - ingyenesek.
    A tv-be van tunner ami a földi digitális adásokat fogja és kicsomagolja, már csak azt kellene tudni ha csak egy közösítővel összekeverem a két jelet akkor mi lesz, mert ha zavaros lesz akkor a tető antennámról jövő jelet szűrnöm kell. Remek időtöltésnek nézek elébe... szerintem el leszek vele pár hetet.

  • kammu

    csendes tag

    válasz #09634560 #1949 üzenetére

    Ingyenesség dolgot akkor értem - erre nem gondoltam.

    Abszolút nem foglalkoztam ilyesmivel, elnézést ha tök alap dolgot nem tudok/értek.

    Nem vagyok valami nagy szakértő, de akkor ezek az alapok:
    Van a VHF tartomány 1-12 csatorna (47-430Mhz) az UHF 21-69 (470-890)

    A kábel szolgáltató fogja és ezekre a csatikra rákeveri a különböző adókat. Ezeket egy kábelen eljuttatja hozzád a tv-d mint egy sima antennáról jövő jelet feldolgozza.

    Kirakok egy antennát ami fogja a levegőben keringő jeleket ezeket direktbe beadom a tv-nek.

    A két jelet egy egyszerű UHF-UHF egyesítővel össze tudnám rakni de ha 2 azonos frekin jövő jel kicsit ingadozik akkor a két jel összekeveredik aztán lesz abból minden csak normális kép nem.

    Ez amit írsz, megtaláltam máshol is. A samsung tv elvileg nem ad ki 5V-t így kell hozzá a külső táp, bár ezt lehetne az USB-ről is venni ;)
    A működését nem egészen értem... van két jel azonos tartományból... mondjuk a kábelen jön az RTL klubb a 21-es UHF csatormán amit én mondjuk az 1 programhelyre teszek. A légi antennáról meg jön a TV2 szintén a 21-es UHF-en ezt a 2-esre raknám. Hogy a bánatban tudja ha én az 1-es gombot nyomom meg akkor a kábelről jövő 21-est tegye oda, míg ha a 2 gombot akkor meg a légit.

  • kammu

    csendes tag

    válasz volminator #1951 üzenetére

    Mire kell a 120Hz, a legtöbb játékban ki lehet kapcsolni a monitorhoz szinkronizációt(v-sync), így a játék megy a maga sebességén és nem zavarja ha csak 60hz-enként van kint a tv-n új kép ;) a szemednek meg az is elég. Bár azt sem értem a 60FPS-nél hova kell több, de hát vannak maximalisták ;)

    [ Szerkesztve ]

  • kammu

    csendes tag

    válasz #09634560 #1953 üzenetére

    Köszönöm a választ... de ez egy új kérdést vet fel bennem ;)
    Itt most megakadtam:"mégha ugyanaz a frekije is"
    Én úgy képzeltem fogják a jeleket és adott frekvencián sugározzák pl. 500mhz van a tuner ami ezt visszaalakítja képpé.
    Ha jól értem te akkor azt mondod ha UHF sávon sugároznak 500Mhz-en az nem ugyanaz mint a DVB-n 500Mhz.

    Én azt hittem megvannak a freki kiosztások pl UHF 470-862 erre rá van osztva 48 csatorna ki lehet számolni nagyságrendileg 10Mhz-enként lép. A hagyományosan tv-adók jeleit bekódolták és küldik adott frekin. Azt hittem a DVB csak más kódolású jelfolyam (ezt nem értik a régi tv-k).

    Kicsit odzkodok a még egy kütyüt dugj be és menjen napi 24-órában dolgoktól - ennek a tv-nek nincs 5V az antennára kiküldve. Kapcsolgatni meg nem akarok.

  • kammu

    csendes tag

    Köszönöm mindenkinek a hozzászólásait. Így már értem.
    Akkor nekiállok és összehozom ezt a külső tápos cuccot, csak előtte még szerzek valami normális antennát most nincs semmi komoly csak egy ilyen kis erősítős vacak amit még régebben vettem kemény 3000ft-ért.

    Igen c-s vagy b-s tv ki mire használja. nekem elegem van a buherált firmwarekből, eleget pakolgattam (yamada lejátszóm van - kb 20 féle mod volt rá egyik ezt a kódolást vitte a másik azt) Ez tudja azt amire alapból szükségem van a B-s nem tudta.

    A tesztek meg hááát.... nekem hiába mondja azt egy teszter ez a jobb vagy az, ha szememnek a másik tetszik ;) A legtöbb tesztet meg fizetik és azt írják amit megvesznek. Ahogy mondani szokták annak a tesztnek hiszek amit én magam hamisítottam ;)
    Ezzel nem akarok lavinát elindítani ez a véleményem, bár mint tudjuk ez olyan min a széklet mindenkinek van de nem nagyon kiváncsi a másikéra.

  • kammu

    csendes tag

    Input lag + online fps :)
    Online fps eleve a net miatt is akadozik ;)
    Itt olyan időkról van szó amit alig vagy nem érzékelsz, ezen semmi nem múlik.

    Én quake-zek ott is vannak a nagy prok azok egy golyós ehérrel rommá lönek szinte bárkit, hiába van a csoda 20 ezres ilyen laser meg 5000 dpi 125Mhz-ről 1Ghz-re húzótt aranyozott meg mittomén milyen egered és hozzá a 50ezer forintos egérpadod.
    Számít - számít, de nem ezen múlik. Vagy jó vagy benne vagy nem.

    Az hogy kicsit késve ékezik a kép.... na bumm ha a 45ms-en múlik akkor már rég rossz ;) Ezek csak ilyen dobáljuk a számokat, jól hangzik hogy ennek kisebb annak meg a másik nagyobb. De sok értelme nincs, elméletben lehet rajta vitatkozni 1000 esetből 1-nél lehet pont az a 5ms kellett volna na de ez vicc kategória.

    Eleve a tv nem játékra való ;) Ilyen alapon elkezdhetnénk miért nincs benne normális erősítő, mert én discóban szeretném használni hangkeverésre :)

    A hardcore játékosok azok áldoznak ilyenekre, bár szerintem sok ott is a placebo (én is vettem drágább egeret padot hozzá sokkal nem javult a statom - majd vettem olyat ami kezemre áll azzal már többet javult - pedig mindenben rosszabbb volt mint a nagy gamer egerek) de alegtöbbet a játszott órák/meccsek hozták. A gyakorlást nem fogod tdni átugrani mert olyan eszközt használsz ami elviekben jobb rá. Vehetsz te ugyanolyan futócípőt mint a profik nem fogod 10 sec alatt futni a 100m-tert.

  • kammu

    csendes tag

    válasz der_ #2009 üzenetére

    Az én version kódom: SQ02 és nem látok ilyen bevilágítási gondot, igaz tök sötétben még nem néztem.

    ORCA: Antenna menű, csatornakezelő rész rámész arra a csatornára amit szeretnél sorrendet, nevet változtatni majd TOOLS gomb és ott megtalálsz mindent amire szükséged lesz. Egyébként a kézikönyvben le van írva. A tools sok esetben a barátod, az hoz elő olyan dolgokat egyes menüpontban amire nem is gondolnál ;)

  • kammu

    csendes tag

    Még mindig ezen a digi + analóg adáson gondolkodom.

    Ha vennék egy digi tunert ami hdmi-n ajda be a dolgokat akkor megúszom ezt a kapcsolgatós dolgot.

    Kérdés ha vegyesen van digi és analóg az autómatikus keresés mindig törli az előző csatornákat... hogy fogom behangolni? vagy az analógot ott van több csati behangolom a többit meg kézivel hozzáadom?

  • kammu

    csendes tag

    válasz der_ #2014 üzenetére

    Szia!

    Én csak próbából rákötöttem de sima dsub vezetékkel, nincs dvi-hdmi átalakítóm. A képe szép volt - kis túlzással mint egy monitoré, poénból toltam rajta pár meccset (online fps játék - lödd le a másikat) gondoltam ekkora képernyőn könnyebb lesz a célzás, de meg kell szokni hogy minden nagyobb ;). Nem tapasztaltam a játék során semmi zavarót, nekem fix 125FPS-re van állítva, semmi szaggatás szellemkép vagy bármi. Szépen futott minden, pontosan precízen mozgatta a tájat az ellenfeleket.
    Nekem ez elég macerás a gépem és a tv közt van 1 szint és kb 10m különbség, a gépet sem igazán szeretem cipelni, szóval ez csak 1 órás próba volt, de lehet ha lesz majd egyszer időm komolyabban akkor nekiállok és leviszem 2 napra és ami belefér... na de család mellett ez szerintem 1 éven belül nem igazán fog sikerülni.
    Látod ezzel a digitális analóggal is mennyit kínlódok, az antennát is 3 nap volt míg rádugtam és megnéztem a digi adásokat - hiába érdekelne a dolog sajnos most van rakás fontosabb dolgom is :(. Sima 3000 forintos antennán bejött minden még a mindigtv kódolt adásai is... mármint kiírta de "kódolt adás". Pesttől 23 Km-re lakom.

    Ja a videókártyám nvidia 8800GTS, ATI-t sajnos megutlátam pedig elég nagy ati-s voltam (többek közt a catalyst miatt IS - meg én 3D játékot fejlesztettem egy időben és ég és föld volt a 2 kártya tudása és egyéb dolgai - pl a tv kezelése is sokkal jobb volt az nvidiának)

  • kammu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Akkor nekem nem szerencsém volt, SQ02-es a verzió, alapból ezt hozták nem kértem (kalocsai cég) hoztak hozzá kábelcsomagot is ;) nem látok még 20-as megvilágítással sem foltokat.

    Azért ezzel a beépített tunerrel kicsit becsapva érzem a vevőt, mert ha kábeltv-d vagy olyan forrásod van ami a sima antenna bemeneten megy be akkor a legegyszerűb ha veszel egy hdmi kimenettel rendelkező dvb-t tunert és úgy kötöd rá a tv-re a légi digi csatornákat, mert amiket itt nézggtem egyesítő kütyűk kézzel kapcsolgatós valamik hááát pont nem arra vágyom, ha x adót akarok nézni akkor menjek a tv-hez és kapcsolgassak. Én is sajnos a vadul kapcsolgatósok közé tartozom, reklám alatt elkezdem pásztázni a többi adót, hátha találok jobbat.

    Nekem a csatornalista mentésben/töltésben annyi a fura, ha visszatöltöm akkor 2x kell... elindítom kiírja talált csatorna listát és megint el kell indítanom, hogy betöltse...

    Nem állított vissza semmit sem a beállításoknál a firmware update 10-ről 13-ra léptem fel.

  • kammu

    csendes tag

    válasz cvn69 #2211 üzenetére

    Szia!

    Én amennyire tudom/gondolom....

    PC HDMI hang... a monitorcsat (dsub) vagy DVI ha nem DVI akkor lehet átalakítót venni hozzá.
    Ha DVI azért ez manapság már alapnak tekinthető, DVI HDMI átalakító gyakorlatilag csak átkötés mert digitális jel megy már mindkettőn.
    Kártyája válogatja kiküldi-e a DVI-ra a hangot - általában nem szokták.
    Szóval hiába kötöd össze DVI-HDMI átalakító majd ezt a TV-vel nem nagyon szokott lenni hang (elméletben lehetséges de én még nem láttam ilyet működni.)
    A megoldás hangot külön kábelen viszed oda.

    A monitorként miért nem 100Hz volt itt már róla szó, keress rá. leírták ott elég jól, bár nem emlékszem rá pontosan. A lényeg 50-60Hz ha monitorként használod. De ha megnézed az LCD monitorok is 60Hz-esek. A régi CRT-k voltak 100-120Hz. Nem értem ezzel mi a baj.

    Üdv,
    Tamás.

  • kammu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Még mindig ez a kábel adás és légi antenna összekötés.

    Ezt találtam :) jó ennek is kell 5v ahogy nézem az automatikus kapcsoláshoz de lehet a légi antennához adok tápot ha erősítőst veszek akkor az is csak átadja ennek a kütyünek:

    http://www.elektrotech.hu/product_info.php/cPath/74_77/products_id/1649

    Nos aki esetleg ért hozzá, vélemény?

    Üdv,
    Tamás

    [ Szerkesztve ]

  • kammu

    csendes tag

    válasz kammu #2215 üzenetére

    Ja kicsit félrenéztem de már nem engedte szerkeszteni...

    Ez csak a két jelet összerakja és levágja a feleslegeket, no de a kérdés nagyjából szerintetetk ezzel működne? Jó teszek elé olyan filtert ami nem enged vissza jelet és akkor nem kerül a kábeles részre zavaró jel.
    Az 5 voltot meg csak továbbítja az esetleges erősítő miatt. Kicsit több ablak volt megnyitva és össze vissza olvastam mindent ;)

  • kammu

    csendes tag

    ORCA linkjét megvizsgálva ezt találtam:
    [link]

    Ezt azért kipróbálom, előttem megnézem a csatornák frekijeit azért, de bízom benne nem lesz ütközés és akkor nem kell kapcsolgatni.

Új hozzászólás Aktív témák