Új hozzászólás Aktív témák

  • WinstonWolf

    senior tag

    válasz Flashget #89140 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a tanácsokat. Bár még mindig semmi konkrétumot - számszerű adatot - nem kaptam, találtam itt arról miben jobb a 7xxx-es széria a 6800-nál. Pénzem van rá, akár megvehetnék egy 78"-os 8000-es szériás Tv-t is. De minek? Nem nézem olyan messziről, meg annyit hogy megérje, pluszban át kéne alakítanom a nappali falát, hogy ráférjen... Vagy TV-zel vagy pénzt keresel. Ha valaki tud olyan állást, ahol a kettő együtt megy az szóljon... :)

    Egyszerűen úgy vagyok ezzel a TV vásárlással valahogy, mint a kocsival. Mi a fenének vegyek Mercedest, vagy Audit amikor a Ford-om is tökéletesen elvisz mindenhova.

    Azért szeretnék UHD-t, mert most még valóban semmilyen tartalom nincs rá adásügyileg de rengeteg felvételem van a világ minden pontjáról családi nyaralásokról, amit 4K-ban vettem fel, így tök jó lenne végre valahol megnézni. Pluszban úgy terveztem veszek rá extra garanciát, így 4 évig biztosan meglesz a TV, utána - ahogy szerintem minden mai terméknél igaz - minden perc ajándék... De szerintem azért pár éven belül biztosan megjelennek az UHD-s adások...

    Amúgy a 6800-ról ezen az oldalon találtam egy cikket. Ebben elhangzik egy paraméter, 60 Hz-es a 6800-as a 7000 széria pedig 120 Hz-es "response time"-al rendelkezik. - ezt nem egészen értem a tesztben, ugyanis ha ezt lefordítom akkor válaszidő lenne, amit eddig úgy tudtam ms-ban adnak meg -

    De nem tudom hogy ez mennyiben jelent hátrányt, hiszen az élő adások úgy tudtam 24 Fps-es rendelkeznek, így nem tudom ez mennyiben függ össze az utánhúzással, ami az LCD tévéknél jelentkezhet.

    Viszont a tesztben leírják azt is, hogy ez az első 6xxx-es széria amiben ez az új nano kristály technológiás kijelző van, ami elméletben jobb színeket eredményez - például a 7000-es hez képest is...

    Amit írtok, hogy az SD adás szarul néz ki a 6xxx-es UHD-s kijelzőn. A 7xxx-es nem fog? Annál jobban működik a felkonvertálás?

    [ Szerkesztve ]

    WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

Új hozzászólás Aktív témák