Új hozzászólás Aktív témák

  • JaniACE

    tag

    válasz Helmoras #4000 üzenetére

    Szia!

    Nálam dhcp-vel vannak kiosztva a lanbeállítások mind a szgépen mind a tvn. XP esetén fel kell telepíteni a samu-féle share managert. Elindítod, baloldalt látszik a géped meghajtólistája, jobboldalt meg a tv számára megosztott útvonalaké. Baloldalt kitallózod azt a mappát, amit meg szeretnél osztani a pc-n (se hálózati meghajtó, se cserélhető média (pl dvdrom meghajtó - daemon tools se) és alkönyvtárai nem lehet! Csak és kizárólag helyi gépeden lévő (al)könyvtár.). Jobb egérgomb a mappa nevén, majd kiválasztod a Mappa Megosztása-t. Jobboldalra átkerül, a tvden ezen a néven fog látszódni a megosztás. Menüben - Megosztás -> Eszközházirend megadása -> engedélyezed a tv-t (Nálam TV-32C650. Akkor jó, ha az állapot oszlopban "Elfogadva" látszik). Aztán ugyanebben a menüben jöhet a "Módosult állapot megadása". Sokat elszüttyög ezután a program, legalábbis attól függően mennyire sok file van a megosztott mapppákon belül. Itt jön a furfang - ha bármilyen módosítást látni szeretnél később a tvn a könyvtárakon belül (mondjuk új file került bele), újra be kell frissíteni. Ha végzett a program, átülhetsz a tvd elé. Megnyomod a távirányítón a Mediapl. gombot, és feltárul egy szép video/zene/kép/beállítások ikongyűjtemény. A nyilakkal mondjuk kiválasztod a Video-t, megnyomod az enter gombot, és láthatod máris a megosztott mappákat, illetve beléjük lépve a lejátszható(nak vélt) fileneveket, esetleg miniatűr előzetest belőle. Kiválasztás után elkezdődik a lejátszás. A véltet azért írtam, mert sokat felismer lejátszhatónak, aztán mégis menet közben kiírja h nem támogatott video- és/vagy audiokodek gondja van. Win7 alatt egyéb dlna-szervert kell beüzemelni, vagy használhatod a windowsmediaplayer12-t, az amolyan "push" módszerrel adja a tvnek az anyagot, a végeredmény hasonló lesz, csak a tvről nem te fogod kiválasztani mit játsszon, hanem a pc fogja nyomni neki az anyagot (aztán vagy kezd vele valamit a tv, vagy nem... :) )
    Nagyjából ennyi.
    Linuxszal még nem próbáltam, csak olvastam róla, hogy a mediatomb elég jó megoldás. [link]

    Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

Új hozzászólás Aktív témák