Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz proci985 #362 üzenetére

    hát nem tudom ehhez szerintem nem kell elszúrni semmit, lehetne írni sokkal de sokkal erősebb játékot is, csak nem lenne gép ami elviszi. Ez már lassan kezd ilyen urban legend lenni, hogy ha valami erős grafikával jön ki, akkor arról egyből az nvidia tehet. Tény hogy a hardver gyártók szeretik befolyásolni az alkalmazások készítőit, hogy az ő koncepciójukhoz illeszkedjenek inkább, de ennek vannak korlátai. Egyrészt maga a megvalósítás is, egyrészt ha valaki nem ketrecharc szerű fps-t akar készíteni(pl UT), ahol szinte csak beltréen megy a fight, hanem szabadtéren, sok nagyrészletességű objektummal, rengeteg kis terepelemmel, amik mögé jól fedezékbe lehet bújni, fákkal, növényzettel, atmoszférikus időjárással, realisztikus megvilágítással, esetleg küldönböző effektekkel, vízzel, tűzzel, villámlással, porral, füsttel, különféle térgörbítőkkel(lásd stalker anomáliák), motion blurrel, és akkor még nem írtam a dx10ről, hogy abban milyen lehetőségek vannak, szóval összeszedni meg felsorolni is nehéz mindazt, amit bele lehet ölni egy ilyen játékba, és minél szebbre csinálják, annál jobban igánybe veszi a hardvert. Én nem csodálkozom ezeken, hogy ezek így mennek, pl sokszor hallottam, hogy pl a Crysis így optimalizálatlan megy úgy rossz, de szvsz ezeknek fogalmuk nincsen hogy milyen mértékű számítások állank a háttérben, egyszerűen nem is tudják, hogy mennyire szép látványt nyújt a játék, pl a Crytek motor szerintem az egyik legszebb, elkápráztató az árnyalási technikája, gyönyörű textúrákat alkalmaz, a víz olyan élethűre meg van csinálva sokszor, hogy kedvem támadna inni némelyik forrásból, a füst meg tűz effektek is összehasonlíthatatlanok más játékokkal, a fizika is olyan, hogy leesik az állam az ütközésektől meg a robbanásoktól...lehet szidni az ilyet, hogy szarul fut, de azért abba is bele kell gondolni, hogy ezeket nem ilyen 100-200 shaderes, 512-es kártyákra tervezték, hanem a a legerősebb hardvert igénylik a maximális grafikához, egy vagy inkább több erős GPUval. A GSC meg nem a legjobb csapat fejlesztési szempontól az tény.A storyline jó, a játék koncepciója is, a legjobb amivel eddig játszottam, rengeteg jó ötlet van benne, de ennyire rosszul megtervezett és kivitelezett játékot se láttam sokat. Egy csomó baki van benne, hogy milyen lesz, megy a felhajtás, aztán meg a végén kiderül, hogy a fele sem igaz, egy csomó mindent kiszednek, és ezt már másodszor játszák el, a játéknak gyakorlatilag ugyanaz a motorja, kb ugyanaz az architektúrája is ahogy néztem, mint a SoC-nak, amit már a jó ég tudja mióta fejlesztenek, és most ennek a régóta csiszolódó játéknak az alapjain kidobank egy olyan játékot, ami még több bugot tartalmaz, mint a SoC annak idején. Megvannak ugyanazok a bugok, mint a SoC-ban voltak, pl, egy csomó game crash van, vagy nem jók a taskok, felveszed, de nem tudod megcsinálni különböző okok miatt, szóval ami anno a SoC-nál is elkövettek, meg ezen felül még vannak újak is, pl olyat még a SoCnál se láttam, hogy nem akart hajnalodni, ennél meg akármmikor beesteledik, nem jön el a hajnal, csak akkor, ha újra betöltöd a játékot, még az sem elég ha új pályára megyek át, aztán meg úgy láttam mozogni, vagy inkább rángatózni NPC-ket ahogy még eddig sehogy. Pl az egyik karakter úgy közelekedd mint valami béka, nem úgy ment hogy egyik lábát rakta a másik után, hanem így egyszerre tette mind a kettőt, és úgy ugrálva ment, de valami nagyon ízetlen módon, meg így hadonásztak a fegyverekkel, de úgy hogy semmi ellen nem volt a környéken, csak gondolom valamikor arra járhatott, aztán nem tudta eldönteni, hogy melyikre célozzon, és belenyilalt az ideggörcs, és jobbra balra rángatózva feszült ott, meg se lehetett szólítani stb..ja és még azt nem mondtam, hogy a motornak is megmaradtak ugyanazok a hibái, gondolok itt az akadásokra, vagy a kamera nézőpontjának sarkában időnként megjelenő sötét, csíkos árnyalási hibára. Dehát most az ukránoktól nagyon nem is kell minőséget várni, 7 év alatt kb erre képesek. :(

    $p@rr0w ja de mikor???

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák