Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz static00 #880 üzenetére

    Nem a kerítés "fogja meg" a gépet, hanem a határolókábel. Ezt egy normál vezeték, ki kell feszíteni, vagy műanyag tüskékkel leszurkálva, vagy vannak sokan akik pár cm mélyen a föld alá helyezik. Az összes gép így működik. Értelem szerűen az akadályokat is ezen vezeték megfelelő fektetésével tudod kizárni. Fákat, egyéb hasonló akadályokat nem kell feltétlenül így kizárni, azokat lekoccolja a gép és továbbmegy. Bokrokat, virágágyást viszont célszerű, mert nem "határozott" akadály, és csak összedarálja/elakad benne.

    Viszonylag rendezett, sík terület azért szükséges hozzá, az árok pl. vélhetően probléma lesz. Kisebb emelkedő nem gond.

    [ Szerkesztve ]

  • Leon77

    őstag

    válasz static00 #880 üzenetére

    Még annyit tennék hozzá az előttem szólóhoz, hogy normál kézi fűnyíróval a heti egy nyírás teljesen rendben van, de ezek a robotok nem erre vannak kitalálva. A füvet nem gyűjti, szétszórja, ami remek. Minden nap, vagy minden másnap kell mennie és 1-2mm füvet "nyír" le, gyakorlatilag szinten tartja.

    A lenyírt fű viszont nagyon hamar vissza kerül a talajba és sokkal több tápanyag lesz benne, mintha folyton kidobálod a lenyírt füvet. Nálam minden nap megy a robot, amikor nem esik az eső, ez a dolga. A vezetéknek az a lényege, hogy a dokkolóból indul és oda is tér vissza, feszültség van benne és egy minimális elhanyagolható mértékű áram folyik benne ami egy bizonyos irányú elektromágneses mezőt hoz létre és ezt érzékeli a robot és ezt a határt nem lépi át.

    Amikor kizársz egy területet akkor a határoló vezetéket viszed a kizárandó területhez (mondjuk egy bográcshely) körbe mész vele, majd a bemenő vezeték mentén szorosan, de párhuzamosan vissza a határhoz és folytatod a határt. Na mármost, amikor a határvezetékek egymás mellett párhuzamosan futnak (de nem keresztezik egymást, az tilos) akkor a két ellentétes mező kioltja egymást és így a robot számára az láthatatlan lesz. Így lehet bárhol kizárni egy részt a telken. Nekem például 3 ilyen van, 2 fa és egy nagyobb akna fedő, amire virágokat szoktam tenni.

    Elsőre nagyon bonyolultnak tűnik, én is féltem tőle, de valójában nagyon egyszerű. Nálam a vezeték a robothoz adott lefogató tüskékkel van a földhöz rögzítve, de ősszel beásom.

    Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

  • zsamiatt

    őstag

    válasz static00 #885 üzenetére

    "most pedig keresek olyan videót, ahol sört hoz a fűnyíró"
    Némi automatizálással, szenzorokkal, motorokkal ez is megoldható :D

    Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

  • zsuri0

    csendes tag

    válasz static00 #880 üzenetére

    Szia!

    300-500m2-re szerintem olyan gépet érdemes venni, amit 500m2-re ajánlanak, ezzel sem alá sem fölé nem lősz. Ha kifejezetten "nehéz" a terep (göröngyös nem egyenletes talaj, van benne erős emelkedő) akkor esetleg eggyel nagyobb 700m2-re való.

    Magyarországon a Husquarna, Gardena, Bosch és Robomow van elterjedve a "nagyobb" nevek közül, de van számtalan nálunk kevésbé ismert/elterjedt de jó minőségű gyártó (pl. Worx). Azt hiszem a legnagyobb névnek a Husquarna számít, de ez drágább is a többinél.

    Szempontok a döntéshez (valami fontos lehet neked, valami nem):
    - ár
    - zajszint
    - mennyire hibatűrő (állandóan pátyolgatni kell mert elakad, vagy sem)
    - tud-e kezelni keskeny folyosókat
    - tud-e több zónát kezelni (mennyit dolgozzon a gyep egy adott részén)
    - tud-e több nem összekötött zónát kezelni (különálló gyeprész, ahová csak kézzel tudod áttenni), ha igen mi szükséges hozzá
    - mennyi gyepet hagy el maga után a széleken nyíráskor
    - milyen emelkedőn tud felmenni / lejönni
    - véletlenszerűen vagy szisztematikusan dolgozik (ha ez szempont)
    - tud-e dolgozni esőben illetve tilthatod-e, ha ezt szeretnéd (van-e esőszenzora)
    - vízállóság (pl. mosható-e slaggal)
    - hogyan lehet beállítani a működését (fizikai kezelőfelület, telefonos app)
    - felügyelhető-e a működése távolról, ha igen milyen infrastruktúra szükséges ehhez (wifi)
    - védelem lopás ellen (pinkód, sziréna stb.)
    - GPS (navigációhoz, lopás elleni védelemhez)
    - akadályelkerülő szenzor
    - egyes gyártóknál olyan akksival működik, amit a gyártó többi eszközében is lehet használni
    - mennyire biztonságos kisgyerekek/állatok esetén
    - mennyire könnyű a pótalkatrészek beszerzése
    - van-e neki rendes szervíz(hálózat)a Magyarországon

    és még számtalan más kisebb / nagyobb szempont.

Új hozzászólás Aktív témák