Új hozzászólás Aktív témák

  • balojazz

    aktív tag

    válasz axioma #10457 üzenetére

    2 év alatt egyszer fordult elő, hogy amikor kiléptem, megcsapott valami autóbűz, de mire hazaértem, eloszlott, és egyszer olyan égett faszag volt, hogy azt hittem, tűz van, körbejártam a szélirányos szomszéd utcát, de semmi: gondolom, bográcsoztak vagy valami avarégetés volt. Ennyi az összes kalandom a büdössel. A villanyvezetékről még eszembe jutott, hogy itt földkábel van, így a kábelcsatornákban szobahő van. Panelban van olyan, hogy a dugaljon átjön a szomszéd hangja, cigifüstje egy kis huzattal, de itt ilyen nincs. A digi jön légkábelen, 3-4 cm műanyag csőben, azt kívül-belül ledugózhatnám, de eddig lusta voltam hozzá, mert akarok még kábelezni ott. A légkondik közül az egyik csöpögött, mert a vízelvezető cső rosszul volt illesztve, de ezt csak a második nyáron észleltük, annyira nem kellett használni őket. Itt pazarlás lenne az évi ellenőrzés, ha meg elszökik a gáz belőlük, azt észreveszem akkor, ha nem hűt rendesen, ha bekapcsolom egyszer. A kazán és a padlófűtés ellenőrzését is végiggondoltam: a nullkilométeres rendszerbe 2 év alatt beleraktunk kb 1000 m3-t, csak bírják az évi 2000-t is, ráér majd idén ősszel vagy jövő tavasszal átnézetni, vagy akár kövi ősszel. Tudom, hogy ez könnyelműségnek vagy hanyagságnak tűnik, de nem nagyon tetszik, hogy az alig használt dolgaim "karbantartására" ellocsoljak évi 100-120 kilót vagy többet, mert az már annyi, amennyibe közel 2 év üzemeltetés kerül. Ez olyan volna, mintha az autómat olyan éves átvizsgálásokra küldeném, ahol mondjuk (évi 500 ezres benzinköltséget feltételezve) minden évben 1 misi lenne a vizsgálgatás. És lehet, hogy erre gondoltál, amikor azt írtad, hogy nem éri meg a gázkazán egy új házba, nem tudom. De akkor mi éri meg, ahol kb ugyanennyi a telepítési költség, az üzemeltetési költség, és alig van szerviz(költség)igénye? Vagy másképp: ha egyszer lerohad a rendszer, mire cseréljem az egyszerű és olcsó kazáncsere helyett?

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Új hozzászólás Aktív témák