Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz Zsivaagoo #14359 üzenetére

    A legújabb BIOS-al kezdtük. Azzal nem ment. Vissza a legrégebbire és azzal se ment...

    "Mi se ma kezdtük..." Én 25 éve... Te mikor?
    Ezt most muszáj? Ennek semmi értelme... Egyébként én annyira régóta nem, a 3DFX kártyákkal kezdtük kb., de mélyrehatóbban a 9000 Radeonoknál kezdődött el.

    Visca el Barcelona!

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz Zsivaagoo #14359 üzenetére

    "Láttam már fiatal "ember" lapját + FX-6300 prociját... BIOSt frissítettem... + Kiegyengettem a proci lábait. Jééééééééé... elkezdett működni... :Y Na azért, mert hűtést is raktam a procira, az alaplapba pedig VGA-t.
    Ugyanmá.... kopaszok ne akarjanak már ilyen Vén F(azt) hülyíteni, amilyen én vagyok.
    Jóccaka!
    "

    Nem ismerem a mondást miszerint ,,kopaszok ne akarjanak már ilyen Vén F(azt) hülyíteni". Mindenesetre mi tettünk rá hűtést, sőt friss MX-2 pasztát is. (amiről tudod, hogy nem ezüst alapú és nem vezeti az áramot, ezért az sem tehette tönkre a procit.) Nem, nem hajlítgattuk meg a lábait sem. :) Pont ezek miatt írtam, hogy azért nem vagyunk mi se hülyék ám... A procit azért vettük ki, hogy megnézzük a hibajelenségeket. Lehet, hogy nem fogalmaztam érthetően, mert kicsit kutyafuttában írtam meg a történetet... Emiatt elnézést kérek.

    A lényeg az, hogy ezt az FX8320 cpu-t ajándékba vittem és amikor betettük (BIOS alap beállításon) és nem működött (legfrissebb BIOS-al). Hibajelenség: ventilátorok szinte 1mp-re felpörögtek, aztán egyből leálltak. Ekkor visszatettük a régi cpu-t, azzal egyből elindult. Tehát még nem állítottunk át semmit, ugyanabban a konfigban minden alkatrésszel együtt az egyikkel megy a gép, a másik procival nem.

    Gondolkoztunk és vissza lett rakva a régi BIOS, de azzal is ugyan ez a hiba. Ezután próbálgattuk a ramokat másik portba helyezni, semmi... Megpróbáltuk ramok nélkül. Ügye nyilván tudod, hogy ramok nélkül is tovább megy a gép, mint 1mp és elkéne kezdenie sípolni a gépnek. NA ez nem történt meg, hanem ugyanúgy leállt, szinte azonnal. Akkor próbáltuk ki proci nélkül és úgy is elindult a gép, nyilván képet nem adott, de nem álltak le a ventilátorok. Ja és video kártya is volt a gépben . Sőt megpróbáltuk azt is - hogy hátha kevés neki a táp - lehúztuk a vga-t (proci benne a gépbe) és megnéztük úgy mit csinál (nem azt vártuk, hogy ad képet a gép). Szintén azonnal leállt, de mint tudjuk, azért mert nincs rádugva a vga nem kéne, hogy egyből leálljon.

    Következtetés: az új cpu (FX8320) csinál zárlatot a gépben és ezért leáll az egész.
    Neked is jó éjszakát ;)

    Visca el Barcelona!

Új hozzászólás Aktív témák