Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz iszoke #93 üzenetére

    Inkább olvasd el a RE-sorozat cikkeimet a Logouton. Épp most írom a folytatást.
    Én is felsorolnék.

    - A RE első részének csudálatos párbeszédei? Az árulás misztikumának ábrázolása?
    - Úgy vonyítanak MINDEGYIK RE-epizódban az elhalálozó karakterekért, mintha minimum együtt nőttek volna fel, holott a legtöbbször alig órák óta ismerik egymást?
    - MINDIG utolsó pillanat dramaturgia, mert anélkül nincs katarzis? (az 1-ben legalább el lehetett kerülni)
    - Kékvérű ikrek a kódverában, akik felsőbbrendűségi tudatuktól el akarják pusztítani kb. a világmindenséget? Minden szitakötő motívumos, mert a gyerekek szeretik szadizni a szitakötőket? Claire az intróban, aki úgy lövi le a féltucat kommandóst, hogy eldobja a pisztolyt, majd a földre rogy, ahol még esés közben elkapja a stukkert? Az idegesítő kis hülyegyerek daddy issue-kkal? Wesker, akit megállít pár égő hordó, idegesítően monologizál, és valahogy sosem akarja megölni Christ, csak a pofája nagy?
    - A 4-ben elrabolják az (USA, naná) elnök lányát és Spanyolországban rejtik el, ahol egy brit nemes tartja rettegésben a minimum amish szinten puritán közösséget? EZ MI?! Voltál már Spanyolban? Nem ilyen. Idegesítő egysorosok? Elképesztően ortó szexizmus? Falu mellett várkastély, a közelben katonai bázis, és senkinek sem szúr szemet? Amerikai helikopter segít egy titkos hadműveletben egy NATO-tagországban? A femme fatale szerepet karikírozó Ada Wong? Késpárbaj?! A latin amorózót karikírozó Luis, aki TUDÓS?!
    - RE 0-ban a hirtelen támadt bizalom a szintén idegesítő külsejű kis hülyegyerekként ábrázolt tömeggyilkos szökevény és a rendőrnő közt?
    - RE 5-ben a még a veronikás szereplését is megspékelően tenyérbemászó és nevetséges Wesker szerepeltetése és szánalmas halála, valamint a léptékváltás nevetséges militarizmusa?
    - RE 6-ban MINDEN?! Valóban komolyan vehetetlen. A párperces prológusban több a robbanás, mint a Mátrix-sorozatban.
    - A tény, hogy kb. minden RE-epizódban más derül ki a T-Vírus és az Umbrella eredetéről? Talán még a 4 volt ebben üdítő kivétel, de az 5-öt is ide kötötték, a 6-ot is és a Village is... Nem tudják elengedni a hülye T-vírust.

    Értem én, hogy voltak a Village-ben hülyeségek, (pl. hogy Chris lelövi Miát, a férjnek meg azt mondja, nem volt idő elmagyarázni az okokat) de legalább valamilyen szintű érzelmi töltete is van, én bele tudtam élni magam. Heisenberg se para, mert a falu és környéke tényleg elnéptelenedett.

    Az egyetlen nagy logikátlanság, hogy honnan tudják ezt ennyi ideig titokban művelni? De ez már a 4-ben is így volt, mert a 4 merész újragondolása a Village, ahogy a 7 pedig az első rész játékszabályait álmodja újra alaposan elrugaszkodva.

    Amúgy meg miért is zavar a karja? A 7-ben a papa lecsapja a csávó kezét ásóval, tűzőgéppel kapcsozzák vissza, és mégis minden rendben, mozgatja az ujjait, eszközöket használ. Neked nem szúrt szemet a fickó magához térése után, hogy valami nem okés? A 7-ben és a Village-ben is számos apró utalás van arra, hogy Ethan már nem teljesen ember.

    Műszaki embernek tűnsz, aki az élő fába is beleköt a cselekmény belső logikája és a realizmus vélt hiánya miatt, holott kezdettől fogva szar az egész. A RE játékokban a játékmenet a lényeg, a sztori meg mindig egy odvas nagy retek, amin csak röhögni lehet. És a játékmenet is már kezdettől fogva stilizált, gondolok itt a teleport ládákra pl.

    Magnetóról meg annyit, hogy sokkal többet nyúlt a Village, lett is botrány belőle.

    A gomba azért jött a képbe, mert majmolni akarták a Last of Ust, és szerencsére úgy, hogy a két játék mégse hasonlítson. Nem tudom, szerintem a covid előtt fél évvel az amerikai hírekből megismert prion fertőzés, ami zombivá változtatta a szarvasokat, és a cordyceps fajok egyaránt elég félelmetesek, úgyhogy el nem tudom képzelni, mi a faxom bajod van a gombákkal. Már a penicillin óta tudjuk, hogy a gomba nem szarral gurigázik.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák