Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz dolphy17 #13 üzenetére

    Össze vannak kötve az epizódok, az Umbrella biológiai fegyvereinek genomja úgy épül fel, mint egy sokdarabos kirakós, minden apró adaléknak külön története van, amik kapcsolódnak egymáshoz. A RE 4 parazitája lett az A-vírus alapja.

    #14Misi 007:
    Ez meg simán hülyeség. Én is utáltam a RE 4-et, amikor 2007-ben először ellátogatott PC-re, aztán a HD kiadás Steam rekorderem lett 225 órával. Kincsesbánya az a játék, és minden ízében RE. Sőőőt. Írok is róla retrospektívet, a RE története 3. rész róla fog szólni.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Incubus #27 üzenetére

    Persze, mert a VillÁZS erősen a RE 4-re épült. A VII meg a RE I bizonyos tematikai és hangulati elemeit hasznosította újra.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz melega #53 üzenetére

    Ada a 4-ben is játszható volt, két mellékszálat is kapott. Azt, hogy a 7-8-nak nincs köze az elődökhöz, inkább ne mondjuk, mert túlzás. Ugyanaz a lore, Chris Redfield mind a kettőben játszható karakter. Ő már 1996 óta "velünk" van, azaz 27 éve. 1997 óta tolom a sorozatot. Belegondolni is abszurd.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    RE 4 veteránként eléggé meglep, de kifogott rajtam a játék. Van pár dolog, ami nagyon nem jön be. Hogy bugok-e vagy sem, nem tudom, de elég "fura" az összkép, holott a szarrá ekézett Last of Us-szal semmi bajom nem volt.

    Technikai problémák

    - A gépem egy laptop 2060-nal, a monitorom 21:9-es, a játék azonban csak a natív 3440x1440-ben engedi ezt a képarányt, az összes többi 16:9. DLSS nem volt elég a teljesítmény szinten tartásához. Hogy ne menjen gyakorta 30 fps alá, lejjebb kellett vinnem, ezért driverből kényszerítettem felbontáscsökkentést. 67%-os felbontáson a játék sebessége megfeleződött. 20-at se érte el. Ez igen. Megint mondom: Last of Us, szépen támogatja a 21:9-et, szűrhető a képarány, nincsenek ilyesfajta bizarr reakciók. Pedig nem ennek adja vissza az árát a Steam feltétel nélkül... A többit már csak címszavakban.
    - 8 másodperc után összefosta magát a játék. A biztonság kedvéért raytracing off. LoU , nálam, stabil. Itt "végzetes kivétel d3d24".
    - Van 1-2 érdekes grafikahiba, Ashley blúza pl. hajlamos rángatózni.
    - Megmagyarázhatatlan fps dropok tarkították a gameplayt. 23 fps, 22 fps. Aztán mentek egyet az írógépnél, és utána ugyanott 59 fps. Érthetetlen. Most jönnek az igazi érdekességek.

    Játékmenet problémák

    - Olyan táskát állítottam be, ami lóvé bónuszt ad. Lecseréltem lőszer bónuszra pisztolyhoz. NEM MŰKÖDIK. Minden hulla pénzt ad.
    - Lőszer craftolás charmot is tettem fel. Egyetlen egyszer sem adott bónuszt. Maradt a 10 skuló craftonként.
    - A játék rohadtul fukar, lőszert minden 30. ellenfél dob, mindenki pénzt dob, a lőpor is iszonyat ritka.
    - A növények is hihetetlenül ritkák, Chapterenként általában van egy.
    - Nem működik a régi trükk, hogy kiürült fegyver kapacitását fejleszted, és teli a tár. MIÉRT?!

    Most értem a pajta bossfighthoz, szinte semmi lőszerem nem maradt. Majdnem kettétörtem a billentyűzetet, amikor kiderült, hogy a villaostrom után itt nem szedegetheted fel a földön maradt cuccokat, mert jön egy közjáték, és már nem mehetsz vissza. Hát a rohadt kurta gatyáját a kedves Capcomnak. Aztán utána még bele is fejeltem az asztalba, mikor kiderült, hogy 2 azaz két perccel később ismét csata van. Ilyen 3 vagy 4 Shotgun skulóm volt.

    Nekem eddig ez a játék nagyon optimalizálatlannak tűnik játékmenetileg. Ashley irányítását is elkúrták. Az eredetiben volt maradj meg gyere. Itt akkor is szanaszét téblábol, ha azt mondod neki, maradjon a seggén. Ez így egy sz@r, de várom az ellenérveket, ha mindenki odavan érte. Én nem. Hosszú évek óta nem kúrt fel így játék, pedig 1997 óta tolom ezt a sorozatot, és megszoktam, hogy megizzaszt.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Bad Pritt #74 üzenetére

    Standardon megyek. Szerintem ez a rendszer az eredeti RE 4-ben jól volt belőve, itt bukdácsol valahogy. Az első helyszíneken még végignéztem a halálanimációkat, de most már baromira frusztrálnak, úgyhogy ha az első 10 másodpercben leviszik a hp-m 90%-át, ami elég gyakori, akkor visszatöltök. Eddig az ostrom volt a legparább, amit írtam is, de a katapultos is "érdekes", főleg, hogy látszatra eltűntek a biztonságos pontok. Olyan helyeken is pofánlőttek, ahol azt hittem, nem tudok sérülni. A híres-hírhedt kastély beli "vizes szoba" érdekes módon kevesebb bosszúságot okozott, az az eredetiben nehéz fokozaton számomra szinte lehetetlennek bizonyult. Lőszerem kb. nem maradt, de hamar túlestem rajta.

    Lecseréltem a táskát egy olyanra, ami red herbet ad nagyobb eséllyel. Amikor egy helyszínen a harmadik ládából esett ki red herb, egy ládában pedig volt egyszerre KETTŐ, már kacagtam. Vicc ez az egész. Valami nagyon el van kurjantva ebben a játékban. 26 éves RE pályafutásom alatt egyszer sem fordult elő, hogy red herbet kukáztam, itt meg többet is (főleg, mivel green herbet órák óta egyet adott). Mondanom sem kell, hogy azóta sem, egyszer sem tűnt fel, hogy a több lőszert adó táskának lenne hatása.

    Két dolog javított számomra a nehézségen. Az első az, hogy elkezdtem foglalkozni a nyílpuskával. Az eredetiben is szerettem gránátvetőként, itt is baromi hasznos, főleg, hogy szinte mindig visszaadja a nyilakat.

    A másik, hogy kiszellőztettem. Nem vicc, baromi meleg a pecó, csináltam konstans huzatot. 14 collos a laptop, csoda, hogy új cuccok elmennek rajta (még ha újonnan háromnegyed milla is volt), kell neki a megfelelő légáramlás. Az fps számok látszatra nem nőttek, viszont valószínűleg jóval kevesebb a throttling, mert egyszerűen jobban tudom irányítani a játékot. Kevesebb a mikroakadás, ami miatt nyögvenyelős bénázásnak tűnik a dolog. Így is ocsmánynak tartom helyenként a szivatás faktort, de ez már az eredeti 2005-ös sajátja is volt. Ki kellett tanulni benne mindent.

    Végül egy tipp. Lőjétek le a varjakat, lehetőleg nyílpuskával, akkor nem menekülnek. Mindegyik dob valami hasznosat.

    laposonly11: A RE 2 remake idején 1060-asom volt. Nem rémlik, hogy szarul futott volna. A helyzet akkor romlott drasztikusan, mikor kijött a Village, és frissítették az engine-t a "régi" részeken is. RE 7-et még nem próbáltam a frissült motorral, de meglesem. Valszeg eladom a laptopot, és a bányára vett gépbe teszek valami combosabb VGA-t. Úgyis van céges lapos, elég az.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz laposonly11 #77 üzenetére

    De igen, és Zephyrus. A téli időszakban mentem rá. De annyira nem "épületes", nem akarom tönkretenni, inkább eladom. Amúgy jól bírja, 83 fokos a GPU elviselhető zajjal. A kaszni teteje felé azért elég forró tud lenni, ezért kezdtem el szellőztetni, holnap meg hűtőt is kap.

    Ja, a motorral kapcsolatban ugyanezeket tapasztaltam. Konzolon valószínűleg a fejlettebb rendszerszintű memóriakezelés miatt jobban optimalizált a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    SPOILER ALERT.

    Egy tipp.

    Salazar tróntermében fellelhető egy aranytojás. A bossfight során dobjátok a szájába. Leviszi a HP-ját végstádiumra. Imádom ezeket az apró ökörségeket ebben a játékban.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Bad Pritt #81 üzenetére

    Igen, mindkettő arannyal.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Incubus #83 üzenetére

    A RE4 mindig is egy kreatív ökörség volt, úgyhogy belefér. Az eredeti akkora trash, hogy az valami égbekiáltó, de az új sem tudott ezen a matérián trash-faktorban mit "menteni". Igaz, nem annyira bizarr baromság, mint a Village, de erősen abszurd a komolykni akaró 2-3, a komolykodó 5 és 7 után. (A 6 is egy trash őrület.) A Code Veronica meg már David Lynch szinten elszállt.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz laposonly11 #85 üzenetére

    Pláne egy olyan játékban, ahol a kiscsaj egyik megnyitható kosztümje egy lovagi páncél, amivel konkrétan nem bírja el a ganados, állandóan összecsuklik vele...? :DD

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Incubus #87 üzenetére

    Gondold végig a sztoriját.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Incubus #87 üzenetére

    Amúgy szerintem is jobb a Village, mint a 4, felfedezhető benne némi karaktermélység, van egy elfogadható sztorija, kisebb a trashfaktor, mint a 4-ben. A tettre kész Average Joe Ethan Winters számomra nagyon szimpatikus karakter.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz iszoke #93 üzenetére

    Inkább olvasd el a RE-sorozat cikkeimet a Logouton. Épp most írom a folytatást.
    Én is felsorolnék.

    - A RE első részének csudálatos párbeszédei? Az árulás misztikumának ábrázolása?
    - Úgy vonyítanak MINDEGYIK RE-epizódban az elhalálozó karakterekért, mintha minimum együtt nőttek volna fel, holott a legtöbbször alig órák óta ismerik egymást?
    - MINDIG utolsó pillanat dramaturgia, mert anélkül nincs katarzis? (az 1-ben legalább el lehetett kerülni)
    - Kékvérű ikrek a kódverában, akik felsőbbrendűségi tudatuktól el akarják pusztítani kb. a világmindenséget? Minden szitakötő motívumos, mert a gyerekek szeretik szadizni a szitakötőket? Claire az intróban, aki úgy lövi le a féltucat kommandóst, hogy eldobja a pisztolyt, majd a földre rogy, ahol még esés közben elkapja a stukkert? Az idegesítő kis hülyegyerek daddy issue-kkal? Wesker, akit megállít pár égő hordó, idegesítően monologizál, és valahogy sosem akarja megölni Christ, csak a pofája nagy?
    - A 4-ben elrabolják az (USA, naná) elnök lányát és Spanyolországban rejtik el, ahol egy brit nemes tartja rettegésben a minimum amish szinten puritán közösséget? EZ MI?! Voltál már Spanyolban? Nem ilyen. Idegesítő egysorosok? Elképesztően ortó szexizmus? Falu mellett várkastély, a közelben katonai bázis, és senkinek sem szúr szemet? Amerikai helikopter segít egy titkos hadműveletben egy NATO-tagországban? A femme fatale szerepet karikírozó Ada Wong? Késpárbaj?! A latin amorózót karikírozó Luis, aki TUDÓS?!
    - RE 0-ban a hirtelen támadt bizalom a szintén idegesítő külsejű kis hülyegyerekként ábrázolt tömeggyilkos szökevény és a rendőrnő közt?
    - RE 5-ben a még a veronikás szereplését is megspékelően tenyérbemászó és nevetséges Wesker szerepeltetése és szánalmas halála, valamint a léptékváltás nevetséges militarizmusa?
    - RE 6-ban MINDEN?! Valóban komolyan vehetetlen. A párperces prológusban több a robbanás, mint a Mátrix-sorozatban.
    - A tény, hogy kb. minden RE-epizódban más derül ki a T-Vírus és az Umbrella eredetéről? Talán még a 4 volt ebben üdítő kivétel, de az 5-öt is ide kötötték, a 6-ot is és a Village is... Nem tudják elengedni a hülye T-vírust.

    Értem én, hogy voltak a Village-ben hülyeségek, (pl. hogy Chris lelövi Miát, a férjnek meg azt mondja, nem volt idő elmagyarázni az okokat) de legalább valamilyen szintű érzelmi töltete is van, én bele tudtam élni magam. Heisenberg se para, mert a falu és környéke tényleg elnéptelenedett.

    Az egyetlen nagy logikátlanság, hogy honnan tudják ezt ennyi ideig titokban művelni? De ez már a 4-ben is így volt, mert a 4 merész újragondolása a Village, ahogy a 7 pedig az első rész játékszabályait álmodja újra alaposan elrugaszkodva.

    Amúgy meg miért is zavar a karja? A 7-ben a papa lecsapja a csávó kezét ásóval, tűzőgéppel kapcsozzák vissza, és mégis minden rendben, mozgatja az ujjait, eszközöket használ. Neked nem szúrt szemet a fickó magához térése után, hogy valami nem okés? A 7-ben és a Village-ben is számos apró utalás van arra, hogy Ethan már nem teljesen ember.

    Műszaki embernek tűnsz, aki az élő fába is beleköt a cselekmény belső logikája és a realizmus vélt hiánya miatt, holott kezdettől fogva szar az egész. A RE játékokban a játékmenet a lényeg, a sztori meg mindig egy odvas nagy retek, amin csak röhögni lehet. És a játékmenet is már kezdettől fogva stilizált, gondolok itt a teleport ládákra pl.

    Magnetóról meg annyit, hogy sokkal többet nyúlt a Village, lett is botrány belőle.

    A gomba azért jött a képbe, mert majmolni akarták a Last of Ust, és szerencsére úgy, hogy a két játék mégse hasonlítson. Nem tudom, szerintem a covid előtt fél évvel az amerikai hírekből megismert prion fertőzés, ami zombivá változtatta a szarvasokat, és a cordyceps fajok egyaránt elég félelmetesek, úgyhogy el nem tudom képzelni, mi a faxom bajod van a gombákkal. Már a penicillin óta tudjuk, hogy a gomba nem szarral gurigázik.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák