Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Lauda #47 üzenetére

    "általad nem névtelennek nevezett net dolgot.": mindig minden forgalomhoz hozzá lehet rendelni egy nevet. pontosabban egy szerződő fél személyes adatait. ha disznóság történik egy ip címről, akkor a rendőrség szépen sorban végigmegy a láncon, ahogy az ip cím regisztrációja megtörtént.

    Például ha nálam szemétkedik valaki a netről, akkor a rendőrség megkapja az ip címét annak, amiről elkövették a szemétséget. a regisztrációs adatbázisból kiderül, hogy melyik regisztrátornál és kihez van regisztrálva az ip cím. Látni fogják, hogy az én esetemben az invitel a gerinchálózati szolgáltató, odamennek az invitelhez, megkérdezik, hogy kihez van hozzárendelve a cím. Az invitel megmondja, hogy ahhoz a kft-hez, akinél én dolgozom. Utána jön hozzánk, én megmondom, hogy melyik szerződött ügyfélhez tartozik a cím. Ezek után a rendőrség megy az illető ügyfélhez. Következő esetek vannak:

    - az ügyfél hálózata zárt, akkor az ügyfél a felelős a történésért. ez tipikusan azt jelenti, hogy ő, vagy vele egy háztartásban élő családtagja követte el a szemétséget.
    - az ügyfél továbbadta a szolgáltatást, ami ugyan tilos, de nem mindig tudod elkerülni. ha az ügyfélnél nincs ingyen névtelen szolgáltatás, akkor ő meg tudja mondani a saját üzemeltetési logjaiból, hogy azt az adott szemétséget ki követte el, és akkor megy tovább a rendőr.
    - ügyfél továbbadta a szolgáltatást, és nem tudja megmondani, ki szemétkedett. akkor az ügyfelet megbüntetik. tipikusan ez a helyzet, mikor egy étteremben vagy krimóban free wifit kap a vendég.

    tehát azt az embert, aki leszerződött az adott internet szolgáltatásra, biztosan mindig megtalálják és felelősségre vonják. vagy tud hitelt érdemlő adatokat mondani arról, hogy ki csinálta a szemétséget, vagy ő fog csúnya ejnye-bejnyét kapni. egyrészt megbüntetik a nyomozás akadályozása és az elektronikus hírközlésről szóló törvény megszegése miatt, másrészt neki kell bizonyítania, hogy nem ő volt, aki elkövette a szemétséget.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák