Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz user26 #4023 üzenetére

    1. Nincs ilyen hogy legjobb MIUI (vagy bármilyen) rom, mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai. Azt hogy mi jönne be NEKED hosszú távon csak te tudod eldönteni, ami a különböző romok kipróbálásán múlik. Ha nem akarsz nagyon mókolni és romokat cserélni, akkor válaszd azt ami elsőre bejön. Ha kiváncsi vagy, hogy van-e jobb opció akkor viszont cserélgetni kell a romokat, kipróbálni őket és a saját tapasztalatod alapján dönteni.

    Ajánlást azért tudok adni, de a te felhasználói szokásaidnak nem hinném hogy jó lenne. Én személy szerint a Masik-nál raktam le a voksomat számtalan főzött ROM csere után. A MIUI 12 alapúval vannak gondjaim az X11.3-hoz képest, utóbbi a kedvenc romom, de kompromisszumot kötöttem az új funkciók miatt.

    X13.1 Előnyök:
    - sebességben és stabilitásban tökéletes, saját vendoruk pedig továbbra is az egyik legjobb szerintem, megtartották az alacsonyabb input lagot X11-ből, amitől reszponzivabbnak érződik a rendszer a többi MIUI romhoz képest
    - SOT továbbra is kitűnő pedig tudnivaló, hogy a MIUI 12 jobban eszi az akksit (8-9 óra SOT jön össze átlagban).
    - reklámmentesités alapból bele van égetve a rendszerbe, a 49 ezer (!!!) soros hosts file-nak köszönhetően

    Hátrányok:
    - készenléti akkuidő siralmas (pont ezért nem tudom neked ajánlani) - én sokat használom a telefont és naponta töltöm, ezért engem nem érint
    - google assistant "ok google" aktiválást nem engedi beállitani (csak manuálisan tudom életre kelteni, a bekapcsoló gomb 0,5 másodpercig való nyomásával, amit külön engedélyeznem kellett)
    - pont a reklámmentesités miatt egy csomó játékban nem működik a reklámnézés jutalmakért

    Az alapján amit mondtál inkább az X11.3-mat tudom ajánlani, azt viszont teljes bizalommal, akkuidő tökéletes (9-10 óra SOT, készenlétben szinte semmit sem merül). Funkciókban gazdag, az alap MIUI feletti extrák ugyanúgy megtalálhatóak, de ugye értelemszerűen a MIUI 12 specifikus új funkciók nincsenek benne. Ok google is működik rendesen.

    2. Régóta használok dupla simet és még sosem akadt gondom vele MIUI alapú rendszereken (AOSP egy más téma, ott rengeteget szenvedtem vele, egyik ok a MIUI-ra való váltás miatt). MIUI 12 alapú romokban van külön SIM kártya menüpont a beállitásokban (Masik-ban felülről a harmadik) ahol teljesen egyértelműen tudod állitani, hogy mire használod melyik simet, MIUI 11 alapú romokban már kicsit macerásabb (értsd nem olyan szép és grafikus mint 12-ben), de nincs elrejtve ott sem. SIM kártyák és mobilhálózatok angolul a menüpont neve, nem tudom hogyan forditották magyarra.

    GCAM vs MIUI cam témában azt tudom mondani, hogy legyen mindkettő fent. Néhány szituációban jobb a Gcam, más esetekben pedig a MIUI kamerája.

    Üdv. Johnny

Új hozzászólás Aktív témák