Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dave_gahan

    aktív tag

    "Van értesítési LED, de egészen szokatlan helyen, a telefon tetején, a kameracsúszkába építve."

    Ezt hogy kell érteni? Csak akkor látszódik a LED, amikor nyitva a szelfikamera? :D
    Vagy egész egyszerűen felfelé (a telefon felső oldalán) világít? :Y Annak így akkor mi értelme? :W

    További kérdéseim:
    - Korábban az összes notch kijelzős Xiaomi-nál probléma volt, h nem elég, h kevés helye van az értesítési ikonoknak, de cserébe nem is jeleníti meg őket, csak felvillantja, utána már csak akkor lehet megtudni, h érkezett vmi, ha lenyitjuk az értesítési panelt/sávot. Ezen a telón nincs notch, rengeteg ikonnak van hely - létezik még ez a MIUI anomália, vagy javították? Tavasszal ezért tettem le a Mi9SE-ről és halasztottam el a telócserét, mert hónapok alatt sem javítottak rajta.
    - Ha már kispórolták a színes értesítő ledet (vagy néhány esetben nincs is egyáltalán), az Always On Dislpay funkció legalább már rendesen testre szabható végre? Beállítható a nem gyári alkalmazások értesítéseinek megjelenítése is? (pl. Viber, Eredmények, stb.)

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    Köszönöm a válaszokat, akkor az olvasottak alapján ezt a telefont is kénytelen vagyok skippelni... :(
    Elképesztő, hogy némi megtorpanás után sorra adják ki a jobbnál jobb telókat, egy ideje már a középkategóriában is pöpec alternatívákkal, de egy rakás telefon nem képes megfelelően kezelni az értesítéseket, ami egy alapelvárás lenne.
    Akár egy színes értesítési LED is megfelelne, de ennek hiányában miért fájna a gyártóknak, ha minden alkalmazásra kiterjedő paraméterezhetőséget biztosítanának az Always On Display keretein belül? :F
    Döbbenet. :W

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    Üdv,

    a tesztben írják, hogy "Szokásos módon, fentről tud lejönni a kétlépcsős értesítési és gyorskapcsoló panel, de ehhez sem kell a legfelső sávig nyújtózkodni, üres területen akár középről is lehúzhatjuk."
    :F
    Ezzel csak az a bajom, hogy az esetek túlnyomó részében olyan alkalmazásban vagyok, ami épp fel-le görgethető, tehát adott pillanatban lefele húzással gyanítom görgetni fogok, holott az értesítő sávot szeretném lehúzni. Az pedig macera, h menjek vissza a főképernyőre csupán emiatt.
    A MIUI-ban nincs olyan pöpec funkció, mint az LG-kben és az EMUI-ban, hogy a navigációs gombok mellé be lehet állítani 4.-nek egy gombot, ami lehúzza az értesítési sávot?
    Vagy Ti hogy húzzátok le? Mindig nyújtózkodtok? ;] Sztem ekkora hosszúságú telónál ez kényelmetlen. :O

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz Fulár #4003 üzenetére

    Köszi, elhiszem, h hamar megszokható a gesztusvezérlés, de attól még a probléma adott: ha szeretném egy lefelé suhintással lehúzni az értesítési sávot, akkor úgy sejtem csak görgetni fogok lefelé, ha éppen olyan alkalmazásban vagyok (és jórészt abban vagyok: bármilyen böngésző, bármilyen chat program, FB, Insta, eredmenyek.com, vagy csak simán vmilyen settings oldalon a MIUI mélyén, ami görgethető).
    De lehet, h rosszul gondolom és simán hülyeséget kérdezek. ;]
    Ezért érdeklődöm, h ki hogy húzza le az értesítési panelt ínhüvelygyulladás nélkül? :O :U

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz ERPY #4006 üzenetére

    99%-ban egy kézzel mobilozom, csak indokolt esetben használom a másikat is...a nagy méret eléggé indokolná... ;]
    Tasker: köszi, még nem hallottam róla, megnézem...a lényeg, h csak third party lehetőségek vannak. :F
    Tényleg, a Poco Launcher-nek nincs vmi pöpec feature-e az értesítő sáv lehúzására? :)

  • dave_gahan

    aktív tag

    Üdv, ezt a Mi 9 Lite topicban írtam, de itt is felteszem a kérdést:

    Megnéztem a Lurdyban a készüléket, nagyon pöpec, a méret sem vészes. Viszont a Mi 9 Lite mellett a Note 8 Pro is érdekelt és a következőt vettem észre.
    Még sohasem volt amoled kijelzős mobilom, nekem teljesen új tapasztalás volt, hogy Chrome-ban, egy vaskosabb oldal (pl. index.hu) scrollozása kissé dadog. :Y A proci miatt nem lehet, direkt megnéztem egyből a bivaly Mi 9-est és a Mi 9T Pro-t, azoknál is érzékelni. Nyilván amikor a leggyorsabb a scroll, még nem látni, de ahogy lassul a lap, már érzékelem, baromi zavaró.
    Meglepetésemre a Note 8 Pro viszont sokkal smooth-abb volt! Számomra látványos volt a különbség. Olyannyira, h nem is nagyon érdekelt a Note 8 Pro minimális fényszivárgása az alsó/felső kávánál (ebben ugyebár sokkal jobb az amoled).
    Ha jól tudom az amoledes pwm érzékenység alacsony fényerőn, sötétben jelentkezik. Itt most maxra toltam mindig a fényerőt.
    Ennyivel jobb lenne az IPS-LCD képernyőfrissítése? Dehát az mindkettőnél 60 Hz, nem? Még csak most érkeznek majd a 90, ill. a 120 Hz-es készülékek...
    Vagy mitől tapasztalom a fentieket? ;] :F :DDD

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz bear_ #5779 üzenetére

    >Gyanítom valami hasonlót tapasztaltál, mint amit [ezen] a videón látni. Ezzel
    >pedig nem lehet mit csinálni, a technológiából fakadó egyik hátránya az oled
    >kijelzôlnek. Magasabb fényerôn egyébként nem lehet észrevenni.

    Köszi, pedig én magas fényerőn tapasztaltam... Nem tudom, hogy tényleg ennek a "smearing"-nek van-e köze hozzá. Így nem próbáltam, ahogy a videóban szerepel, de nem is pontosan ezt tapasztaltam - ez inkább utánhúzás, én pedig "dadogást" láttam (nem tudom jobban megfogalmazni).
    A Mi 9 Lite topicban ezt írták: "Gondolom be volt kapcsolva a csíkozódáscsökkentő mód az AMOLED-eken. Annak van egyelőre még nem javított anomáliája chrome használata esetén. Többi appnál nem észrevehető a dadogás."

    Mondjuk nem értem, h miért csak Chrome-on jelentkezne.

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz Obyboy #6237 üzenetére

    "- OutOfBox használható mint minden telefon, viszont ha extra igényeid vannak akkor mókolható mint a legtöbb android"

    Na azért volt és van továbbra is néhány olyan bug, ami nem az extra igények miatt nevezhető bugnak. Mert pl. az az AOD, ami se a hívásokat, se az értesítéseket nem mutatja - jelen formájában több értelme lenne egy értesítő LED-nek... Vagy ott a hívásrögzítés kiherélése (bár erről nem a kínaiak tehetnek), stb. ;]
    Sokkakat persze ezek nem érdekelnek (észre sem veszik...), vagy együtt élnek vele, a hard userek pedig romolgatnak.
    Az ilyen és ehhez hasonló problémák miatt van az, hogy ebben a topicban is 10-ből 9 hozzászólás romolgatásról, twrp-ről és wipe cache-ről és hasonlókról szól, amitől vért hány az egyszerű mezei user, aki csak körbenézne, hogy vajon mik a vélemények a kinézett telóról, mondjuk jelen esetben mizu egy a Mi 9T háza táján. ;] :DDD :N
    De uez van a Mi 9 Lite topicban is...

    A Global Stable minden szinten le van maradva, nem csak extra feature-ökben.

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    Látom többen magukra/mellre vették a szóhasználatot... :DDD Nem a romolókat akartam megszólni azzal, hogy vannak mezei userek, akik vért hányak ettől. Biztos vannak történelmi okai (régi MIUI-sok, akik hozzászoktak a GDPR előtti világ tágabb lehetőségeihez :)) a romolgatásnak, de kissé túlzó véleménynek gondolom, h a telefon "out of box" is pöpec, sztem ez nem igaz, az elmúlt 1 évben alapvető bugok csak kínkeserves lassúsággal lettek a global stable-ön is javítva, ill. számos probléma maradt perpill is, MIUI 11 ide, v. oda. Legalább is erről olvasni a mobilarena érintett topicjaiban és a hasonló FB-os csoportokban.
    De mindegy. Lapozzunk.

Új hozzászólás Aktív témák