Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maist

    senior tag

    válasz ElGatto #7293 üzenetére

    Igazából, ahogy írtam, elég érthetelen számomra is, főleg a Mix 2s után, hogy a Mi8 nem tudja ugyanúgy az LTE-A-t, mint a 2s. Én arra gondolok, hogy amiket tud, magasabb frekik összefogását, azt gondolhatta a Xiaomi, hogy az minden országban alap, hogy a nagy városok azokkal a frekvenciákkal minden négyzetcentiméteren le vannak fedve (persze ez így igaz a "nagyobb" városokban, amik "némileg" nagyobbak BP-nél), de itt ez van. Egyes helyenek, Telekom székház körül sétálgatók beszámoltak már róla itt is, hogy arrafelé van 4G+. Bizonyos értelemben igaza lehet a Xiaomi-nak azzal, hogy ahol ilyen frekvenciákon megy a 4G, ott azokat összefogva lehet nagyot "szakítani" letöltési sebességben, itthon viszont nem ezekkel a sávokkal vannak a városok nagyobb területei lefedve, hanem a B20-al, és a B3-al. Elvétve van B1 és B7. Sajnos ezen a xiaomi.eu rom nem tud változtatni, ahhoz mélyebben kellene a telefonba belemászni, hogy menjen a B3+B20. Ráadásul ezek elvileg ilyen fizetős licencdíjas dolgok, tehát ha a qualcomm-nak a xiaomi nem fizetett azért, hogy mindent-mindennel CA-t szeretne a telefonba, akkor amiatt is lehet ez, amit jelen esetben tapasztalunk. Pocophone topicba benézve sem tűnt úgy, hogy nagyon tele lenne 4G+ jeles screenshot-ok tömegével. Ami viszont érdekes, hogy az olcsóbb Mi8 lite-on megy a B3+B20 LTE-A, kollégámnak az van, saját szemmel láthattam.

Új hozzászólás Aktív témák