Új hozzászólás Aktív témák

  • Maist

    senior tag

    válasz vkp #2865 üzenetére

    Szerintem nem azt írtam (bár neked lehet az jött le belőle), hogy a sima 4G kevés, vagy nem elég, nagyon lassú, stb. Én azt nehezményezem, hogy ha már szinte azonos hardveren és azonos (ár) kategóriában van a készülék egy Mi Mix 2s-el, akkor miért nem tudja ugyanúgy kezelni a 4G+ hálózatot, mint a 2s?
    Továbbá nálunk vidéken azért naponta szépen elhasal a 4G, Band 3. A Mix 2s-ben olyankor még van tartalék, hiszen a B20 hálót hozzákapcsolja a B3-hoz, így akad még némi sebesség. Viszont a Mi8 rajta lóg a B3 frekin, ahonnan root, és egyéb kegyetlenségek elkövetése nélkül nem hajlandó lejönni, és használni inkább helyette az ugyanolyan térerejű B20 sávot, amin még jól megy a net. Én persze a fentiekkel megoldottam a dolgot, és root után egy programmal kikapcsolom a telefonon a B3 sáv használatát, így arra nem is csatlakozik, de aki ennyire mélyen nem akar belemerülni, és olyan helyen lakik, ahol terhelt a B3-as 4G sáv, annak csalódás lehet a viszonylag lassú net, miközben ha tudná a telefon a 4G+ -t rendesen kezelni, akkor észre sem venné, hogyha a lakhelye körüli cellák nagyon terheltek. Nem mellesleg nyilván attól én még hónapról-hónapra ugyanannyit kifizetek a szolgáltatóknak az internetért, azokra a napokra, délutánokra, estékre is, amikor szinte használhatatlan lassúvá válik, így érthető gondolom, hogy keresem a lehetőségeket, hogy a magam eszközeivel minden rendben legyen, ne az én oldalamon legyen a szűk keresztmetszet oka. Ezért vettem a Mix 2s-t, mert tudtam, hogy a 4G+ -ban még van tartalék szinte mindenütt, és nem biztos, hogy megvettem volna a Mi8-at, ha tudom előre, hogy a szinte ugyanolyan hardver ellenére nem jól (nem a Mix 2s-ben megszokott módon) kezeli a 4G+ -t. Direkt global piacra szánt Mi8-at vettem, nehogy bármi gond legyen, erre ez van. Nem lapoztam fel a vásárlás előtt a nemzetközi Miui fórumot, ott nem egy topic foglalkozik pedig ezzel, hogy a 4G+ nem mindenütt, nem minden frekvenciával megy a Mi8-al.

Új hozzászólás Aktív témák