Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wjbhbdux

    veterán

    válasz Xaels #3 üzenetére

    A Warframet nem becsulod le egy kicsit? PC-n tobben jatszanak vele mint az SC2, QC es CoD egyuttveve, top jatekka kalapaltak az evek alatt, es meg iden jon egy uj open world kiegeszito hozza, akkor talan meg a BF-et is hozzacsaphatjuk a listahoz ;) .

    A kulonleges parkour mozgasa miatt meg ugy latom hogy jo valasztas ezt bemutatni, nagyon mas az elmeny controller es eger kozott.

    /s

  • joey04

    titán

    válasz Xaels #7 üzenetére

    ez így van. de a cél egyértelmű.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • válasz Xaels #7 üzenetére

    Pontosan! Tulajdonképp ahogy az előbb is írtad, a Playstation 4-en tulajdonképpen már régóta meg van adva a lehetőség rá(pl. Fortnite), amíg Xboxon ugyanez a játék a mai napig csak kontroller emulátorral játszható egérrel. Vicc!

    Tehát ha a "fejlesztőkre bízzuk", akkor abból megint szinte semmi nem lesz...pedig milyen jó lenne egy Battlefieldet, Codot vagy Doomot is így játszani konzolon...
    Ahogy korábban írtam, én kötelezővé tenném és a következő konzolnál külön piacra dobnák egy ilyen egér + billentyűzet kombót direkt a konzolra szabva.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • wjbhbdux

    veterán

    válasz Xaels #12 üzenetére

    Tehat az uzleti modellje miatt iteled el? Pedig a F2P jatekok kozott is nagyon fair, hiszen a jatekosok kozott cserelheto a premium fizetoegyseg, mindent megszerezhetsz ingame, semmiert sem kell fizetni (kiv. kulsosok altal keszitett Steam workshopos cosmetic cuccok).
    Lehet hogy par eve nem igy volt, de ma mar a Warframe szinte AAA minoseget kepvisel, mind grafikaban mind pedig tartalomban, pl. mar van tobb oranyi cinematic story quest is amirol meg nem olvastam negativ visszajelzest.
    A gameplay pedig (bill es egeres iranyitassal) gyakorlatilag lepipalja a teljes akciojatekipart, meg a Diablo feleknek is iranyt mutat a TPS melee daralas elvezetessege.
    Nem tokeletes, sok a hotfix, de becsuletesen karban tartjak. A fejlesztoket mas hasonlo szolgaltatas alapu jatekkal ellentetben evek utan is minden jatekos kedveli (nincs olyan lazongas mint a Destiny meg a Divisonnel hogy nincs content es bajok vannak), nagyon regi csapat akik mar a legelso Unrealen is dolgoztak pl.
    Nem veletlen a folyamatos novekedes evrol evre.

    Xboxon a most played oldalon epp a BF1 mellett tanyazik, a Halo5 elott.. szoval konzolon se teljesit rosszul.

    [ Szerkesztve ]

    /s

  • tibaimp

    nagyúr

    válasz Xaels #37 üzenetére

    Köszi :R

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Xaels #12 üzenetére

    A gond csak az, hogy ez a "F2P vacak" szépen kettéhugyozz@ jóformán az összes AAA fizetős címet ...

    Próbáltam pár éve, nem tetszett, de amit most csináltak belőle, az mutathatna irányt az összes fejleszőnek (Bungi, neked főleg...)

    A Destiny eddig megjelent részei mellé odateszed mondjuk, akkor kiderül mekkora "vacak" is valójában.

    @Solten: Érdekes, szerintem a WoT például messze kényelmesebb kontrollerrel, és ott ugye nem is jön ki annyira az egér előnye.

    @joey04: Nem olyan nehéz az. Az emulátor HW-ek a kontrolleren keresztül kommunikáltak, ezért nem lehetett egyszerűen megoldani.

    Viszont ha az Xbox külön hardverként fogja kezelni az egeret (Mint pl. a kormányokat, és ez teljesen logikus lépés lenne), akkor marha egyszerű lenne. Forzákban is ott van a leaderboardon, hogy melyik időt mivel futották, kontrollerrel vagy kormánnyal, ugyanezt simán meg lehetne oldani egérre is, és akkor már ott is lenne, hogy simán lehet úgy szervert konfigurálni, hogy melyik vezérlőt engedje használni. Ez persze a fejlesztőkön múlik majd.

    ----

    Azon kevesek közé tartozom, aki csak konzolon játszik, és kontrollerrel, pedig van otthon egerem is hozzá. NEKEM nemes egyszerűséggel nem ér annyit az egér kényelmetlensége, mint amekkora előnyt hozna a "statjaimban". Elég öreg vagyok, hogy a kényelmet részesítsem előnyben, ne a statokat, de azért mindkét oldalt megértem.

    A xim-et és társait, amit mindenki imád "jogtalan előnyként" és csalásként aposztrofálni, én nem tartom "jogtalan" előnynek, mert egy bármikor bárki által legálisan megvásárolható 40-60-ezres célharver az minden, csak nem "jogtalan". Nagyon kívácsni leszek azokra a stathuszárokra, akik eddig teli szájjal bőgtek az egerezés ellen, ha már nem úri hobbi lesz, soktízezerért, hanem egy 50 forintos egérrel is lehet majd játszani, akkor vajon mit fognak lépni?

    Vagy ha minden pistike egerészni fog, akkor vajon a hozzám hasonlókkal mi lesz (Ha nem lehet majd elszeparálni a népeket), akik nem is szeretnének, vagy nem tudnak egérrel játszani?

    Kiváncsian várom a fejleményeket. Egér van, Xbox van, Insider van :)

    Life is shor...

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Xaels #64 üzenetére

    Azon kívül hogy olyan mintha joystickkal irányítanád, és erre hiába raksz átalakítót, max az egeret pakolod vissza 15-ször az asztalra mire átmászik az ember a képernyőn. Pc-n ugye teljesen más az irányítás, azt elérni csak rendes bill+egér támogatással lehet, átalakítóval nem. Ezért is hagytam abba 10 perc után PS4-en.

    Az egy dolog hogy jobb híján el lehet pötyögni kontrollerrel is, ahogy a Duke Nukemet is lehetett csak billentyűzettel irányítani, csak aki már hozzászokott a bill+egérhez, az nem akar visszasüllyedni erre a szintre. Gépírás helyett 1 ujjas "nagymama-style" netezés... no way. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Xaels #67 üzenetére

    Sokszor fel szokták hozni egyesek hogy jobb a kontroller, egész addig amíg nem kell bizonyítani, mert akkor mindenki csaló lesz aki egér+billt használ. :) Az egy elfogadható érv hogy neki kényelemesebb féloldalt hasalva, de a jobb az egy mérhető fogalom, pl. hamarabb lehet teljesíteni a pályát, gyorsabban, pontosabban lehet célozni, ebben meg az egér verhetetlen. A Diablonál maradva pl. el nem tudom képzelni hogy kontrollerrel gyorsabban lehetne körbeteleportálni az ellenfelet. Valahogy olyan Indiana Jones féle kard-pisztoly párbajnak tűnik. [link] :)

Új hozzászólás Aktív témák