Új hozzászólás Aktív témák

  • blackydan

    senior tag

    Én a Blizz helyében már nem új kiegeket gyártanék, hanem sokkal inkább ráfeküdnék egy új motorra épülő wow játék készítésének. Ezt mondjuk a BC előtt/helyett már megléptem volna.
    Emlékszem amikor 2004 elkezdtem vele játszani, már akkor sem volt a játékok gyöngye, sokan kritizálták a grafikája miatt, mégis hihetetlenül kedveltük. Felejthetetlen élmény volt az biztos: hatalmas összetartó magyar közösség, rp lehetőségek, nagy pvp csaták (legjobb a pvp pályák létrejötte előtt volt amikor várostól városig mentek a harcok...még aki emlékszik rá), a hatalmas és változatos világ meg csak hab volt a tortán. Aztán szépen lassan kitapasztalták az emberek a játékot, és raid fanatikusok lettek ... egy időre köztük én is. Mivel az akkori klánjaimmal nem csak a játékban, hanem a való életben is összejártuk, láttam hogyan mennek szét a családok a játék miatt. Még BC-ig raid fanatikusnak számítottam, de ezek és az ehhez hasonló esetek mutattak rá arra, hogy vissza kéne vennem. Hála az egének az akkori barátnőm eléggé megértő volt. Miután kijózanodtam az egészből (kellett vagy két hónap) rájöttem, hogy napi 2 óra játékkal kb semmire nem megyek. Küldetésekre és a pvp mezőkre orientálódtam... de ez nem nyújtott teljes élményt. Raidekre meg ugye nem mehettem mert fel kell gearelni a karaktert és heti x napot be kell vallani, amikor az ember éjjelig tolja a klánnal. Még megvettem a wotlk kieget...bár nem sokat játszottam vele.

    A WoW tényleg a játékipar egyik dobogósa, a receptje kiváló és meg is értem, hogy nem akarnak változtatni rajta mivel most is zsákszámra hozza a lét. De úgy érzem, hogy 8 év után megérett egy új játékra, és nem holmi kieg foltozásra.

    Olvastam, hogy sokan vetitek össze a GW2-vel. Szerintem teljesen fölöslegesen, két eltérő réteget próbálnak megfogni ezek a játékok. A GW kevésbé kocka emberkéket vonzza a játékstílusával itt sokkal kevesebb óraszámmal tudjuk a teljes világot magunkénak érezni. Addig a wow meg "munka után beülök a gép elé későig nyomom" stratégiát képviseli.

Új hozzászólás Aktív témák