Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz sz.balazs.95 #101 üzenetére

    Itt a pont.
    Avagy mindkét tábornak igaza van.
    Gyk:
    1. Elvárható lenne, hogy működjön normálisan és ne kelljen átlagusernek gpedit-tel meg még hat másik progival bohóckodni. Eleve pl. Home win-ben nincs is előbbi. Amikor update-et akartam anno letiltani hátulról akkor meglepődtem rajta.

    2. Másrészről viszont - ritkán mondom ezt :) - de Skylake-nek is igaza van: ha problémamentes OS-t akar az ember muszáj valamit paraméterezni és érteni hozz. Mindegyikkel van gond, a win7 is évekig ment problémamentesen nálam is, de emlékszem, hogy ugyanúgy voltak vele nagy sz*pások is. És ez igaz a win10-re is. Nem futsz bele driver bugba? SMB gondba? Igen, egyrészt hozzáértés, másrészt mák. De ez általános. Nem csak itt, mindenhol egyébként. Nyilván nem pascalban összevágott 1000 soros programok, soha nem lesz hibátlan egyik sem.
    Ezt viszont bele kell kalkulálni a másik tábornak is. Az, hogy a régi, nem frissülő OS-sel, 3 éves driverrel nincs gondja egy helyzeti dolog, csillagegyüttállás. Nem a régenmindenjobbvót az oka hanem a változatlanság.
    Eleve a legtöbb nem hozzáértőnek a változás a gondja egy új rendszerrel.
    Viszont az előrelépéshez néha muszáj ez is.
    Win10-ben én is anyáztam egy sort mire meglettek a control panel cuccai, mire lett admin approval off mód, update/restart letiltva, stb... pár nap. Utána gond nélkül ment. (Majd 2 év után olyat szívtam az SMB-vel amilyet rég nem.)
    Ez így működik, egy része nem kikerülhető. Nyilván a másik része meg igen: első nap megmondtam, hogy a force-olt update gond lesz és pánikolva menekülnek majd vissza. Stb...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák