Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz joysefke #499 üzenetére

    Tákolmány UI? :D Csak két példa:

    Win10 alatt van minimum háromféle dizájnelvet követő ikon (izometrikus, fehér puritán meg a színes giccsesek, ja és bónusz az örökölt 16 bites csodák), van egy vezérlőpult meg gépház kombinációd, ami a legkevésbé sem hasonlít egymásra, meg vannak a modern alkalmazások a letisztultságukkal, szemben a klasszikus WIN32 alkalmazások teljesen más UI filozófiájával. A kettő között meg ott a start menü, ami megpróbál valami egyensúlyt teremteni a két világ között, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Szóval melyik is a tákolt? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz joysefke #499 üzenetére

    Légyszíves sorold fel azokat a pontokat, amiben Frawly fórumtárs esetlegesen tévedett, és indokold is meg hogy miért.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz joysefke #499 üzenetére

    A tieddel meg az, hogy általánosítasz ki tudja milyen tapasztalatok alapján. Dr. Akula kolléga szokott ilyenkor eszembe jutni, aki évekkel ezelőtt valami tanfolyamon látott Linuxot amit akkor meggyűlölt és az akkori tapasztalatai alapján azóta is megmondja a frankót, hogy mekkora szar a Linux. ;]

    Mindenféle dzsunka gépeink voltak az előző cégnél, de felraktunk rájuk Mintet vagy korábban Ubuntut és mentek. Ráadásul ezekkel a gépekkel kereste / keresi a pénzt a cég, szóval elhiheted, csak megbízható, jól működő rendszer lehet rajtuk. Az ügyfeleknek is adtunk el Linux alapú rendszereket, úgy mennek ahogy kell.

    Persze ilyen - olyan gondok minden rendszeren lehetnek, én sem vagyok szemellenzős. Egy dolog nem stimmelt nekem mindössze, az az nVidia gyári és közösségi driverének az állapota. Azzal szívtam egy kicsit, de mondjuk nekem 2 monitorom volt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz joysefke #499 üzenetére

    tapasztalatlan read-only tag

    Ha a read-only azt jelenti, hogy ténylegesen tud olvasni, mármint meg is érti, amit olvas, akkor tutira nem fog így járni! Már csak azért sem, mert az értő olvasó számára kiderülhetett, hogy nincs olyan, hogy Linux, hanem sokféle terjesztés van különböző asztali kezelőfelülettel és ablakkezelőkkel! Komolyan kérdezlek így már, hogyan gondoltad, hogy felrakni a Linuxot?

    Aki egy jobb DE-vel felrakott Linux disztrót tákolmánynak nevez, az vagy nem látta vagy nem is érdelkli annyira, hogy értelmezze, amit lát. (anno láttam egy videót arról, hogy milyen vizuális elemeket vett át a Winx a kb 8-10 évvel ezelőtti Ubuntuból - ha már tákolmányról beszélünk)

    Ha te nem értetted, amit itt olvastál, talán célszerűbb lett volna most csendben maradnod.

    no offense

    (mellesleg, ha valaki idetévedve olvas erről a Linux-ról, kizártnak tartom, hogy nekiugrik, mivel Linuxot nem tud felrakni(fentebb említve), ezért kérdezni fog, hol lehet ennek utánaolvasni, hol lehet megnézegetni, kipróbálni a különböző változatokat, melyik lenne megfelelő az ő harvereszközére......etc.

    Ha te nem így csinálnád, akkor az a te bajod, de szerencsére a Linuxot kipróbálni akarók először gondolkodnak, kérdeznek és azután cselekszenek!) :Y

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #499 üzenetére

    Még véletlenül sem az az IS a tákolmány, ahol a Bluetooth kapcsoló bekapcsolható olyan gépen is, amiben nincs adapter :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Frawly

    veterán

    válasz joysefke #499 üzenetére

    A Linux sincs ingyen, az időddel fizetsz érte. Igen, lehet szopni fog vele 2-3 napig, de megéri. Ha kiszopta magát, rájön a dolgok nyitjára, akkor lesz egy átlátható és stabil rendszere, ami épp úgy kiszolgálja, mint a Windows, feltéve, ha nem CAD-ezik, PS, Lightroom, professzionális videóvágás, vagy nem hardcore gamer. Az is tény, hogy a Linux sem való mindenkinek, főleg azoknak nem, akik Windowsként próbálják használni (mindent rendszergazdaként futtat, mindent Wine alól használ, NTFS partíciókkal, vírusirtót és tűzfalat felszuszakolva).

    Megcáfolni semmit nem kell, csak ha állítod, hogy komédiába illő. De az írásodból az jön le, hogy nem használtál még Linuxon fő rendszernek, lehet valamikor még régebben kipróbáltad az Ubuntunak vagy a Mintnek valamelyik variánsát, de valami nem ment, és dobtad, azóta meg vagy róla győződve, hogy szar, meg időpocsékolás. Közben meg csak a saját álláspontodat vetíted ki mindenkire, anélkül, hogy ismernéd, amit kritizálsz.

    Egyébként nem kell technikai részletekben sem menni, azok a szempontok, amiket írtam, a gyakorlatban is tesztelhetők. Pl. régebbi gépeken, amiken már az XP SP3 is nyögvenyelős, azok Linux alatt látványosan szárnyakat tudnak kapni, ez pont azok miatt van, amiket példaként soroltam. Egyszerűen ugyanazon a gépen gyorsabb a boot, gyorsabban indulnak és záródnak be a programok, olajozottabb a sok apró fájl kezelése (pl. ha indexelés nélkül keres valamit a partíción), nem swapel a rendszer tized annyit sem, mennyivel gördülékenyebben jönnek le és mennek fel a frissítések. Egyszerűen dimenzióugrás tud lenni.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #548 üzenetére

    "Értem, ezzel az a probléma, hogy a legtöbb embernek többet ér az ideje, mint egy Windows licenc ára,": tehát a legtöbb ember képes megvásárolni a licenszbe ágyazva a tudást, ami a windows kezeléséhez kell?

    nem te kaptad az idei orvosi nobelt véletlenül?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #548 üzenetére

    "Értem, ezzel az a probléma, hogy a legtöbb embernek többet ér az ideje, mint egy Windows licenc ára, amelyet ugye sok sok éven keresztül lehet használni. "
    De azt sem veszi meg, hanem warezolja... A windózba is vagy beleölte az időt (csak nem jut eszébe) vagy nem ölte, azt' ha valami gond van, akkor ugyanúgy Pistikét fogja hívni. Mert az, hogy ő maga kitúrja a megoldást, az ott se megy.

    "A Windows-nak kb a Vista x64-óta nem vagy csak minimálisan növekedett az erőforrásigénye, az meg már vagy 12 éve volt."
    :D:D:D:D:D:D:D:D
    Inkább mondjuk úgy, hogy a Pista volt brutál gépzabáló akkoriban, csak közben felfejlődtek a hardverek,és a néileg kikupált 7 már jól ment rajtuk. A 8/10 elég frankón támaszkodik a gyors háttértárra (az első 8-aknál láttam, hogy ok nélkül tolta ki a RAM tartalmát a swapbe, szabadon állt a RAM fele, aztán állandóan a swaphez kellett nyúlkálni - hja, úgy reklámozták, hogy kisebb lett a RAM igény, szerencsére a 8.1-től már nem ilyen buta).

    "akiknek az ideje nem ér meg 5-10 éves időtávon egy Windows OEM Licencet?"
    Mondjuk elég sok ember van, aki örül, hogy gépet tudott venni, nem hogy még ugyanannyiért egy Win licencet is.

    "Abban ugye egyetértünk, hogy abból, hogy egy Win 10 X64 hogyan teljesít egy leghurkagyurkább hardveren amire éppen még fel lehet erőszakolni egy minimál-Linuxszal szemben aligha lesz mérvadó abból szempontból, hogy"
    Bika hardverre mindenki tud programot írni. A szar ott válik el a májtól, ahol nincs erőforrás.
    Próbáld ki Pentium M-es hardveren a 8-10-et :D Már ha felmegy. (Bizony, még mindig használnak olyat emberek :O .)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz joysefke #548 üzenetére

    Ennyi idő alatt senki sem fog tudni megtanulni egy Linuxot érdemben kezelni.

    Csak idáig olvastam a hsz-edet, elég is volt, mert ez egyszerűen baromság!
    Utóbbi években jó pár embernek raktam fel desktop Linuxot, volt köztük 7 éves kislány is 45 éves hivatalnok hölgy is, akik még addig nem is hallottak Linuxról. Utóbbi hónapokban egy pár két HP Elitbook gépére szintén Linux Mint Cinnamont raktam. Mindenki használja a gépét home userként! Két öreg laptopra is raktam XFCE-s Mint-et, egyikre már a szervizben is azt mondták, ezzel nem lehet mit kezdeni, egyiket se böngészésre használják persze.
    Igaz nem is érdemben kezelik, mert ezt nem tudom, hogyan érted, hanem egyszerűen csak használják! Egy Asus laptopos kollégám hívott csak fel, hogy komoly gondja van, mert az egy éves gyereke a faliTV-n szereti nézni a Babóca akármi meséjét, ezt fél perc alatt megoldottuk GUI-ban kattintva kettőt úgy, hogy életemben nem próbáltam még én sem ezt az opciót azelőtt!

    Ezek a tények, innentől kezdve te okoskodhatsz ide bármit, enyhén szólva hiteltelen lesz! :)

  • Silεncε

    őstag

    válasz joysefke #575 üzenetére

    Vagy ha nem ARM, a GB-n, BG-n van egy csomó újabb Atommal szerelt gép, ami ilyen célra teljesen megfelelő (sokkal erősebb, mint az ARM, viszont ennek a gépnek a töredékét fogyasztja)

  • Frawly

    veterán

    válasz joysefke #548 üzenetére

    Ezekben sorra tévedsz. A legtöbb embernek eleve az ideje sem ér semmit, mert úgyis elb@xszák FB-on meg hasonló helyeken, meg magyar kertévét néznek, stb..

    A Windows licenc ára is gondot szokott okozni. Eleve használnak a legtöbben még ilyen 10-15 éves gépeket, mert nincs pénz lecserélni, nem hogy még hivatalos Windows licencre költsenek, meg a gép fogyasztását méricskéljék az értékéhez képest. Pedig az EU-s újrahasznosított OEM Windows licenc nem is drága, de ezt a lehetőséget kevesen ismerik. Így meg max. warez megy. Amihez megint idő kell. Meg sokan azt felejtik el, hogy a Windowst is meg kellett tanulni annak idején használni, abba is bele kellett tenni az időt az évek folyamán. Azzal is lehet gond, amikor drivereket kell cserélgetni, meg csökkentett módban felszuszakolni, Registryt hegeszteni, ami az átlag embernek ugyanolyan reménytelen, mint a Linux meg a terminálozás. Csak a Windowsnak illik elnézni, mert azt már megszokták meg ismerik.

    A licencet egyébként fel sem hoztam, elcsépelt frázis. A Linux nem azért ingyenes, hogy a szegényeknek is jusson valami ingyen sör jeligéjű hippy OS, ha nincs pénzük Windowsra vagy Mac-re. Azért ingyenes, nyílt forráskódú, hogy a technológiát jogi védelmi bonyodalmak nélkül zökkenőmentesen tudják fejleszteni, anélkül, hogy pereket kockáztatnának meg. Meg a zárt forráskód a fejlesztést is lelassítaná, őrizgetni kéne a vele való visszafelé kompatibilitást, ami meg a fejlődés gátja lenne. Plusz a tesztelést, adoptálást is megnehezítenék a szabadalmi, szerzői jogi védelmek, meg a fizetős licenc. Az iparágnak meg kellenek ilyen nyílt forráskódú alternatívák, amiket mindenki tud használni, bárki bele tud fejleszteni, bármilyen architektúrára fel tudja tenni (nem csak x86-os PC-re), lásd az ARM-es gépektől kezdve egészen a friss kínai procikig, amikből a szuperszámítógépeiket építgetik, vagy ilyen spéci beágyazott eszközökre, ezekre Windowst, meg MacOS-t eleve fel sem lehetne tenni.

    Nem csak a dzsunka gépekre védőbástya a Linux. Azt azért írtam, mert az ilyen gépeken jön ki, hogy a rendszer mennyivel olajozottabban fut. Erősebb gépen, SSD-vel már kisebb a különbség, de még ott is előfordul, hogy a Windows lomhábbnak tűnik, főleg hogy a vírusirtó meg a Windows Update fogja az egész a gépet, ami pl. Linuxnál alapból kiesik.

    De egyébként el sem hinnéd, hogy a linuxos topikokba beeső újoncok többsége milyen gyenge gépekre keres Linuxot. Elég sok ilyen ember van, szinte 3 ilyen hozzászólásból 2. Athlon XP, P4, P4 Celeron, Atom + 1 giga RAM-os gépekre keresnek disztrót. Tehát tömegesen van az ilyenre igény. Ugyanez motiválta ezt a cikket is, ami alá írogatunk, meg ha olvasod a hozzászólásokat, itt is vannak régi gépre milyen linuxot kérdések.

    Sok cégnél is a sz4rrágás megy, mai napig ilyen P4 dzsunkák futnak XP-vel. De vannak olyan helyek, ahol ilyen P1-P3-as gépek is túlélnek Win9x-szel, ha speciális feladatról van szó. Nem költenek rá, mert nem látják hol térülne meg, meg új hardverre már csak új OS menne fel, azon meg nem mennének a 20 éve összegányoltatott régi szoftverek (vagy csak emulátor alatt, amiben megint nem bíznak).

  • Ispy

    veterán

    válasz joysefke #625 üzenetére

    Akkor azt már meg sem említem, hogy csak a zintel és nvidia :DDD

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Frawly

    veterán

    válasz joysefke #685 üzenetére

    Elég furcsa dolgokat írsz, mintha nem értenéd miről van szó. Amit kapitány írt, ahhoz semmiképp nincs köze az iskolás történetednek. Nem arról van szó, hogy a 20 éves Ati Rage kártya drivere régen szar volt, hanem arról, hogy a mai napig karban tartják. Ez utóbbit az indokolja, hogy ahogy fejlődik a kernel, Xorg, Wayland, stb., meg új funkciókat is kell támogatni emiatt, a drivereket is módosítani kell, hogy az új változásoknak megfeleljenek. Mivel Linuxnál nincs visszafelé kompatibilitás, ha egy jelentős alrendszer változik, azt a drivereknek is le kell követniük.

    És még mielőtt megjegyeznéd, hogy ez de béna, hogy nincs visszafelé kompatibilitás, csak úgy mondom, hogy ennek is megvan az oka, nevezetesen hogy ne fogja vissza a fejlődést.

    [ Szerkesztve ]

  • UnA

    Korrektor

    válasz joysefke #690 üzenetére

    De a kártya hibája volt, pontosabban a gyártóé, aki nem publikálta a specifikációt - enélkül tényleg nem sokat lehet kihozni belőle. ;)

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #690 üzenetére

    "..akkoriban egy Linux desktop semmivel nem tudta többre használni azt a kártyát mint egy alaplapi integrált Intel vackot... "

    Igény sem volt rá, hogy többet tudjon.

    Az igazán dicséretes, hogy muzeális alkatrészek drivereit csiszolgatják a mai napig, miután már minden ma használatos eszköz támogatását naprakészre igazították.
    Ja, hogy ez nem így működik?

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz joysefke #706 üzenetére

    Kérdés, hogy mikortól lehet felróni ilyesmit. 2001 után lett Arch Linux, 2003 után Fedora, 2004 után lett Ubuntu, ezek előtt nagyjából csak az ős disztrók voltak, Slackware, RedHat, Debian. Az ős disztrók meg csak kb. 1 évvel fiatalabbak, mint a Win95, amin már ezerrel játszottunk.

    Megjegyzem nem tudom milyen volt a kezdeti Ati Rage támogatás. Én 2008-ban ültem fel a Linux vonatra, akkoriban volt Rage kártyám, működött. Részleteket ennyi idő után már ne kérdezz.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Frawly

    veterán

    válasz joysefke #706 üzenetére

    Az én írásomban mindenesetre sokkal több lényeg van, mint az iskolás élettörténeteidben. Nem személyeskedésből írom, csak hogy világos legyen.

    Azt sem tudom, hogy honnan szeded, hogy nem volt érdemi támogatása ennek a GPU-nak. Az írásaidból az jön le, hogy a Linuxot most sem ismered, nem használtad még fő rendszernek, de már tudod, hogy mi volt 10+ éve, mi milyen mértékben volt támogatott.

    A GPU driver meg nem csak játékokhoz kell. Használja a Xorg, Wayland server is, használják a kompozitorok, mostanra böngészők és videólejátszók, videószerkesztő progik is.

    Az való igaz, hogy a Linux desktopos támogatása rosszabb volt 15-20 éve, de akkoriban még fiatal rendszer volt, még kisebb elterjedtséggel. Akkor még szerveren sem volt olyan elterjedt. Azóta viszont sok minden változott. Főleg desktop felhasználásnál. Már rég nem kell konfigfájlt hegeszteni, hogy megfelelő legyen a felbontás, képfrissítés, és a betűtípusok közül is elérhető rá bármi, támogatja az OpenType, TrueType, Graphite, Adobe Type betűtípusokat, illetve a betűtípusok normális élsimítását és kiemelését is. Nekem ez az utóbbi része nagyon bejön, szerintem sokkal szebb a fontmegjelenítése, mint a Windowsnak, és az is felüdülés, hogy nem a sok év alatt agyonunt, elcsépelt MS-os betűtípusokat kell rajta bambulni, hanem vannak helyette mások. Pedig az ms-core-font csomagot is simán fel lehet tenni bármelyik disztróra, és lesznek szokásos MS fontok, de ha azokat akarnám látni, akkor Windows lenne fenn.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz joysefke #706 üzenetére

    Te egyébként miért gyűlölöd ennyire intenzíven a linuxot?

    Mert ha tegyük fel hitvallásból (nem feltételezek ilyet), még igazából az sem állná meg a helyét, ugyanis a linux abszolút semennyire sem fenyegeti a ms monopóliumát.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz joysefke #718 üzenetére

    Embör, az a HW support még mindig önkéntes a legtöbb esetben nem üzleti alapú, és azon múlik mennyire nyílt egy adott eszköz specifikációja, működése. Tekintve, hogy ha nem kell reverse engineeringelni hozzá, akkor picit azért könnyebb drivert írni.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz joysefke #721 üzenetére

    Amit a fórumtárs korábban linkelt kártyával kapcsolatban, ott nem arról szólt a cikk hogy 20 év után kapott először driver frissítést az eszköz, hanem hogy 20 éve szinte folyamatosan kapja.

    Illetve, a cikk nem is erről szólt, hanem hogy elérhető ehhez a kártyához a friss driver. De igazából ez mindegy is.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz joysefke #721 üzenetére

    Eddig telepítettem Linuxot és használtam egy Dell E5520-on, egy HP Envy 15-ön, három épített (Intel alapú) PC-n, valami régi Acer laptopon, meg a Surface Pro 1-2-n. Driver gond egyedül a Surface-en volt, nem volt wifi (mert valami egzotikus marwell vezérlőt használt a MS), de későbbi kernellel ez is megoldódott (idővel). Amúgy semmi drivert nem kellett keresni meg feltenni egyik esetben sem, pedig több disztribúció is használatban volt. Na most ugyanez Windows10-zel nem megy, pedig ott elvileg a gyártók küldik be a MS-nak a drivereket, csak ha nem fizetnek a hitelesítésért, akkor nem fog menni a WU-n keresztül. 2018-ban az a helyzet - minden ferdítés nélkül - hogy Linuxokon jobb a driveres ellátottság és sokkal kevesebb gondot okoznak, mint Windows alatt. Az is igaz, hogy vannak olyan eszközök amikhez utólag kell feltenni, és az is, hogy van ami egyáltalán nem támogatott. De ugyanez megvan W10 alatt is, rengeteg korábbi HW egyszerűen nem használható, vagy csak ügyeskedéssel. Ráadásul folyamatosan hallom kollégáktól, hogy a WU felülírja a telepített drivereket olyanokkal, amikkel utána probléma van, és ha leszeded, megint visszateszi. Persze ez is kikapcsolható, de megint valami olyan, amire vagy nincs is szükség, vagy nem így, de ez is olyan mint az egész platform: egy éles béta-teszt a fizető vendégek között.

  • vadkörte

    addikt

    válasz joysefke #721 üzenetére

    Még mindig nem érted, de úgy látom nem is akarod érteni... :W

    Nem most adtak ki először ahhoz a 20 éves hw-hez drivert, hanem egy 20 éves hw eddig is működő driver-éhez adtak ki FRISSÍTÉST!

    Ha Pistike = átlaguser, akkor Pistike nem fog Pistikeanyukának semmit telepítgetni, mivel Pistikeanyuka a madarasteszkóban, vagy a médiamárktban (tetszőlegesen kiválasztott elektronikaihulladék árulda) vesz egy az eladó által ajánlott valamit, amin ott az előtelepített operációs rendszer. 90%-ban W10, a maradék lehet Ubuntu, vagy EndlessOS. Pistikeanyuka (vagy Pistike) bekapcsolja, elvégzi az alap beálításokat és anyuka boldogan használja.
    Max a felhasználói programokat telepíti neki fel, majd a gépet 3-6 hónapos korában, ha már lassú mint a tetű, elviszik egy hozzáértő(bb) madárhoz, aki szop vele napokat mire kiganajozza a felhalmozott szemetet (meg spy- és maleware-eket) majd félévente eljátszák ugyanezt.

    Ha Pistike = nonátlaguser, akkor megoldja Pistikeanyukának Windows-zal, vagy az általa kedvelt Linux variánssal és Pistikeanyuka boldogan használja a gépet, anélkül, hogy tudná mi van rajta.

    (#725) Dave™:
    Egyik kedvenc telepítésemnél - desktop PC + W7 - alapból nem ismerte fel a LAN vezérlőt, meg még egy rakat dolgot. A driverek telepítése után - ~30 perc és vagy 10 restart - sem volt hálózat, mert egy régi verzió kellett volna neki, de Internet nélkül nehéz lett volna leszedni.
    De maradjunk W10-nél. Az is tudott már meglepetéseket okozni driverekkel. Telepítés után leszedte a legfrissebb LAN drivert és onnantól nem volt hálózat. vagy hang, vagy bármi...

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. V. Körte

  • Bici

    félisten

    válasz joysefke #721 üzenetére

    Egyetertenek a hozzaallasoddal, ha nem tudna mindenki, hogy a linux nem ilyen allatfaj.
    Aki nincs tisztaban azzal, hogy a linux hogy mukodik, annak nem valo a linux.
    Szerintem ilyen egyszeru.

    + egy szemelyes velemeny: ingyenes es reklammentes szoftver eseten nincs helye elvarasoknak.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #718 üzenetére

    "Bár a teljes képhez hozzá tartozik, hogy amikor ez a kártya valamire még való volt, akkor értelmes Linux drivere (azt sem tudom volt-e neki egyáltalán és nem mintha nagy szükség lett volna rá egy 3D képes Linux driverre) nem volt hosszú-hosszú ideig, amikorra meg lett addigra a kártya már semmire nem volt való. "
    Szerintem te valamit nagyon félreértesz.
    Ez egy példa volt.
    Arról szólt, hogy nagyon sok régi HW tovább használható Linuxon, míg windózon nem.
    Ennyi.
    Ez nagyon sok esetben probléma Win esetén, nagyon sok olyan produktív cucc van, amit nem egy átlagos konzumer izé életciklusában használnak, hanem sokkal tovább, de pl. hálón kell lennie, stb. Ez mindig macera, de ha Linuxra építetted fel a szoftverkörnyezeted (pláne ha nem üzletire, hanem Debianra pl. - ugye a Redhat, Suse is dobja egy idő után a support), akkor hosszú távon jól járhatsz.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Rimuru

    veterán

    válasz joysefke #718 üzenetére

    én fogalmaim szerint ténylegesen értenek is hozzá - szivesen latnek ide egy definiciot hogy a te szemsozgedbol ez hogy nez ki. :) (tenyleg erdekel, es remelem nem olyan lesz mint az allashirdetesek hogy mindenhez is ertsen. :DDD)

    Vigyázat, csalok!

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz joysefke #870 üzenetére

    Meg kellett néznem az urban dict-ben, hogy mi az az SJW. :D Amúgy nem értek egyet az értékeléseddel, de azt már ne most vitassuk meg. A legjobb arc a sorozatban egyébként az Amos. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz joysefke #877 üzenetére

    Az egészet, nekem nagyon bejött. Véleményem szerint elég hitelesen mutatja be a naprendszer jövőbeni lehetséges megosztottságát. A proto molekulás történet meg külön nagyon jól el lett találva, kíváncsi leszek abból mi fog még kialakulni.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák