Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz khamal #175 üzenetére

    Ez érdekes, nekem simán kapcsolódik. Egyszer újra kellett húzni a médiakönyvtárt, de valszeg az okozta, hogy kicseréltem a routert.
    Szerintem próbálj meg turkálni a hálózati beállítások között: adj fix IP címet a lejátszónak, legyen azonos munkacsoportban a NAS-sal stb. Esetleg megpróbálhatod újraindítani a teljes gépparkot (NAS-t, routert, mindent): egy külföldi fórumon ezt javasolták hálózati probléma esetén...

    Nekem olyan gondom van a cuccal, hogy - azon túlmenően, ami nálad is jelentkezik: médiakönyvtárral baromi lassú, pedig csak 4 könyvtár van benne, kb. 150 filmmel; se zene se képek - a hálózati filmlejátszás mintha akadozna picit...:( 2-3 másodpercenként mikrolagot vélek felfedezni, és ez gáz...:( Főleg vízszintes kamerapásztázáskor látszik (lehet hogy a 24p-s lejátszást kellene bekapcsolnom valahol?). A régi routerrel is csinálta. Már a firmware frissítés is érdekes volt, első bekapcsoláskor: kétszer is újraindult a cucc (azt hittem belefagyott a frissítésbe).

    Szerk.: a másik gondom a Jukebox-szal van, jelesül azzal, hogy van néhány filmem, amihez nem talál tartalmat az alapértelmezett helyen (pl. az asszony Norbis-Rubint Rékás tornafilmjei, Aladdin 2 (ez utóbbihoz csak angol nyelvű van) stb.). Ezt hogy lehet megoldani?

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák