Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #51736960

    törölt tag

    válasz Def26 #13 üzenetére

    szerintem ez egy öngerjesztő folyamat, ha a pc-s vásárlók szemét silány minőségű konzolporttal szúrják ki, akkor nyilván nem produkál olyan eladásokat, minr konzolon, ahol a felhasználóbázis amúgy sem olyan érzékeny a minőségre, gyak. megvesznek mindent, ami valamelyik ismert szériának az n+1-ik darabja.

    amúgy semmi kedvem belemenni egy pc vs konzol vitába, nekem is ott van a box, a szekrényben rohad, utoljára a forzával játszottam rajta.
    egy bizonyos kor felett a konzol nem pálya, az ember belefárad a 12 éves gyerekeknek készített bugyuta játékokba, és inkább a pc felé fordul, még ha szűkebb is a választék.

  • Romvr

    őstag

    válasz Def26 #13 üzenetére

    Nem egy megvásárolt játéknál töltöttem le a Crack-et, mert:
    - 100% online akart lenni (asztali gépemen nincs net az esetek 90%-ban)
    - Be kellett jelentkezni online fiókba (lásd fent, meg f*szom regisztráljon 28 helyre)
    - Fel akart tenni 2-3 segéd szoftvert (nem csak c++ és dx, hanem vackokat)
    - Ha rákattintottam a(z) "akármilyenjáték.exe"-re akkor nem a játék jött be hanem egy teljesen más program, ami kérte a user és pass-t, vagy reklámokkal bombázott más játékokról, a PLAY gombot ékesítve.
    - Amikor elindítottam az exe-t, 3-5 percig csak a logók úsztak, csodás animációval a képen, elnyomhatatlanul.

    Tudom velem van a gond, mert furcsa vagyok, de ha megveszek egy játékot, kiadok érte pénzt, akkor a telepítést követően játszani akarok vele, nem pedig bejelentkezni 5 fiókba, regisztrálni másik 6 helyen aztán 20 percen át nézzem még a cégvezető kutyájának a tenyésztője által készített céges videót is. Nem! Én duplaklikk után a játékot akarom! Ez olyan nagy elvárás?

    ( Zárójelben megjegyzem, hogy az olyan filmeket is utálom ahol az elején van a stáblista, különböző grafikák/animációk kíséretében. Stáblista/készítőlista a végére! Az elejére az amiért fizetek! )

    Mondjuk a Steam az egyetlen amit még elviselek a gépen. Jó akcióik vannak és minden eddig megvásárolt játék egy pöccintésre indul. De mivel lényegében csak hétvégenként tudom rádugni a netet pár órára a gépre, ezért a megvett játékok jó 70%-át még sose töltöttem le :)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • djculture

    félisten

    válasz Def26 #19 üzenetére

    Meg aki milliomos és szeretne kismillióért vásárolni egy játékot. Menj be az 576-ba az minden nagyobb városban van... csodát láthatsz, a nextgen konzol játékok 18-20 ezerért mennek. A xbox360 meg ps3 játékok meg 13-14 ezerért
    Vesz az ember az új ps4 konzolhoz 10 játékot alig 180 ezerbe kerül.. ingyen van ennyiért olyan gépet rakok össze hogy megszólal. Hülye konzoloknak egy előnye van amiért egyáltalán működik ez az egész a játékok cserélhetősége. Külföldön pl a tesco is beszámol használt konzolos játékot.

    [ Szerkesztve ]

  • Romvr

    őstag

    válasz Def26 #19 üzenetére

    Nem akarok vitát gerjeszteni, de én inkább PC-be invesztálnék mint konzolba. Három fő indok:
    1.) Nem csak játékra használom az erős vasat
    2.) FPS, TPS és egyéb gyors reflexeket és célzást igénylő játékot nem tudok játszani "nyomorga-padal". (próbáltam sokat, nem ment).
    3.) Az általam kedvelt játékok zöme meg se jelent konzolra, vagy "silányabb" kiadásban.

    De persze ha csak a játék lesz majd a fő szempont mert egy laptop is elbír azzal amit amúgy csinálok, lehet befigyel a konzol :)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • #51736960

    törölt tag

    válasz Def26 #19 üzenetére

    nem mondom, hogy nincs igazad, de szerintem úgysem győzzük meg egymást :)
    egyébként még a warez témához annyi személyes megjegyzésem lenne, hogy a boxom nem flashelt, tehát az összes játékom eredeti, és pc-n is sok eredeti címem van, jellemzően a blizzard játékai, plusz sok régi klasszikus.

    egyébként a pc-ra való feljesztés kegyetlen ipar, mert ha tényleg jót csinálsz, akkor sikeres leszel, ha meg szart, akkor a torkodnak esik az egész pc társadalom, és nagyon nehezen felejt (pl. dragon age 1-et imádtam, a második részt előrendeltem, aztán a bukta után eldöntöttem, hogy a 3-at először szigorúan warezolom, és ha tetszik, akkor megveszem később, valami akcióban). na hát így alakul ki a warez, például :D

  • ABee

    tag

    válasz Def26 #19 üzenetére

    Én meló után PC-n lazítok.

    Probléma?

    Sokszor dolgozok otthonról is. Utána zenét halgatok, játszok vagy netezek, mert kell egy kis levezetés ahhoz hogy eltudjak aludni.
    Az utóbbi párat megtehetném konzolon is, de az elsőt bajosan. Úgy vagyok vele, hogy ha mindent tudok csinálni egy géppel akkor minek vegyek külön konzolt?

    De hogy on is legyek:

    Nem csak az a baj hogy szar az uplay hanem az hogy az x-edik kliens ami felkéreckedik a gépre a steam mellé. Játszok pl egy Blacklight nevű cuccal már annak is lett külön kliense. Elegem van belőle hogy kb. 5 különféle szart kell használnom.

    [ Szerkesztve ]

  • ABee

    tag

    válasz Def26 #29 üzenetére

    A warez tényleg probléma de nem erre reagáltam. Te azt mondod, hogy pistike vesz Gamer PC-t jómunkásember meg konzolt. Szerintem meg nem feltétlenül így van, főleg ha valaki otthonról is dolgozik. Meg nekem kell a multifunkcionális eszköz. Pl tervezek beszerezni egy ESI May@ hangkártyát, hogy normális minőségben halgathassak zenét. Ilyet Sem lehet konzolon.

Új hozzászólás Aktív témák