Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz PuMbA #753 üzenetére

    Én Audio-Technica M40X-et vettem magamnak 32k-ért a nagyon jó linearitása miatt, apám meg talált egy M30X-et jó állapotban 11k-ért használtan. Na ezekkel már lehet zenét hallgatni, már csak egy jó meghajtás kell nekik.

    Csináltam magamnak ehhez egy OTL csöves fejes erősítőt, amit egy USB-s hangkártya-DAC hajt meg. Ezzel már meg lehet küldeni minőségben a fejest. Emiatt vagyok azon a véleményen, hogy a részemről mindegy mit tud az új mp3 vagy az opus, ha van rá lehetőség akkor flac-et szerzek be az adott zenéből.
    Ma már nem jelent problémát a tárhely, így nem igazán látom értelmét bármi lossy formátumnak, ha az adott lejátszó eszköz tud flac-et...

    A melóhelyen meg van egy kis Creative E1 USB-s külső hangkártyám ami persze nem szól olyan jól mint a csöves, de nem is nyom 5 kilót és még így is jobb, mint kb. bármelyik alaplapi hangkártya, plusz van benne mikrofon meg line bemenete és aksi is, mindezt 10..12k körül, full jó vétel.

    A Shure fejesekhez még nem volt szerencsém, de esetleg nézz rá az M40X-re, mert azt viszont össze tudtam hasonlítani az egyik 120e körüli Bang and Olufsen fejessel meghajtva a csövesről és nem volt köztük érdemi különbség, az anyaghasználatot kivéve. Vagyis piszkosul jó az ár/érték aránya az M40X-nek.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák