Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz Abu85 #4 üzenetére

    "Az, hogy ezt a szabvány kötelező részévé teszed, még nem jelent automatikus működést."

    De, ebben az esetben azt jelenti. DDR5-öt írtam, nem HBM2-t.

    "On-die error correction code (ECC) and error check and scrub (ECS), which were first to be adopted in DDR5, also allow for more reliable technology node scaling by correcting single bit errors internally. Therefore, it is expected to contribute to further cost reduction in the future. ECS records the DRAM defects and provides the error counts to the host, thereby increasing transparency and enhancing the reliability, availability, and serviceability (RAS) function of the server system."



    [link]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Oliverda

    félisten

    válasz Abu85 #6 üzenetére

    Akkor olvasd el még egyszer amit feljebb leírtam:

    "...a DDR5 szabványnak már kötelező eleme az on-die ECC, vagyis legalább már a chipeken belül alapértelmezett lesz a hibajavítás."

    "On-die ECC is not a replacement for DIMM-wide ECC. On-die ECC is to improve the reliability of individual chips. Between the number of bits per chip getting quite high, and newer nodes getting successively harder to develop, the odds of a single-bit error is getting uncomfortably high. So on-die ECC is meant to counter that, by transparently dealing with single-bit errors."

    Tehát a chipeken belüli hibákat képes javítani 1 bitig. A szabvány része, az összes DDR5-ös chipben aktív lesz alapértelmezetten.

    A HBM2-nek pedig ehhez továbbra sincs semmi köze.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Oliverda

    félisten

    válasz Abu85 #9 üzenetére

    "A lapkaszintű valójában semmit sem ér, mert ilyeneket már eleve csinálnak a gyártók most is, csak nem szabványos formában."

    Melyik gyártó, hol, milyet? Minek teszik bele, ha semmit sem ér? :)

    "Ez viszont nem helyettesíti a modulra működő ECC-t, ami azért igen sok bitig tud hibát javítani."

    Hát, marhára nem. 1 bites hibákat képes javítani az összes DDR modulos ECC. SEC-DED, azaz Single Error Correction, Double Error Detection. A chipkill ECC képes több bites hibákat javítani, de azt kizárólag szerverek támogatják.

    Konzumer rendszerekbe pedig továbbra is felesleges az ECC-s modul, és ez az elmúlt évek során inkább csak erősödött.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Emilió

    junior tag

    válasz Abu85 #19 üzenetére

    https://www.overclock3d.net/news/memory/ecc_ecc_for_everyone_sk_hynix_spills_the_beans_on_its_ddr5_dram_tech/1

    "A DDR4-től eltérően az ECC (Error Correcting Code) és a hibakeresés és -mosás (ECS) a DDR5 szabvány részét képezik. Ezek a funkciók már nem korlátozódnak speciális processzorokra és memóriamodulokra. Ez a változás stabilabbá teszi a DDR5-alapú rendszereket, és óriási mértékben csökkenti az ECC-kompatibilis rendszerek költségeit. "

    [ Szerkesztve ]

    A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

  • Emilió

    junior tag

    válasz Abu85 #22 üzenetére

    Értem, köszi. Ezek a balekok össze vissza írkálnak akkor minden félét. Nem is értem miért nem szólnak nekik. ;]

    Jó hogy tisztába tetted a dolgokat, köszönöm még 1x az értékes infókat. ;]

    [ Szerkesztve ]

    A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

Új hozzászólás Aktív témák