Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Sinesol #227 üzenetére

    Biztosan kisúlyozzák valahogy, eléggé leesnének az eladások, ha minden segítség nélkül kellene a kontrollert olyan gyorsan fejre húzni, mint az egeret. A múlt héten kezdtem el Atmega32U4 alapokon kisérletezni egy integrált perifériával: egér + bill egyben, analog stick-el. Nem kellett sokáig gondolkodni, hogy miért nem alkalmas egy analóg pöcök pontos pozícionálásra.

    Az egérnél a testtudat, a finommotoros mozgás, amit az íráshoz elsajátítottunk természetesen segít hozzá ahhoz, hogy miliméter pontosan pozícionáljunk, akkor akár vizuális visszacsatolás nélkül is. E mellett a fizikai valóság és a virtuális világ közt egy egyszerű lineáris összefüggés van, amit nem is kell tanulni. Ehhez képest a kontroller stickjének teljes mozgástere 3cm, a hüvelykujj pontos mozgatását igényli, aminek semmilyen más tevékenység során nincsen szerepe, a teljes életet élő embereknél csak azért van ott, hogy ellentartson, pld gitár, furulya, ceruzatartás, ellenkező nemmel folytatott intim kapcsolat... És a virtuális világhoz a fizikai elmozdulást egy nemlineáris függvény köti. Szóval nem arra való, hogy egy kurzort mozgasson az ember. Persze lehet hüvelykujjra edzeni, aki egész nap játszik, talán tényleg el tudja sajátítani. De akinek a PC főként munkaezköz, az értelemszerűen egéren billentyűzeten érzi otthon magát.

    Single player játékokat én is XBOX-on játszom, projektor, kanapé, GH-hoz és coophoz PS (ezt vették a kollégák), de ha újra FPS multira adnám a fejem, biztosan nem a sticket választanám.

    (#233) Csapoati

    Konzolnál a nagy költség a generációváltásnál nem a hardver, hanem hogy az összes kiegészítőt és játékot lehet elkezdeni előről megvenni, vagy reménykedni, hogy a régi gép még elpörög néhány évet. Én minden játékot használtan vettem, és jópárat már tovább is adtam. Az egyik kollégám nekiállt gyűjteni, több tucat játékot vett meg újonan, illetőleg PSN-en, hat kontroller, GH szett, töltők, Move... Ha tönkremegy a gépe, és már nem talál másikat, kuka minden. PC-re viszont lehet vásárolni online, a Steam elég erős ahhoz, hogy hosszú távon lehessen rá számítani. És mire az újabb oprendszer már nem támogatja a régi játékokat, annyira erősek lesznek a hardverek, hogy emulálni lehet vele egy régi gépet, DOS és Win95 már működik így, semmi sem vész el.

    [ Szerkesztve ]

  • #20844032

    törölt tag

    válasz Sinesol #227 üzenetére

    >dx12-vel közös szerverek lesznek

    Jajdehogyeresztikösszeőket :D
    Mi az isten köze lenne ennek a dx12-höz? Eddig is összeereszthették volna, nyilvánvaló okból nem tették. Ezután sem fogják.

  • Gebriel

    veterán

    válasz Sinesol #227 üzenetére

    Asztalnál görnyedni és rángatni az egeret.. na szerintem az a sz@r. De ebbe ne menjünk bele. ;]

    "most viszont a dx12-vel közös szerverek lesznek és összeeresztik őket az fps keménymaggal."
    Kicsit elvagy tájolódva ezzel a közös szerverekkel kapcsolatban :U
    Nem kicsit, nagyon.

    Szerinted a tizenéves konzolos COD bajnokok táborát, amivel minden megjelent résszel rekordeladást produkálnak, majd csak úgy engedik leamortizálni?
    Ezt te sem gondolod komolyan?
    Már most vannak játékok amik kiegyensúlyozzák a játéktudást. (lásd pl: EA, Fifa 15)
    De egy Fable játéknál biztos nagy előny lesz az egér. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák