Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KillHates

    nagyúr

    válasz Fred23 #5 üzenetére

    Így igaz! Borzasztó szórás volt a minőségben. Egyes források szerint hamisítványok voltak a picon, mások szerint a kínai gyárból került ki jó pár minőségi hibás készülék. Én is első körben ilyenre futottam rá: de addig vertem a pultot a GSM-bubusnál amíg visszaadta a pénzem. Aztán kint vettem egyet és az 10-ből 9-es telót sikerült lőnöm! Nem ázott be soha, a rongát is jól bírja!

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

  • KillHates

    nagyúr

    válasz Fred23 #7 üzenetére

    Ez viszont így, nagyon gáz... Nem tudom miért nem lehetett beletenni a 80x60 (!!!! :Y ) pixeles hőérzékelő helyett egy 320x240-est? A HD-ban én sem bíztam, mert az már tényleg milliós kategória.

    [ Szerkesztve ]

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

  • pengwin

    addikt

    válasz Fred23 #54 üzenetére

    A 4GB RAM talán alap dolgokra még 4-5 év múlva is elég lehet, de azért az se valami sok.

    Elég meredek ilyet olvasni, miközben a mobilon használható alkalmazások minősége továbbra is többnyire kvarcjátékok szintjén mozog.
    Ami meg nem olyan, az köszöni szépen, 1GB RAM-mal is egész használható, 4GB-tal meg már komoly munkakörnyezet lehet egy mobilon. Office Lens, navigációk, mindenféle vállalti kommunikációs biszbasz, üzenetküldők, Office, akár prezentációs szoftver... szerintem egyedül játékoknak lesz kevés ez a hardver, meg nem lehet majd 30-40 oldalt megnyitni böngészőben, ami azért valljuk be, hogy egyébként is u(n)ser error... tudom, most is 60 oldal van megnyitva a telefonomon, amiből kb. 5-6 darabra emlékszik..

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Fred23 #56 üzenetére

    Szerintem ez a gyártók szürnyű Android-forkjait minősíti, nem pedig a 8 magos, 4GB RAM-os hardvereket, mondjuk elfogadom, hogy ez téged nem vigasztal a helyzetedben.

    Én nem értem, miért kell ennyi RAM az androidnak, amikor pl. még a 4.4 elvolt 600-700MB RAM-mal is, a többit meghagyta neked. Nem fejlődött annyit az Android, ami megindokolhatná a dupla erőforrásigényt.
    És tudom, hogy a helyzet nem fog változni, mert a gyártóknak pénzbe kerülne az erőforrásigény visszafogása, ellenben a jelenlegi helyzet igen erőteljesen hajtja (mesterségesen) az eladásokat. Ugyanez a helyzet a rendszerfrissítésekkel. Sose fognak normális terméktámogatást adni a gyártók a készülékeikhez, vegyél újat...

    Szerk.:
    Most megnéztem a linkelt posztodat a másik topikban...
    Rendszer és alkalmazások: 1,5 GB
    Opera: 100MB
    Vagyis legrosszabb esetben (ha a 1,5GB felfelé kerekítés eredménye) is csak kb. az 1/14-ed részét eszi meg az Opera annak a másfél GB-nak.
    Itt lenne az ideje, hogy a szemét minőségű kódot ne még több erőforrással akarjuk ellensúlyozni.
    Már így is hazavágta a mobilosnál milliószorta értelmesebb számítástechnikai piacot a mobilok RAM-éhsége.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • #33253120

    törölt tag

    válasz Fred23 #54 üzenetére

    Gondolom a hazai HZO nem rendelkezik megfelelő kapacitással.
    Viszont valaki meg igen.
    Az S5 Minim IP67. Nincs rajta kisajtó, meg ilyenek. Az akkufedélen van egyedül egy gumikeret. 3.5 év után is be merem rakni a specifikációban megadott mélységre, és időre a vízbe annak ellenére, hogy már volt javítva.
    Az S7 már IP68. Az is tudja két év után amit kell. Azon sincs semmi dugó...

    Ok, vannak korlátozások, de jellemzően 30 perc folyadékállóság elég szokott lenni szinte bármire.

  • KillHates

    nagyúr

    válasz Fred23 #54 üzenetére

    Az S60-ba belefolyik a víz. Rendesen megtelik, majd van benne egy érzékelő ami felajánlja, majd elindítja a szárírási metódust. Nekem nyáron többször is teliment vízzel. Igaz, hogy előfordult, hogy hiányolta a SIM-et, de kinyitottam a hátsó kis ajtót, kiráztam a vizet onnét, kivettem a SIM-et, megtöröltem az ujjammal és ment tovább minden! A kijelző és a hardveres gomb között rész is úgy van kialakítva, hogy oda is be tud jutni a víz. Nem lennék meglepődve, ha ezt a HZO eljárást alkalmazná a CAT....
    Persze az is lehet, hogy nekem is hulladék az S60-asom és NEM KELLENE beáznia, csak nekem EDDIG szerencsém volt :B

    Tudjátok; minden telefon vízálló -azaz: megáll benne a víz :DDD

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

  • csongi

    veterán

    válasz Fred23 #54 üzenetére

    Ezt a védelmet már én is láttam korábban, Magyar cégtől.
    Én sem értem miért nem használja mobil piac. talán a bennmaradó víz lehet az oka.
    Ok, hogy nem okozna kárt, meg ilyenek, csak elég kellemetlen ha egy óra múlva is szivárog kifele a víz, és foltos lesz a nadrág :).
    A hardver pedig optimalizálás kérdése. Ehhez tartozik a támogatás.
    A hitvány MTK 6580 ma is szolgál nálam. Azokkal az alkalmazásokkal amikkel akkor életre lelt simán boldogul.
    A mai napig életképes lehetne. A 64bites környezet mára állandósult. Akkor még érkezőben volt.
    Szóval, a Logózó cégen múlik mit támogat a készülékhez. Egy jól optimalizált droid iszonyat sokat számít, a futtatott apptól függetlenül.
    Ennek a a snapinaknak még van vígan 3-5 éve. A 835 és 845-el már a laptopvilágot döngetik, és az asztali környezetre gyúrnak. Egy jó szoftveres támogatással még életképes marad a 625, és nem csak a média meg fájl átviteli lehetőségekre támaszkodni amit a az alap droid tud.
    Számos kényelmi funkciót létre lehetne hozni ami fut wines környezetbe, és nem kínlódás lenne a telefonon tárol vagy készített fájlokkal dolgozni. Ez egy munkaeszköz, és csak akkor ér valamit, ha ki is lehet használni.
    Olyasmi, mint egy akkus csavarozó-behajtó gépet használni fúró és csavarbehajtó bitek nélkül.
    Jó hogy van :), mert papírnehezéknek tökéletes. :)

Új hozzászólás Aktív témák