Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz ghiottone #1 üzenetére

    Nézd meg mennyibe kerül egy ilyen FLIR kamera magában... naugye... nem is rossz ez ennyiért! :))

    Én személy szerint inkább erre adnék ki 300 ezret, és nem egy iPhone-ra, Galaxy S(kitudjamennyi)-re.
    Ha olyan munkám lenne, akkor meg is venném (vagy vetetném) magamnak. Viszont igazából ez már tényleg elég speciális munkaeszköz, vagyis a többségnek (köztük nekem is) feleslegesek az extrát, viszont van olyan ismerős, akiről tudom, hogy nagyon is jól jönne neki.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz gergejly #35 üzenetére

    A távolságmérő 10 méter hatótávval nagyon gagyi

    Mitől gyagyi? Így már nem lehet 10m alatt sem pontos?

    40 métert simán kéne vinnie, mert így nem sokat ér.
    Ezt kicsit bővebben kifejtenéd? Én kismillió helyzetet tudok elképzelni, ahol bőven elég a 10m-es hatósugár, ellenben keveset, ahol egy ilyen minden-egyben eszközben 40m-re lenne szükség.

    Egyébként mennyibe kerül magában egy pontos, legalább 40m hatótávolságú távolságmérő?

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Fred23 #54 üzenetére

    A 4GB RAM talán alap dolgokra még 4-5 év múlva is elég lehet, de azért az se valami sok.

    Elég meredek ilyet olvasni, miközben a mobilon használható alkalmazások minősége továbbra is többnyire kvarcjátékok szintjén mozog.
    Ami meg nem olyan, az köszöni szépen, 1GB RAM-mal is egész használható, 4GB-tal meg már komoly munkakörnyezet lehet egy mobilon. Office Lens, navigációk, mindenféle vállalti kommunikációs biszbasz, üzenetküldők, Office, akár prezentációs szoftver... szerintem egyedül játékoknak lesz kevés ez a hardver, meg nem lehet majd 30-40 oldalt megnyitni böngészőben, ami azért valljuk be, hogy egyébként is u(n)ser error... tudom, most is 60 oldal van megnyitva a telefonomon, amiből kb. 5-6 darabra emlékszik..

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Fred23 #56 üzenetére

    Szerintem ez a gyártók szürnyű Android-forkjait minősíti, nem pedig a 8 magos, 4GB RAM-os hardvereket, mondjuk elfogadom, hogy ez téged nem vigasztal a helyzetedben.

    Én nem értem, miért kell ennyi RAM az androidnak, amikor pl. még a 4.4 elvolt 600-700MB RAM-mal is, a többit meghagyta neked. Nem fejlődött annyit az Android, ami megindokolhatná a dupla erőforrásigényt.
    És tudom, hogy a helyzet nem fog változni, mert a gyártóknak pénzbe kerülne az erőforrásigény visszafogása, ellenben a jelenlegi helyzet igen erőteljesen hajtja (mesterségesen) az eladásokat. Ugyanez a helyzet a rendszerfrissítésekkel. Sose fognak normális terméktámogatást adni a gyártók a készülékeikhez, vegyél újat...

    Szerk.:
    Most megnéztem a linkelt posztodat a másik topikban...
    Rendszer és alkalmazások: 1,5 GB
    Opera: 100MB
    Vagyis legrosszabb esetben (ha a 1,5GB felfelé kerekítés eredménye) is csak kb. az 1/14-ed részét eszi meg az Opera annak a másfél GB-nak.
    Itt lenne az ideje, hogy a szemét minőségű kódot ne még több erőforrással akarjuk ellensúlyozni.
    Már így is hazavágta a mobilosnál milliószorta értelmesebb számítástechnikai piacot a mobilok RAM-éhsége.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák